škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimatroniğin autoda kışın motor ısınmasını beklemeden soğuk hava vermesi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önceki leon aracımda klima auto konumundayken motor ısınana kadar havalandırma en kısık konumunda kalır motor ısındıkça yavaş yavaş artırırdı. Yeni rapidimde ise direk soğuk havayı içeri basıyor klima auto konumda. Tahminimce tamamen yazılımsal olan bu özellik bu araçta nasıl olmaz hayret ettim. Sizlerin de dikkatini çekti mi bu?

Çevrimdışı altoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynen benimde takıntı haline getirdiğim sorunlardan birisi. Her sabah arabaya binerbinmez fanı sıfır konumuna getirmek can sıkıcı. Tahminimce motor ısınmasınıda bir nebze olsun geciktiriyordur

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Motor ısınmadan klimanın soğuk hava üflemesi, güç ihtiyacını aküden tam olarak alabilmesi ile gerçekleşiyor. Akü biraz eskiyip, şarj seviyesi azalınca, bu durum değişir.

Greentech/Bluemotion dedikleri teknoloji paketinin özelliklerinden bir tanesi de, klima kompresörünün güç ihtiyacı için, motora müracat etmemesidir.

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;630912
Motor ısınmadan klimanın soğuk hava üflemesi, güç ihtiyacını aküden tam olarak alabilmesi ile gerçekleşiyor. Akü biraz eskiyip, şarj seviyesi azalınca, bu durum değişir.

Greentech/Bluemotion dedikleri teknoloji paketinin özelliklerinden bir tanesi de, klima kompresörünün güç ihtiyacı için, motora müracat etmemesidir.

Anlatmaya çalıştığım şuydu aslında, araç içerinin sıcaklığını ölçebiliyor. Malum kışın hava 10 derecenin altında. İçeriyi 24 e ayarlamama rağmen dışarının 10 derece altındaki havasını sanki 20 küsür dereceymiş gibi yüksek hızla içeriye üflemesi. Motor ısınınca içerinin sıcaklığı 24 e ulaşınca daha fazla sıcak hava vermemek için otomatik olarak havalandırmayı kısıyorken motor soğukken zaten soğuk olan kabin içine ısıttığını zannederek son hız soğuk hava basmasının mantığı nedir? Bence çözülebilir bir bug bu softwaredeki. Ben Skoda internationala da bildirdim ama kısa zamanda bir şey çıkar mı bilemem.

Çevrimdışı hamitokutan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendeki araçta bazen klima kapalı iken çok az miktarda soğuk hava üflemesi oluyor. aracım spaceback 2017 tsi 1.0

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu Klimatronik  tek seferde kapanmıyor mu ? Hangi akıllı icat etmiş bunu çevir allah çevir kapanmaz...

Çevrimdışı tpnrck

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;631052
Arkadaşlar bu Klimatronik  tek seferde kapanmıyor mu ? Hangi akıllı icat etmiş bunu çevir allah çevir kapanmaz...

Bende gıcık oluyorum gizli özellikle falan tuşa atanıp kapatabilir miyiz diye düşünüyorum

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tpnrck;631061
Bende gıcık oluyorum gizli özellikle falan tuşa atanıp kapatabilir miyiz diye düşünüyorum

Böyle rezalet bir klima tuşu olamaz. 5 tur çeviriyorum kapanması için

Çevrimdışı tpnrck

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;631068
Böyle rezalet bir klima tuşu olamaz. 5 tur çeviriyorum kapanması için

Ya birde hızlı giderken orayı çevirmek işkence [emoji4]

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tpnrck;631074
Ya birde hızlı giderken orayı çevirmek işkence [emoji4]

Bunun kesin kolay bir yolu olmalı hocam.

Biz bilmiyor olabilir miyiz?