škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DBY İstanbul’da – Mercedes S350 Detaylı Bakım ve Gyeon Durabead Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Merhabalar,

2016 yılında, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda İstanbul’a giderek çeşitli uygulamalar yapmıştık. Bu uygulamaların detaylarını sizlerle paylaşmak istedik.

Siyah renkli Mercedes-Benz S350 aracın detaylı temizlik, boya düzeltme ve Gyeon Durabead uygulamalarını gerçekleştirdik.Aracın detaylı incelemesini yaparken, pek çok derin çizik sebebiyle listemize zımpara ile lokal onarımı da ekledik.Otomobili Valet Pro Advanced PH Neutral Snow Foam ile yıkadık. Gyeon Iron ile demir tozu temizliği yaptık. Detay ve jant temizlikleri için Wheel Woolies detay fırçaları kullanarak yüzeyi polisaja hazırlamanın ilk aşamasını tamamlamış olduk.

Kil temizliğini Gyeon Q2M Clay ile yaptık. Durum aşağıdaki gibiydi:Yüzey kontrollerini yapmaya devam ediyoruz : Fotoğraflardan da görülebileceği gibi, pek çok derin çizik mevcut. Doğru yıkanmamış bir otomobil örneği :

Aracın boyasındaki kusurları gidermek üzere, Dewalt DWP849x polisaj makinamız ve yün ped ile Menzerna HCC400 kullandık. Öncesi :Menzerna HCC400 sonrası :

Bagaj kapağına geldiğimizde durum aşağıdaki gibiydi :Menzerna HCC400 ile tek geçiş sonrası :Polisaj işlemine rağmen, aşağıdaki fotoğrafta yer alan çizikleri düzeltmek için lokal olarak 2500 grit zımpara kullanarak yüzeyi aşındırdık.

Ardından tekrar yün ped ile Menzerna HCC400 uyguladık.

Benzer çizik durumu aracın geneli için geçerliydi. Menzerna HCC400 ardından Rupes LHR15 DA polisaj makinamız ile, Rupes Sarı ped kullanarak Menzerna SFP3800 uyguladık.

Aracın stoplarında da çizik durumu aynen geçerliydi. Polisajdan kendileri de nasibini aldılar. Menzerna HCC400 ve SFP3800 sonrası.

Kapı direkleri, öncesi :

HCC400 sonrası, tabii ki uygulamanın sonunda SFP3800 de uygulandı.Aracın boya düzeltme işlemleri tamamlandı. Sırada yüzey hazırlığı ve Gyeon Durabead var :

Koruma yöntemi her ne olursa olsun, uygulanmadan önce yüzey temizliğinin mükemmel şekilde yapılması gerekir. Bu sebeple biz, Gyeon Prep kullanarak aracın tamamını temizleyerek en iyi tutunma alanını oluşturduk.

Yüzeyi koruma altına almak için uyguladığımız Gyeon Durabead, aracın polisaj işlemleriyle sağladığımız ilk günkü parlaklığını uzun süreler muhafaza edebilecek. Yüksek su iticilik ve dayanımı ile kolay temizlenebilirlik sağlayacak, bu sayede çizilmeleri minimuma indirgeyecektir. Tabii ki biz detaycılar olarak, otomobil sahiplerinin de bu konuda bilinçlenmesi için elimizden geleni yapıyoruz.Otomobilin jantlarını Gyeon Rim ile koruma altına aldık, buna ek olarak tüm lastiklerini de Gyeon Tire ile parlattık.Aracın tüm camlarını Gyeon View ile kapladıktan sonra, aracın dışında suyun tutunacak yeri kalmamış oldu J Otomobili teslim etmek üzere İstanbul’da misafir olduğumuz yerden çıkardık :

Her ne kadar uygulama esnasında fotoğraf çekememiş olsak ta, aracın içini de temizlemeyi ihmal etmedik. Tüm deriler Valet Pro APC ile kirlerden arındırıldı. Tavan döşemesini Würth Aktiv Clean döşeme temizleme köpüğü ile ıslanmayacak şekilde temizledik. Temizlik işlemleri bittikten sonra, aracın deri aksamlarının tamamını Gyeon Leather Coat ile koruma altına aldık.Aracımızı sahibine teslim ettik, güle güle[YOUTUBEHD]hO5KujLtPks[/YOUTUBEHD]

DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 15:15:12 Gönderen: d.berkay »