škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim roomster 1,4 tdi nin yeni arızası. Yaklaşık 10km boyunca klima normal  sogutma yapıyor,10 km nin sonunda soğutmayı kesiyor,fan normal calisiyor,gazı yeniledim normal,kompresor normal
Hangi ustaya gitsem net birşey söylemiyor,bir usta göğsün arkasında buzlanma sensoru olduğunu,onu değiştirirse düzeleceğini söylüyor,bende şimdilik soğutma kestiği zaman kompresöre bir düğmeyle + 12v vererek soğutmayı devam ettiriyorum,benzer sorun yaşayan arkadaş varmı acaba?Saygılarımla.

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Tando

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı sorun var çözmek için bilgisayar, yazılım yada sökmek lazım diyorlar. Ben derece düğmesini biraz oynatıyorum düzeliyor

SAMSUNG NOTE 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı erhan.2007

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhan.2007;620271
Benim roomster 1,4 tdi nin yeni arızası. Yaklaşık 10km boyunca klima normal  sogutma yapıyor,10 km nin sonunda soğutmayı kesiyor,fan normal calisiyor,gazı yeniledim normal,kompresor normal
Hangi ustaya gitsem net birşey söylemiyor,bir usta göğsün arkasında buzlanma sensoru olduğunu,onu değiştirirse düzeleceğini söylüyor,bende şimdilik soğutma kestiği zaman kompresöre bir düğmeyle + 12v vererek soğutmayı devam ettiriyorum,benzer sorun yaşayan arkadaş varmı acaba?Saygılarımla.

Arızanın termostat kilitlenmesinden kaynaklı olduğu anlaşıldı,buda uzun yolda hararet stabilitesini etkileyip klimanın da regülasyonunu bir süre sonra bozup soğutmayı kesiyormuş,termostat değişimini müteakip arıza giderildi.