škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Araç Hakkında Fikir

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Selam,

En geç yaz sonuna kadar yeni bir araç almayı düşünüyorum ancak kafam çok karışık. Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kafamdaki Araç W204 kasa C-180 AMG 7-GTronic Coupe. Bu aracı 2. elde max 125Bin TL ye kadar bakıyorum. Birkaç tane beğendiğim araç oldu.

Ancak 3 gün önce bir arkadaşım 2012 Model Edition Pkt E90 3.20d sini satacağını söyledi. Araç çok temiz. NBT ekranlı. Gidişini anlatmama gerek yok zaten :) Ancak 130bin km de ve fiyat olarak 100bin vermem gerekiyor.

Sizce 2013 1.6TDI Manuel Octavia satılıp bu araçlar alınır mı? Ya da hangisi alınır.

Benim kafamdaki düşünce hazır bu kadar temiz bir BMW bulmuşken almak.  C-Coupe'ye geçerken BMW yi satmak, Octi yi satmaktan daha kolay olur gibi geliyor.

Bir diğer seçenek de babamın aracı olan 2014 1.4TSI ACT B8 Passat Highline'ı satmak. Bu aracı satıp üzerine çok az bir miktar ekleyince w204 Coupe yi çok rahat alabiliyoruz.

Sizce doğru karar ne olur?

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsam şuan uygun koşullarda 1.6 TDİ Comfort DSG Superb alırdım sıfır. İllaki de bu iki araç derseniz E90. Sebep Daha ekonomik, daha hızlı

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb almayı düşünmüyorum, zaten benzer sınıfta Passat var.

Aldığım araç biraz daha spor karakterli ve marka olarak daha üst sınıf olsun istiyorum. Genişlik ve yakıt sorun değil. Sonuçta Octi veya Passat dan biri evde kalacağı için, yakıt veya iç hacim konusu sıkıntı olmayacak.

Benim kafamı en çok karıştıran şey, araya 3.20d sıkıştırmanın doğru olup olmayacağı.