škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Android Auto Sesli Komutları (Sürekli güncellenecek)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Skoda Fabia 3 Style Paket kullanıcısıyım. Android Autoyu sürekli kullanıyorum (Telefonum Galaxy S8) Hatat bu özellik ile iş yerindeki bir arkadaş bile Fabia 3 Style Paket aldı geçen hafta :)

Bu  konuda her gün keşfettiğim Türkçe sesli komutları paylaşacağım. Eğer sizin de kullandığınız komutlar var ise paylaşırsanız süper olur. Daha verimli kullanırız aracı (Bu arada Android Auto ile Fabia nın havasını atmak süper oluyor :) )

Bildiğiniz gibi Android Auto takılı iken sizi dinlemesi için "Okey Google" demeniz gerekiyor ve cihaz sizi algılayıp hemen dinlemeye başlıyor;

Komutlar şöyle (her seferinde Okey Google demeniz gerekiyor)

Spotify da şarkı bulmak
Okey Google, [Sanatçı İsmi veya Şarkı ismi] çal! (Örnek, Okey google, fikrimin ince gülü çal) (denedim hakkaten buldu çaldı.)

Telefon numarası arama

Okey Google, [Rehberinizdeki kayıtlı isim] ara. (Örnek, Okey google, hakan ara) Eğer bir isimden 1 den fazla kişi kayıtlı ise size isimleri okuyacak ve siz o isim hangisi ise onu tekrar söyleyeceksiniz, bunu söylerken okey google demenize gerek yok.  Eğer bu kişinin 1 den fazla numarası varsa size "birincisi..... ikincisi.... " şeklinde okuyacak. siz "birincisi" diye yanıt verince o numarayı arayacak.

Haritada gidilecek bir adres bulmak

Okey Google, [Gidilecek yer adı veya adresi] (Örnek, Okey google, Taksim!)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Android Auto Whatsapp mesajlarını da okuyor :)

Emojilerde okurken :) için "gülen surat" filan diyor.

Ben de seviyorum, ancak Android Auto Fabia'ya özgü bir şey değil Google'a özgü. Artık dikkat ediyorum çoğu arabaya koyuyorlar. Yani arkadaşınız Fabia almasa da olurmuş :D

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;627878
Android Auto Whatsapp mesajlarını da okuyor :)

Emojilerde okurken :) için "gülen surat" filan diyor.

Ben de seviyorum, ancak Android Auto Fabia'ya özgü bir şey değil Google'a özgü. Artık dikkat ediyorum çoğu arabaya koyuyorlar. Yani arkadaşınız Fabia almasa da olurmuş :D

Aslında arkadaş sadece bu özellik için almadı. ucuz bir araba arıyordu ve donanımı gördü benim araçta. sonra alternatiflere baktık ve diğerlerinde bu özelliğin ekstra olduğunu filan görünce direkt ısındı araca.

bu arada whatsapp mesajları bende de okunuyor fakat gelen mesaja yanıt vermey beceremedim. arkadaş bunu ingilizcesinde yapıyor. Türkçesinde nasıl olacak deneyeceğim. bulunca paylaşırım.