škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2. El araç tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar . Eşim için 2. el bir araç almayı düşünüyoruz. 35000 tl civarı benzinli , manuel olur. bir haftadır  bakıyorum. ama tam da karar veremedik. söylemeye gerekte yok ama piyasa çok yüksek . yani 2007-2008 in altına çok inmemek istiyoruz. genelde şehir içi kullanılacak . benim listelediğim;

1- corsa
2- Clio  -symbol
3- astra (2005 civarı olur ancak sanki)
4- polo
5- dacia sandero (yüksek bi araç olması iyi 2010 model de oluyor ama hiç bilmediğim hakkında özellikle güvenlik açısından kötü yorumları var .

Siz ne tavsiye edersiniz.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
astra classic 3 ü tavsiye ederim. harika bir araç. 4 sene bindim. şimdiki araçlarda o kalite yok malesef. dacia ile renault kağıt gibidir, çabuk katlanır. polo ise golf gibi kendi sunıfının en pahalısıdır. corsa ile astra arasında fiyat farkı fazla olmadığından tercih astradan yana olmalıdır.
ps:otomatik düşünürseniz opelin otomatiğini tavsiye etmem.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Polo en mantıklısı, clio ve dacia parçası ucuz ancak arızası eksik olmaz, astra da lpg uyum problemi olduğunu arkadaşımda şahit oldum satarken 6 ayda zor satmıştı. Polo veya lpg de kullanılmayacaksa Astra kalite olarak diğerlerinden üstün olduğu için tercih edilebilir.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;631518
astra classic 3 ü tavsiye ederim. harika bir araç. 4 sene bindim. şimdiki araçlarda o kalite yok malesef. dacia ile renault kağıt gibidir, çabuk katlanır. polo ise golf gibi kendi sunıfının en pahalısıdır. corsa ile astra arasında fiyat farkı fazla olmadığından tercih astradan yana olmalıdır.
ps:otomatik düşünürseniz opelin otomatiğini tavsiye etmem.

Evt bende 5 -6 ay kadar dizel astraya bindim ama  manuel di performans iyi olmayınca satmıştım. ama kalite olarak iyiydi. astralar var ama temiz birşey için 40 üzerine çıkmak lazımki km yüksek oluyor genelde. corsalar daha yeni oluyor o fiyata . clio lar testlerden iyi  puan almış ol yıllarda ama ??

Alıntı yapılan: Mehmet 2016;631520
Polo en mantıklısı, clio ve dacia parçası ucuz ancak arızası eksik olmaz, astra da lpg uyum problemi olduğunu arkadaşımda şahit oldum satarken 6 ayda zor satmıştı. Polo veya lpg de kullanılmayacaksa Astra kalite olarak diğerlerinden üstün olduğu için tercih edilebilir.

polo iyi ama  fiyatlar uçuk maalesef. astrayla kafa kafya nerdeyse

Alıntı yapılan: Mehmet 2016;631520

astralarda lpg uyumsuzluğu pek duymadıma . sizin dediğiniz j kasa 1.4 T olan olmasın ?

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11580]ceycey34[/MENTION] kasasını bilmiyorum ancak bildiğim ucuz lpg olmuyordu olanlarda pahalı idi onlarda da üst/alt devirde benzine geçer dediler taktırmadı arkadaş, Astra almadan önce motor kodu ile lpg cilerin bilgisine danışılarak alınmalı derim.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11580]ceycey34[/MENTION] sizin için ibre corsaya kayıyor gibi. renault konusunda puanlarla kafanızı karıştırmayın derim. Alex ferguson’ un bir lafı vardır "​İstatistik mini etek gibidir, çoğu şeyi gösterir ama asıl görünmesi gerekeni göstermez:)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Astra h 1.3cdti candir. Yol tutusu, konforu, guvenlik ekipmanlari acisindan diger alternatiflerin onundedir. Esiniz kullanacagi icin perf cok da dusuk gelmez. Ila gitsin istiyorsaniz yazilimla 120hp ler aliniyor ve cok keyifli oluyor

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;631673
[MENTION=11580]ceycey34[/MENTION] sizin için ibre corsaya kayıyor gibi. renault konusunda puanlarla kafanızı karıştırmayın derim. Alex ferguson’ un bir lafı vardır "​İstatistik mini etek gibidir, çoğu şeyi gösterir ama asıl görünmesi gerekeni göstermez:)

Alıntı yapılan: viperking;631674
Astra h 1.3cdti candir. Yol tutusu, konforu, guvenlik ekipmanlari acisindan diger alternatiflerin onundedir. Esiniz kullanacagi icin perf cok da dusuk gelmez. Ila gitsin istiyorsaniz yazilimla 120hp ler aliniyor ve cok keyifli oluyor
Teşekkür ederim. Bende corsa bakmaya başladım ama fiyatlar gerçekten astraya çok yakın . insan biraz daha vereyim astra olsun diyor.
  [MENTION=7581]viperking[/MENTION] Evt astra 1.3 bende kullandım gerçekten güzel araba ben performans kötü olunca satmıştım. Ama biz özellikle benzinli arıyoruz dizel araba ısınmıyor burlarda.( gerçi sanki astranın dizeli daha hızlı ısınıyor gibi aklımda kalmış ) Ben işe giderken 10 dk  da ancak ılımaya başlıyor . Bazen arabada çocukta olacağı için benzinli olması daha iyi olur. tabii birde dizeldeki fiyat  farkı ?
yorumlar için teşekkür ederim

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
b sınıfında kia rio da düşünülebilir, donanımlı ve konforlu arabalardan biri.