škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DBY İstanbul’da – Mercedes A180 Detaylı Bakım ve Nanolex Si3D Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Selamlar,

İstanbul’da yaptığımız uygulamalar serisinde bugünkü aracımız kırmızı renk bir Mercedes-Benz A180. Bu otomobilin detaylı temizlik, boya düzeltme ve Nanolex Si3D uygulamalarını yaptık.

Aracı Valet Pro PH Neutral Snow Foam ile kirlerden arındırdık, detay ve jant temizlikleri için Wheel Woolies detay fırçaları kullandık. Gyeon Iron ile demirtozlarından kurtulduk ve son olarak Gyeon Q2M Clay ile polisaja hazır hale getirdik.Yüzeyin çizik durumu aşağıdaki gibi :
Otomobilin bazı kısımlarında boya hasarları mevcut.Bunlar uygulamanın sonunda rötuş boyası ile onarılmış olacaklar.

Aşağıdaki fotoğrafta, işini doğru yapmayan işletmelerin işaretlerini görebilirsiniz. Pasta tozları kapı eşiklerinde, fitil kenarlarında ve logoların aralarında mevcuttu.

Aracın bazı yerlerinde kuş pislikleri ve reçine sebebiyle oluşan vernik hasarları, pek çok ta derin çizik mevcuttu. Bu hasarların onarımını lokal olarak yaptığımız zımpara uygulamaları ile giderdik.

 

2000-3000 grid zımparalardan sonra :

Dewalt DWP849x Polisaj makinamızda yün ped ve Menzerna HCC400 kullanarak çizikleri giderdik. Fotoğrafta yatay yüzey HCC400 sonrası, dikey alanda ise uygulama yapılmadı. (Çizgi olarak görünen şey, yün pedden dökülen tek bir tüy J )

 

Hasarların onarımı sonrasında Rupes LHR15 DA polisaj makinamız ve Rupes sarı ped ile Menzerna SFP3800 uyguladığımız araç, ilk günkü parlaklığına kavuşmuş oldu.

Özellikle Mercedes, BMW, Volkswagen grubu gibi sert boyalı araçlarda, Menzerna HCC400’den direkt olarak SFP3800’e geçilecek ise, bu uygulamada yaptığımız gibi uzun süreli çalışılmalı ve yüzeyde HCC400’den ötürü oluşan hologram/hare kalmadığından emin olunmalıdır. Gerekirse, Menzerna MCP2500 ve orta sertlikte bir polishing ped ile hologramlar giderilip, son olarak SFP3800 uygulanmalıdır.

Polisaj işlemlerini bitirdiğimiz aracın detaylı yüzey temizliğini Nanolex EX ile yaptıktan sonra, yüzeyini Nanolex Si3D ile koruma altına aldık.Kapı kenarlarındaki hasarları rötuş boya ile düzelttik.

Aracın jantlarını Nanolex Paint&Alloy Sealant, camlarını ise Nanolex Glass Ultra ile koruma altına aldık. Lastiklerini Gyeon Tire ile parlattıktan sonra, araç sahibine teslime hazır hale getirdik.

DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing