škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb boya kalınlığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: gkhnrmn;642837
malesef ulkemiz piyasasinda bu duruma boyali deniyor iste. araci satmaya niyetlendigimde alacak kişi huylanip fiyat dusurmeye çalışıyor. sifir aldigim araca hatasiz derken karsima boyle bir durum cikmasi can sıkıcı

Önerim boşa mahkemelerle uğraşmayın,orjınal boyayla sonradan yapılan boya ne kadar profosyonelce yapılırsa yapılsın kesin biliniyor.Tecrübeli boyacılarda anlıyor ekspertızlerde..

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkhnrmn;642837
malesef ulkemiz piyasasinda bu duruma boyali deniyor iste. araci satmaya niyetlendigimde alacak kişi huylanip fiyat dusurmeye çalışıyor. sifir aldigim araca hatasiz derken karsima boyle bir durum cikmasi can sıkıcı
Boya kaportaya elektrik yüklenerek tutuluyor, her yere eşit dağılmaz bu sebeple. Ama tek kapı 160 çıkıyorsa soru işareti olması normal. Atıyorum sağ taraf komple 160 çıksa gayet normal bir durum bu.

Boyalı parçalar 300 çıkar benim bildiğim, eski kat + yeni kat olarak düşünün. 160 tek kat demek her halükarda.

Bir kaporta ustasına danışın, tecrübeli gözler farkı anlar. Yada ışık altında dikkatlice bakın, boyanın deseni değişir sonradan boyandı ise. Ankara'da iseniz sanayide baktıralım, içinizde şüphe kalmasın boşuna yorulmayın.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı gkhnrmn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu degerlerin normal oldugu seklinde yorum yapan arkadaslar saogolun varolun fakat ben derdimi tam anlatamadim galiba. aracin piyasa degeri düşüyor. fabrikasyon boya oldugunu bir kac usta soyledi zaten. ama alacak şahıs "hani arac hatasizdi" diyor ve  ulkemiz arac piyasasinda boyali muamelesi goruyor arac bu sekliyle.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alacak arkadaş ya işi bilmiyor ya fiyat kırmak istiyor. Ben kafama takmam orijinal olduğunu bildikten sonra, arabanızın değeri bunun için düşmez çünkü.

Siz de sıkmayın canınızı başka bir talip mutlaka çıkar.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkhnrmn;642844
bu degerlerin normal oldugu seklinde yorum yapan arkadaslar saogolun varolun fakat ben derdimi tam anlatamadim galiba. aracin piyasa degeri düşüyor. fabrikasyon boya oldugunu bir kac usta soyledi zaten. ama alacak şahıs "hani arac hatasizdi" diyor ve  ulkemiz arac piyasasinda boyali muamelesi goruyor arac bu sekliyle.

aracınızın piyasa değeri düşmüyor. o adam bilerek ve isteyerek düşürmeye çalışıyor.öyle adama araba satmam, sattırmam. yine de tercih sizin:)

Çevrimdışı gkhnrmn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar cok özür dileyerek soyluyorum bu soruna istinaden gittigim yetkili servisin servis müdürü de sizin gibi soyledi ve tartıştık. şunu anlamanizi bekliyorum Turkiyemiz ikinci el arac alim satiminda bu durumdaki araca BOYALI deniyor malesef. aracimin orjinal olduğunu biliyorum tabiki. satmaktan da vazgectim ama bu isin peşini birakmicam. sonucta Kayseri incar oto beni kandirdimi kandirdi. teşekkürler yorumlariniz icin

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan bey lokal boya çıksa kabul, kızmak en doğal hakkınız, ama fabrika da boya atmışlar oraya biraz fazla gelmiş. O da inanın normal sınırlar içerisinde misal Ford'da bazen tüm arabaya iki kat atıyorlar 300 mikronlu olmuş oluyor araba, öyle bir durumda bile Ford kabul ediyor takasta, normal fiyatıyla değerlendiriyor. Normal fiyatıyla birilerine gene satılıyor bu arabalar.

Bence Skoda'dan bir yazı isteyin bu durum hakkında, söyleyene gösterin. Bunun için almayacak adam almasın arabanızı, bunlar normal durumlar.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17578]gkhnrmn[/MENTION]
Derdinizi anlıyorum,  hakta veriyorum ancak bilirkişinin orjinal fabrikasyon boya olduğuna dair rapor sunacağı bir davayı kazanmayı umuyor musunuz?
Alıcının fiyat düşürmek için kullanacağı koz tabiki mahkemede işe yaramayacak ve davayı kazanmanıza gerekçe olmayacak. Kaldıki boya orjinalse kandırıldım demenizde bayi açısından pek doğru olmamış.
En güzeli kabullenip satacağınız kişiyede bu durumu izah edip işi bilen bir kişi vasıtasıyla da tasdik ettirmek bence.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi