škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Farlarda , sislerde ve kedi gözlerine su giriyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forevergulf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2020 aralık çıkışlı kamiq premium aldım, geçen aracı kendim yıkadım , kuruturken alt üst farlarda ve arka tampondaki  reflektörlere su girdiğini farkettim, biliyorsunuz kamiq ön grupta altlı üstlü far grubu var, farlardaki alt ve üst dahil zamanla kuruyup uçtu , ancak arka tampondaki reflektörlerin içlerinde hala su var, sizce ön farlarda da zamanla paslanma yapar mı farın içinde , servise gidip hepsini söylemek mi gerekir? Normal mi bu su girmesi bilemedim , ilk defa skoda aldım diğer araçlarımda hiç  böyle bir problem yaşamadım , değişim mi istemek gerekir bunlar için yoksa özel bir silikon filan mı çekiyorlar?

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, servise iletmenizi öneririm. Özellikle garanti sürecinde arabada ne çıkarsa servisin nimetlerinden faydalanmak gerek diye düşünüyorum :)
Uzun süreli nem, metalde ve elektronikte paslanma ve bozulma, plastik bölümlerde ise renk değişimi veya kireç lekesi yapabilir.
Kısa süreli ıslaklıklarda farınızda sorun çıkacağını sanmıyorum ama serviste kolayca çözüleceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yıkarken buğu yaptığı oluyor farların ama su girmesi hiç normal değil, hemen servise gidi derim

Çevrimdışı Forevergulf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise gittim arka reflektörleri değiştirecekler, parça bekliyoruz , farlarda ve sislerde buğlanma normalmiş , buğulanma olur sonra geçer, iç far sistemine zararı yok dediler.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gittim arka reflektörleri değiştirecekler, parça bekliyoruz , farlarda ve sislerde buğlanma normalmiş , buğulanma olur sonra geçer, iç far sistemine zararı yok dediler.

2017 Octavia var bende 0 almistim bugu falan da hic yapmadi yikarken. Belki cok sicak soguk farki yaparsan munferiden olabilir ama her yıkamada su girer gibi bugu yapiyorsa o da sikinti. Bence iyice önlere su tut gercekten sicaklik farkimi yoksa su mu emin ol. Garanti dolmadan aman bak yaptir, yoksa umurlarinda olmaz.