škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik ebadı değişikliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı axener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nokian waterproof almayı düşünüyorum ama 195 55 15 çeşidi yok. Onun yerine 185 60 15 taksam lastikçi muayenede sorun çıkar dedi. Benzin kapağında 15 inç için bir tek 195/55/15 yazmışlar o lastik etiketini sökersek sorun olmayabilir dedi. Böyle birşey var mı gerçekten? 195/55/15 lastik yok zaten piyasada adam akıllı, olanlarda çok pahalı.

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendede 195/55/R15 ebatinda kleber krisalp hp2 kis lastigi var.
Yol tutusu iyi degil hemde gerekli basincta olmasina ragmen hep lastik inik gibi duruyor. Nokian waterprooflara kis lastiklerine baktim cek cumhuriyetinde 195/55R/R15 mevcut, tek lastik 335TL civarinda.

Teknik kartinda benzin harcama C, yol tutusu B, gurultu orani 69db diyor. Cok begendim bende almaya karar verdim :)

Muayenede sorun yaritirmi bilmem ama benzin kapaginda yazmayan lastik secimi yapmak dogru olmayabilir. Araba icin uygun standart lastik tipleri kartinda belirtilmis sonucunda.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hesaplamaya gore 185*60*15 lastik % 1.2 degisim demek. Buda tavsiye siniri olan %3 un altinda. Yani takilabilir. Muayenede kimse bu ,astik etiketine bakmadi. Ancak dort lastigide ayni yapmalisiniz. Lastik capiniz 7,5 mm artacagindan gostergedeki hizinizdan cuzi bir miktar daha hizli gidersiniz.

Çevrimdışı axener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, bugun bir takım 195/55/15 Michelin Crossclimate taktırdım.

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Michelin crossclimate yaz kis her mevsim lastikleri diye piyasaya sundugu lastik cesidi. Biraz kullandiktan sonra burda yorumlarinizi baylasirmisiniz ?

Çevrimdışı axener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alppiah;622796
Michelin crossclimate yaz kis her mevsim lastikleri diye piyasaya sundugu lastik cesidi. Biraz kullandiktan sonra burda yorumlarinizi baylasirmisiniz ?

Merhaba, ilk taktırdığımızda araba sanki yere yapışıyor, gitmiyor gibiydi sonradan ya lastiğin üstündeki tabaka silindikçe normale döndü yada ben alıştım fazla gaza basmaya :gaz: Yani arabayı sınırlarda kullanan birisi değilim gayet yeterli geldi bana performansı. Eski continentallerde diş kalmamıştı artık sürekli patinaja düşüyordu. Yılda 7-8 bin km yaptığımız için dört mevsim tercih ettik, CCler kötü değil ancak sürekli aktif olarak araç kullanan yada sınırlarda araç kullananların yaz kış lastiğini ayrı ayrı alması daha iyi olur. Tabi şehirde önemli ben İstanbuldayım, burda kışlar sert geçmiyor.