škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Hız Sabitleyici -Güncel Fiyat

ismail91 · 107 · 51679

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Panço_Villa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Örneğin 110 a Sınırlayıp Ayağımı gazın üstüne koyuyorum dibine kadar sürekli basılı ayağım..sürekli bu şekilde kullanmak zarar verir mi acaba

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Niye zarar versin ki kullanım amacı o zaten :)

sabitleyicinin amacıda durmadan gaza basmayı ortadan kaldırmak. çok faydalı bi özellik bence her araçta muhakkak olması lazım

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 model Fabia 3 aracım için Kayadibi oto'dan CC (Cruise Control) için parça sordum. Stoklarda 1-2 tane göründüğünü söylediler.  28 şubat'a kadar aksesuarlarda %30 indirim olduğu için bir tane sipariş verdim 675 tl ödedim. Kredi kartı ile ödedim.Bankada faizsiz 9 taksit yaptı. :)
Takma bedeli sanırım 150-200 lira olacak. 28 Şubat' randevu aldım.  Umarım problem çıkmaz.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;633555
2017 model Fabia 3 aracım için Kayadibi oto'dan CC (Cruise Control) için parça sordum. Stoklarda 1-2 tane göründüğünü söylediler.  28 şubat'a kadar aksesuarlarda %30 indirim olduğu için bir tane sipariş verdim 675 tl ödedim. Kredi kartı ile ödedim.Bankada faizsiz 9 taksit yaptı. :)
Takma bedeli sanırım 150-200 lira olacak. 28 Şubat' randevu aldım.  Umarım problem çıkmaz.

Samsun asal otomotiv e sordum takilmadigini soylediler. Yahu bu servisler deli edecek adami :/

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla servisler bir alem. Kimi olur diyor kimi olmaz . Ama olduğunu biliyoruz.Biraz araştırıp uygumayı yapacak yer /servis bulmak gerek.
Bugün yağmur sensörünü  değiştirdik , otomatik oldu dedim, adamlar biz bu uygulamayı bilmiyoruz ve yapmayız dedi. Ama CC montajına bir şey demediler.  :)

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;633098
yağmur sensörü konusundaki arkadaş şu siteden sensörü almış hiz sabitleyiciye baktım fabia3 için şunu buldum ama doğru mudur bilmiyorum :D

http://www.cars-equipment.com/en/shop/stalks-stalk-sets-3/oem-5q0953513t-stalk-set-for-skoda/#prettyPhoto

Fabia 3 için parça bu değil en azından parça numarası çok farklı. Orjinal ürün 6V0 054 690A veya 691A nolu olmalı. Aslında servisler ruhsattan şase nosuna bakarak doğru parçayı buluyorlar. Ama asıl gereken parçayı araca  tanıtmak için özel bir kod gerekiyor. Yani yurtdışından getirtiğiniz kutuda bu kodun olması lazım. yoksa işe yaramıyor.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;633569
Valla servisler bir alem. Kimi olur diyor kimi olmaz . Ama olduğunu biliyoruz.Biraz araştırıp uygumayı yapacak yer /servis bulmak gerek.
Bugün yağmur sensörünü  değiştirdik , otomatik oldu dedim, adamlar biz bu uygulamayı bilmiyoruz ve yapmayız dedi. Ama CC montajına bir şey demediler.  :)

Asamlar yagmur sensoru olmaz diyor ama fabia katalogunda yagmur sensorunu anlatiyorlar opsiyon olarak vae diyorlar

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;633562
Samsun asal otomotiv e sordum takilmadigini soylediler. Yahu bu servisler deli edecek adami :/

Afedersiniz de samsun asalın bi b**tan anladığı yok zaten, herşeye ya normal yada buna yapacak bişey yok diyorlar. :mad::mad:

Çevrimdışı hmulusoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;633186
Cumartesi günü hız sabitleyici montajını yaptık. Avek'den Salim Bey çok yardımcı oldu. 850 TL ücret ödedim. İşçilik ve parça ücretlerine zam gelmiş. Bu sebeple fiyatlarda bazı değişimler varmış, yedek parça tarafından bana söylenen bu şekilde. Kısa süre içinde bu fiyatlar yükselecek dediler ama ne derece doğrudur bilemiyorum. Montaj yaklaşık 2 saat sürdü. Aracın uygunluğuna göre süre değişebiliyor. Eski sinyal kolu ünitesini de bana geri verdiler.

Hayırlı olsun öncelikler güle güle kullanın.İki sorum olacak size, yanıtlarsanız sevinirim.
1. Avek Tekstilkent midir? Yoksa Çanakkalede misiniz?
2. Hem hız sabitleyici hem hız sınırlayıcısı kullanılabilir durumda mı yoksa hız sabitleyici uygulanınca hız sınırlayıcı artık devre dışı mı kalıyor?

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hmulusoy;633758
Hayırlı olsun öncelikler güle güle kullanın.İki sorum olacak size, yanıtlarsanız sevinirim.
1. Avek Tekstilkent midir? Yoksa Çanakkalede misiniz?
2. Hem hız sabitleyici hem hız sınırlayıcısı kullanılabilir durumda mı yoksa hız sabitleyici uygulanınca hız sınırlayıcı artık devre dışı mı kalıyor?

Teşekkürler, Tekstilkent de yaptırdım. Bir düğme var iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz. Her ikisi de çalışıyor.

Çevrimdışı hmulusoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;633763
Teşekkürler, Tekstilkent de yaptırdım. Bir düğme var iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz. Her ikisi de çalışıyor.

İsmail Bey yardımlarınız için cok teşekkür ederim. Salim Bey’e dün saat 16:00’da uğradım, aracımı bıraktım bugün de teslim aldim. Dediğiniz gibi 850 tl tuttu toplamda. Basın ekspres yolunda deneme şansı buldum gayet güzel. Keşke fabrika çıkışlı olarak satın alabilseydik zira servistn çıktıktan sonra direksiyonumun düz yolda hafif sola baktığını fark ettim. Hemen arayıp temasa geçtim, yarın yine uğrayacağım 15 dakikalık işi olacağını söylediler. Keşke teslim etmeden önce kendileri test etselerdi daha iyi olurdu.
Herhangi bir şekilde direksiyon simidi sökülecek arkadasların da kulağına küpe olsun; “Aracınızı servis çıkışında teslim alırken test sürüşü yapılıp yapılmadığı bilgisini alın. Çünkü direksiyonu tam oturtamayabiliyorlar malesef”

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hmulusoy;633983
İsmail Bey yardımlarınız için cok teşekkür ederim. Salim Bey’e dün saat 16:00’da uğradım, aracımı bıraktım bugün de teslim aldim. Dediğiniz gibi 850 tl tuttu toplamda. Basın ekspres yolunda deneme şansı buldum gayet güzel. Keşke fabrika çıkışlı olarak satın alabilseydik zira servistn çıktıktan sonra direksiyonumun düz yolda hafif sola baktığını fark ettim. Hemen arayıp temasa geçtim, yarın yine uğrayacağım 15 dakikalık işi olacağını söylediler. Keşke teslim etmeden önce kendileri test etselerdi daha iyi olurdu.
Herhangi bir şekilde direksiyon simidi sökülecek arkadasların da kulağına küpe olsun; “Aracınızı servis çıkışında teslim alırken test sürüşü yapılıp yapılmadığı bilgisini alın. Çünkü direksiyonu tam oturtamayabiliyorlar malesef”

Öncelikle hayırlı olsun. Sorunsuz bir şekilde kullanırsınız umarım. Direksiyon konusunda sıkıntı çıkmasına üzüldüm. Dikkatli olmak lazım. Her servis çıkışı aracı güzel şekilde kontrol etmek gerekiyor. Gözden kaçan detaylar olabilir.

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;633562

Servise Çarşamba günü saat 9:30 da girdim. 12:30 gibi çıktım. Test vs dahil olmak üzere 675 tl parça(%30 indirimli) 275 Tl işçilik (% ?? indirimli) 950 tl çıktı. Mükemmel çalısıyor. Kayadibi Ümit Usta işini iyi biliyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen cruize siz fabia kalmasın bende düşünüyorum ama kesin samsun asal da yoktur ve takılmıyordur :D :D