škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Anahtarsız kullanım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Anahtarsız çalışan modeller için soruyorum.

Misal anahtar cebimizde ve araç çalışıyor. Aracın dışına çıktık. Araçta anahtar bulunamadı diyor. Başka kimse anahtar aracın yakınında olmadan sürüş gerçekleştirebiliyor mu?

Hatta şimdi yazarken aklıma geldi. Öğlen deneyeceğim. Anahtar bulunamadı dedikten sonra dsg şanzımanlı araçta P den vitese geçmeye izin veriyor mu yoksa güvenlik amaçlı anahtar tespit edilene kadar kilitli mi tutuyor acaba.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim başıma geçen hafta şöyle bi durum oldu;

her zaman anahtar cebimdedir hiç çıkarmam hatunu hastaneye getirdim otoparkın kapısında vale geldi abi bırak ben alim dedi N ye aldım el freni çektim P ye aldım indim hastaneye girdim iki dk sonra biri aradı otopark valesi; abi anahtarı nerde bunun dedi. Baktım cebimde :D Adam arabayı çekemedi diye koşa koşa indim baktım adam otoparka çekmiş arabayı şok oldum hatta ne saçma iş la bu dedim kendi kendime. Demekki çalışır vaziyette olunca araba gidiyor. Bende araba anahtarı algılamayınca gitmez diye ekmek falan alırken çalışır vaziyette bırakıyordum meğer biri atlasa çalacakmış arabayı.

Çevrimdışı dttmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Örnek araçla hareket halindeyken anahtar camda düştü veya çocuk attı , araç kullanılmaya devam etmek zorunda aksi düşünülemez .Ancak stop ederseniz anahtarı bulmadan tekrar çalıştıramazsınız.Yani depo bitene kadar anahtarı buldun buldun.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Keşke diyeceğim bir kaç konu var.

Birincisi araçtan indik diyelim araç p de ise ve anahtar algılamıyorsa p modunda kilitli kalsa güvenlik amaçlı iyi olurdu.

İkinci konu da arkadaşın bahsettiği gibi misal araçta giderken anahtar bir şekilde araçtan düştü diyelim. Bu süreçte aracın stop etmesi yada sürüş esnasında aracın gaz yememesi yada farklı bir olumsuz tepki vermesi yerine aracın maxi dot bilgi ekranında kısa bir geri sayımdan sonra 1 yada 2 dakika sonra kendisini korumaya alacağını ve ona göre bir uyarı verse ve araç fazla uzağa gitmeden durum kontrol altına alınabilse. Tabi bu süreçte ani olarak motor kapatma yine problem. Ne olur araç belli bir km hıza sınırlansa. Sonuçta hırsız olsa yakalanacağını düşünerek aracı bırakır gider.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun denedim ve hayal kirikligina ugradim bir yere gittim araci stop ettim sonra aklima bu konu kaldi sonra p. Araci calistirdim ve 20 ile 25 metre gittim esim aracin icindeydi ne anahtar yok dedi nede stop etti oldugu yerde calismaya devam etti sikinti cok yani