škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superblerde Halojenden Lede Dönüşüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı canerergoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba arkadaşlar;
Yaptığım değişikliklerin fotoğraflarını çektim ve sizlerle paylaşıyorum.
Öncelikle gündüz farı ampulü ile başlayalım.
Daha önce de bahsettiğim gibi gündüz farı ampulünün arkası kapalı Superblerde.
Araştırarak bulduğum bir oto elektrikçi sayesinde bu ampulü değiştirebildim.
Tamponun bazı bağlantılarının sökülüp gevşetilmesiyle far boşa çıkartıldı ve farın arkasındaki kapak hafif ısıtılarak maket bıçağıyla kesildi.
Tamponu sökmek kısmı dışında zorlayıcı hiçbir tarafı yoktu.

Daha sonra N11'deki bir satıcıdan aldığım şu ampulü taktık ve farın kesilen kısmını kapatmak için başka bir fardan çıkma, yaklaşık 5 cm çapındaki şu iki kapağı fara uydurduk.
 O kadar muntazam oldu ki, içime sinmeyen en ufak bir şey yok bu sökme, kesme, değiştirme ve yeniden takma işleminde.
https://urun.n11.com/projektor-ve-spot-lambasi/pw24w-volkswagen-golf-7-gunduz-fari-led-ampulu-1-cift-P94855015

Fotoğraf akşam çekildiği için ışık karşıdan çok güçlüymüş gibi çıkmış ama ben başka bir araçtaki gündüz görüntüsünü de yükledim. Kesinlikle göz almıyor.

Tampon sökülürken usta çok güzel çalıştı. Yatkın olmayan birisi için durum farklı olabilir o yüzden güveneceğiniz birine yaptırmakta fayda var.
Benim ustam Bostancı Oto Sanayiinde Hakan Temir'di. Telefon numarası: 0(541) 448 70 01 .

Daha önce yaptırdığım kapı ışıklarının fotoğrafı:

Kapı ışıklarından çok memnunum. Fotoğraflarda göründüğünden çok daha hoş göründüğünü söyleyebilirim.

Bir diğer konu da ayak aydınlatmasıydı. Olacak mı olmayacak mı derken bugün o da tamamlandı. Orijinal şekilde, menü içinden kontrol edilebilecek şekilde aktive edildi.
Fotoğraflarda ayak aydınlatmasının güzelliğini maalesef hiç yakalayamadım. Aynı şekilde fotoğrafta göründüğünden katbekat daha güzel oldular.
 Seyir halindeyken 0%-100% arası  bir ayar skalasında istediğiniz şiddette yanmasını sağlayabiliyorsunuz.
 Kapılar açıldığında 100% den de fazla bir şiddette yanıyor ve daha sonra kapılar kapandığında yeniden menüdeki ayarınıza dönüyor.
 Bu özellik zaten diğer paket Superblerde var. Ayak ışıkları için anlattıklarımı diğer paket Superb sahipleri zaten biliyorlar.

Kapı ışıklarını ve ayak altı ışıklarını Ender Elektronikte yaptırdım. Onlar da çok
 güzel iş çıkardılar. Tel: 0216 370 77 25

« Son Düzenleme: 20 Şubat 2018, 02:37:28 Gönderen: canerergoz »

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16308]canerergoz[/MENTION] Emeklerine sağlık çok iyi çalışma olmuş sana zahmet olmaz ise maddeler halinde sıralarsak maliyetleri nelerdir
1.Gündüz farın takman bütün maliyeti
2.Kapı eşikleri aydınlatmaların maliyeti
3.Ayak aydınlatmanın maliyeti neler oldu
şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Emeklerinize sağlık gerçekten takdire şayan bir çalışma ve gayret. Benim de sağ ön farımın en sağ taraf köşesinde çok az bir çatlak var oradan hava yapıyor buhar oluyor, silikon yaptırayım dedim tamponun sökülmesi lazımmış falan :)

Çevrimdışı meliksah_010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
işçiliklere ne kadar ücret ödediniz acaba ortalama bir fiyat söyleyebilir misiniz

Çevrimdışı canerergoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13523]Sultan.Baybars[/MENTION] [MENTION=16387]meliksah_010[/MENTION]
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Maliyetleri paylaşayım:

-Gündüz farı ampulü:80 TL
 https://urun.n11.com/projektor-ve-spot-lambasi/pw24w-volkswagen-golf-7-gunduz-fari-led-ampulu-1-cift-P94855015

Gündüz farı ampul değişim işçiliği: 200 TL (Tampon sökülüp farlar çıkartıldıktan sonra farın arkası kesilip ampulün değiştirilmesi ve oraya uygun kapak takılması)

-Kapı altı ışıkları: 21,45$ ortalama 85 TL
https://tr.aliexpress.com/item/New-4-Pcs-Set-Door-Warning-Light-With-Cable-For-VW-Volkswagen-Golf-5-Golf-6/32809176610.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PgVQHK

-Ayak altı ışıkları : 20$ ortalama 75 TL
https://tr.aliexpress.com/item/1Set-OEM-Original-for-VW-Footwell-Light-For-VW-Golf-6-Jetta-MK5-MK6-Tiguan-Passat/32823305911.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.SdUnq7

Eğer beyaz led ışıklar kullanacaksanız ayak altı ışıklarında şunlardan 2 set alıyorsunuz: https://tr.aliexpress.com/item/2x-Error-Free-LED-Luggage-Under-Door-Courtesy-Light-for-Audi-A4-A6-S6-A8-S8/1433377495.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.SdUnq7

2X9$= 18$ Ortalama 68 TL

Kapı ışıkları ve ayak altı ışıklarının uygulama ücreti beraber 300 TL.

Tüm bunlar için 808 TL ödemişim.

Bunların dışında yaptığım birkaç değişiklik daha var:

Geri vites ampulü 60 TL
https://urun.n11.com/led-far/p21w-canbus-ba15s-soket-led-geri-vites-lambasi-93-ampul-1-cift-P107903942

Tavan ışıkları için Photon Led Ampul Aspiring Serisi PH7020 CB (T10) 6000K ürününden 2 kutu aldım. Toplamda 70 TL
Yine sanayiden siperlikteki ayna ışığı için 25 TL'ye led aldım.
Kullandığım ürünlerden memnunum.

Asıl önemlisi bagajdaki stopları, ledli olan stoplarla değiştirme işine giriştim. Olacağını ümit ediyorum. Bugün ledli iç stopları bir çıkmacıda bulup siparişini verdim. Onu da tamamladıktan sonra fotoğraflarıyla beraber paylaşacağım. Umarım olur. Bekleyen çok kişi var sanırım :)

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16308]canerergoz[/MENTION]
Güzel çalışma tebrik ederim.  
Bagaj stopları zaten led değilmi tüm paketlerde.
Bundan kastınız sadece prestij ve style pakette yanan bagaj kapağı kısmında bulunan stoplar mı.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2018, 21:12:41 Gönderen: fusel »

Çevrimdışı canerergoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16020]fusel[/MENTION] c sütununa denk gelen stoplar tüm modellerde led ancak bagaj kapağına denk gelen kısım style ve prestige donanımlarda var sadece. Active ve comfort paketlerde içinde led yok maalesef.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O kısmı nasıl temin ettiniz acaba. Bende comfort paket var. Çok düşündüm ama icraata geçemedim. Kablo bağlantısı nasıl yapılacak falan diye. Temin ettiğiniz yeri fiyatı özelden bildirebilir misiniz
Birde prestij paketlerin arka stopları sanki daha koyu renk yani plastik malzemesi sankş daha kırmızı. Bizim araçlarda renk farkı olur mu acaba
  [MENTION=16308]canerergoz[/MENTION]

« Son Düzenleme: 21 Şubat 2018, 21:23:31 Gönderen: fusel »

Çevrimdışı canerergoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16020]fusel[/MENTION]  O parçayı bulmak için internette arama yaptım. Çıkmacılarda daha hesaplı tabii. Örneğin : SKODA SUPER B 2016 SAG SOL LED BAGAJ İC STOPLARI SIFIR OTOBEKIRİlan No: 494815758https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-skoda-super-b-2016-sag-sol-led-bagaj-ic-stoplari-sifir-otobekir-494815758/detay

Bu ilanın sahibini aradım. Tekini bir başkasına satmış. Teki işimi görmeyeceği için tekrar aramaya devam ettim. https://www.otocikma.com/
Bu sitede arama yaptım. Çıkan sonuçlardaki ilanları tek tek aradım. En sonunda Bursa’da bir çıkmacıda buldum stopları. Havalesini yaptım. Şu an kargoda. Satıcıya güvendim. Fotoğraflarını gönderdi bana. Temiz duruyordu. Bu şekilde temin etmiş oldum. İkisi için 600TL fiyat verdi. Sıfırı 1600TL sanırım.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. İnşallah istediğiniz gibi olur. Ben o parçaları AliExpress te bulmuştum.  150 dolar fiyat aldım. Sizin proje olursa bende ordan getirtebilirim. Sizden haber bekliyoruz.  Tabi fotoğrafta.

Çevrimdışı canerergoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ampul kodları:

Kısalar : H7
Uzunlar: H7
Sisler: H8
Ön Sinyal: PWY24W
Gündüz Farı: PW16W (Eğer led ampul kullanacaksanız PW24W de kullanabilirsiniz)
Geri Vites: P21W
Arka Sinyal: PY21W

Çevrimdışı tolga8182

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Kapı ışıklarından çok memnunum. Fotoğraflarda göründüğünden çok daha hoş göründüğünü söyleyebilirim.

merhaba kapı altındaki aydınlatmaların içerisi active paketlerde boş oluyor. merak ettiğim kapı döşemeleri sökülüp yeniden kablo mu çekiliyor.Aracınıza yapılan işlemler çok başarılı olmuş. [/QUOTE]

Çevrimdışı canerergoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14884]tolga8182[/MENTION] teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. Kapı döşemeleri tek bir vida ile tutturuluyor. Geri kalan kısımlar tırnak ama öyle nazik değiller. Kırılır mı diye düşünmeyin. Kapı içlerinden elektrikleri alınıyor. Bir kablolama işlemi var.

Çevrimdışı tolga8182

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: canerergoz;634169
@tolga8182 teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. Kapı döşemeleri tek bir vida ile tutturuluyor. Geri kalan kısımlar tırnak ama öyle nazik değiller. Kırılır mı diye düşünmeyin. Kapı içlerinden elektrikleri alınıyor. Bir kablolama işlemi var.
Teşekür ederim şimdilik erzurumdayım. ankaraya gittiğimde jant lastik , ayak ve kapı aydınlatma yaptırmayı düşünüyorum. Peki iç kapı kollarının ordada led aydınlatma var style paketlerde, active pakette yeri var ama boş onla ilgili bir projeniz var mı?

Çevrimdışı canerergoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14884]tolga8182[/MENTION] Ambiyans aydınlatmayı kastediyorsunuz? Onu kastediyorsanız evet onu da araştırıyorum.