škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kodiaq siparişimi verdim

37fbli · 16 · 14828

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 37fbli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rabbim herkese nasip etsin siparişimi verdim hayırlısıyla opsiyonları biraz abarttım ama almışken olsun istedim kasım sonu veya aralık gibi geleceği söylendi heyecanlı bekleyişim sürüyor

*1.4TSİ ACT 4*4 Prestige
*business gri
*döşemeler siyah
*Dinamik şasi off-road fonksiyonu
*Wifi dağıtım kablosuz şarj
*uzun far aistanı
*Canton ses sistemi
*Colombus 9,2inç navigasyon multimedya
*sunroof
*Adaptif hız sabitleme
*Ön bölge frenleme
*ısıtmali ön cam suyu püskürtücüleri

bu yazdığım opsiyonları alıp kullanan arkadaşımız varmı özellikle adaptif şasi canton birde colombus ekran en çok merak ettiğim bunlar teşekkürler şimdiden herkese

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın kazasız belasız.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Adaptif şaseyi ben farklı markalarda kullandım aldığınıza hiç pişman olmayacağınız çok güzel bir opsiyon olmuş

Çevrimdışı 37fbli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;625837
Adaptif şaseyi ben farklı markalarda kullandım aldığınıza hiç pişman olmayacağınız çok güzel bir opsiyon olmuş

Teşekkür ederim bende cok kullandim farkli araclarda ama skodada nasil hic bilmiyorum comfort normal sport modlarinda degisim bariz belli oluyormu cok merak ediyorum

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 37fbli;625854
Teşekkür ederim bende cok kullandim farkli araclarda ama skodada nasil hic bilmiyorum comfort normal sport modlarinda degisim bariz belli oluyormu cok merak ediyorum

Onu artık arabayı aldıktan sonra siz bize anlatacaksınız

Çevrimdışı 37fbli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;625855
Onu artık arabayı aldıktan sonra siz bize anlatacaksınız

Haklisiniz hocam aldiktan sonra inş paylasimlari yaparim burdan

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun far asistanı almışsınız. Sadece yazılımları yüklenerek şerit takip ve trafik ışığı tanıma açılabiliyor. Aklınızda olsun. Donanımız var yazılımı açık değil sadece. İstanbulda bu işi yapanlar var.
 Güle güle kullanın aracınızı. Ben de çok heves etmiştim ama geliş fiyatı yüzünden vazgeçtim. Superb ile devam ediyorum.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2017, 16:52:33 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı drmoral78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;626445
Uzun far asistanı almışsınız. Sadece yazılımları yüklenerek şerit takip ve trafik ışığı tanıma açılabiliyor. Aklınızda olsun. Donanımız var yazılımı açık değil sadece. İstanbulda bu işi yapanlar var.
 Güle güle kullanın aracınızı. Ben de çok heves etmiştim ama geliş fiyatı yüzünden vazgeçtim. Superb ile devam ediyorum.

Erhan bey kazasız belasız kullanmanız dileğiyle aracınız hayırlı olsun.  Çok güzel opsiyonlarla güzel bir araç sipariş vermişsiniz.

Özdil bey merhabalar, benim aracımda da Uzun far asistanı ve Acc var. Şerit takip asistani 5500 tl olduğundan satın almamıştım.  Acc'yi kullandığım zaman önümdeki araç şeriti tamamen terk ettikten sonra aracımın  hızını arttırdığını fark etmiştim ve madem araç şeritleri bu haliyle algılıyor neden Şerit takip asistanina bu kadar fazla para istiyorlar diye düşünmüştüm. Bunun yazilimsal olduğunu öğrenmem iyi oldu ama yapan yeri bulmak Problem olacak. Maalesef ki Istanbul'da değilim. D.bakır, Adana, Kayseri'dé yapan yer var mıdır merak ettim.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2017, 22:42:00 Gönderen: drmoral78 »

Çevrimdışı Doçent

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 37fbli;625821
Rabbim herkese nasip etsin siparişimi verdim hayırlısıyla opsiyonları biraz abarttım ama almışken olsun istedim kasım sonu veya aralık gibi geleceği söylendi heyecanlı bekleyişim sürüyor

*1.4TSİ ACT 4*4 Prestige
*business gri
*döşemeler siyah
*uzun far aistanı
*Canton ses sistemi
*sunroof
*Adaptif hız sabitleme
*Ön bölge frenleme

bu yazdığım opsiyonları alıp kullanan arkadaşımız varmı özellikle adaptif şasi canton birde colombus ekran en çok merak ettiğim bunlar teşekkürler şimdiden herkese

Öncelikle hayırlı olsun, 1 aydır prestige 4x4 kullanıyorum, harika bir otomobil... Canton ses sistemini opsiyonlamıştım, gerçekten çok iyi etmişim inanılmaz bir surround ses, bagajda subwoofer var, o da super,
navigasyon istemi gereksiz çünkü yine harika bir app olan applecar var ve tel taktığınızda nav ekrana düşüyor ve çok uyumlu çalışıyor.. Iphone ile hiç sorun yok.. dikkatli kullanırsanız yakıt tüketimi de iyi..

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 37fbli;625821

*1.4TSİ ACT 4*4 Prestige
*business gri
*döşemeler siyah
*uzun far aistanı
*Canton ses sistemi
*sunroof
*Adaptif hız sabitleme
*Ön bölge frenleme

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip eylesin. Ben araba siparişi için avek otomotivde gördüm geçen hafta içine bindim bayağı inceledim çok güzeldi. Çok iyi bir seçim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drmoral78;626448
Erhan bey kazasız belasız kullanmanız dileğiyle aracınız hayırlı olsun.  Çok güzel opsiyonlarla güzel bir araç sipariş vermişsiniz.

Özdil bey merhabalar, benim aracımda da Uzun far asistanı ve Acc var. Şerit takip asistani 5500 tl olduğundan satın almamıştım.  Acc'yi kullandığım zaman önümdeki araç şeriti tamamen terk ettikten sonra aracımın  hızını arttırdığını fark etmiştim ve madem araç şeritleri bu haliyle algılıyor neden Şerit takip asistanina bu kadar fazla para istiyorlar diye düşünmüştüm. Bunun yazilimsal olduğunu öğrenmem iyi oldu ama yapan yeri bulmak Problem olacak. Maalesef ki Istanbul'da değilim. D.bakır, Adana, Kayseri'dé yapan yer var mıdır merak ettim.

İstanbulda benim aracıma fabrika çıkışında olmayan otomatik park pilotunu eklettim müzik sistemini yaptırırken. Apo usta diye geçiyor. Abdullah vural. Orijinal vw parçaları ile aracınıza bir çok opsiyonu ekleyebiliyorsunuz.
Şerit takip için size gerekli donanım ön camdaki kamera. Geri kalanı yazılım.
Uzun far asistanı da aynı kamerayı kullanıyor. Trafik ışığı tanıma da gene kamera sayesinde olan bir özellik. Servise sorarsanız yanaşmazlar. Benim aracın garantisi dolduğu için gittim yaptırdım.
Aslında ben de yaptırmak istiyorum ama ön cam değişmesi lazım aracın en az 2-3 gün kalması demek. Ayrıca ekletmek istediğim iki özellik daha var, kör nokta asistanı ki, onun için arka tampona 2 radar ekleniyor, bu aynı zamanda dik park ettiğiniz veya köşeden geri çıkarken gelen araç sizi uyaran sistemi de içeriyor. Sadece ek yazılım ile. Bir de sanal pedal onun için de bir sensör ve bir çift anten gerekiyormuş. yine arka tampon içine monte edilen.

Çevrimdışı 37fbli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;626445

Hocam teşekkür ederim özellikle şerit takip i leon da kullanmadığımdan buna ekletmedim fakat bu şekil yapılıyorsa çok güzel mantıken düşünürsek çok mantıklı benim aracımda hertürlü sensör kamera vs vs alt yapı mevcuttur apo ustaya ulaşırım geldiğinde oluyosa hemen yaptırırım opsiyon listesinde 5500 tl diye geçmemiştim

Alıntı yapılan: drmoral78;626448

Teşekkür ederim hocam Rabbim araçlarımıza kazasız belasız binmeyi nasip etsin

Alıntı yapılan: Doçent;626450
Öncelikle hayırlı olsun, 1 aydır prestige 4x4 kullanıyorum, harika bir otomobil... Canton ses sistemini opsiyonlamıştım, gerçekten çok iyi etmişim inanılmaz bir surround ses, bagajda subwoofer var, o da super,
navigasyon istemi gereksiz çünkü yine harika bir app olan applecar var ve tel taktığınızda nav ekrana düşüyor ve çok uyumlu çalışıyor.. Iphone ile hiç sorun yok.. dikkatli kullanırsanız yakıt tüketimi de iyi..

Benim önceki aracım leon fr dada seat sound 10 hopörlörlü sistem vardı memnundum bundaki canton diye bir marka baktım sistemleri var hiç dinlemedim eğer daha iyiyse çok güzel olur Navigasyonuda colombus ekranı için şipariş geçtim biraz pahalı oldu ama 9.2 ekran farklı görseller olsun istedim  aracı çok merak ediyorum 1 kere test ettim damağımda kaldı birde yüksek araç denemek istedim hepimize kodiaq larımız hayırlı olsun

Alıntı yapılan: erensaat;626454
Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip eylesin. Ben araba siparişi için avek otomotivde gördüm geçen hafta içine bindim bayağı inceledim çok güzeldi. Çok iyi bir seçim

Amin hocam teşekkürler bende çok beğendim büyük araca binmek istediğimden benzinli felan ama uzakdoğu otomobillerinden nefret ederim bu boyutta renault var ondanda haz almadığımdan gözüm kapalı siparişimi verdim

Bizim araçlara karoq dan sonra hayalet gösterge gelir diye düşünüyorum bu apo ustadan temin edebiliriz sanırım
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2017, 08:56:38 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 37fbli;626563
Hocam teşekkür ederim özellikle şerit takip i leon da kullanmadığımdan buna ekletmedim fakat bu şekil yapılıyorsa çok güzel mantıken düşünürsek çok mantıklı benim aracımda hertürlü sensör kamera vs vs alt yapı mevcuttur apo ustaya ulaşırım geldiğinde oluyosa hemen yaptırırım opsiyon listesinde 5500 tl diye geçmemiştim

Teşekkür ederim hocam Rabbim araçlarımıza kazasız belasız binmeyi nasip etsin

Benim önceki aracım leon fr dada seat sound 10 hopörlörlü sistem vardı memnundum bundaki canton diye bir marka baktım sistemleri var hiç dinlemedim eğer daha iyiyse çok güzel olur Navigasyonuda colombus ekranı için şipariş geçtim biraz pahalı oldu ama 9.2 ekran farklı görseller olsun istedim  aracı çok merak ediyorum 1 kere test ettim damağımda kaldı birde yüksek araç denemek istedim hepimize kodiaq larımız hayırlı olsun

Amin hocam teşekkürler bende çok beğendim büyük araca binmek istediğimden benzinli felan ama uzakdoğu otomobillerinden nefret ederim bu boyutta renault var ondanda haz almadığımdan gözüm kapalı siparişimi verdim

Bizim araçlara karoq dan sonra hayalet gösterge gelir diye düşünüyorum bu apo ustadan temin edebiliriz sanırım

Renaulta ödenen o paraları gördükçe şaşırıyorum. 1 ay fluence kullandım kiralık dizel otomatik çok hantal ve ruhsuzdu. Traktör gibi hiç keyif vermedi.

Skodanın zarifliğinden ve konforundan çok uzak

Dün sıfır rapidime kavuştum ve şu anlık mutluyum Uzakdoğu otomobilleri hakkında görüşlerimiz aynı.

Ben özel üretim bi passatta hayalet gösterge görmüştüm başarılıydı. Ben 3 seneye arabadan sıkılırım artık octaviaya geçinceye kadar hayalet gösterge gelir inşallah.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
VW Kodıaga rakıp Tıguan XL çıkarmış.Boyutlar ve fiyat aynı.Skoda Superb de yine aynı şekilde Passat satışlarına çok etki ettiğinden gazetelerde boy boy reklam ve % 7 indirime gitmiş.2017 de skoda marka olarak tüm satışların rekorunu kıracak.2017 kotaları şimdiden dolmuş.2018 sipariş alıyorlarmış...

Çevrimdışı drmoral78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;626901
VW Kodıaga rakıp Tıguan XL çıkarmış.Boyutlar ve fiyat aynı.Skoda Superb de yine aynı şekilde Passat satışlarına çok etki ettiğinden gazetelerde boy boy reklam ve % 7 indirime gitmiş.2017 de skoda marka olarak tüm satışların rekorunu kıracak.2017 kotaları şimdiden dolmuş.2018 sipariş alıyorlarmış...

Tiguan Alspace 1.4 tsi Act 150 ps dsg 4x2 olarak, 2.0 tdi 150 ps dsg 4x4 olarak geldi. Donanım olarak comfortline ve highline seçenekleri mevcut.

Kodiaq ile karşılaştırma yapacak olursak;
Teknik olarak aynı ölçülerde,  yakıt tüketimi aynı,   bagaj hacmi Tiguan Allspace 40 lt daha geniş (760 lt)

Benzer donanim secenegi olarak Kodiaq 1.4 tsi dsg Style donanım ile Tiguan alspace 1.4 tsi dsg Highline birbirlerine en çok benzeyen donanımlar olarak dikkatimi çekti. Kodiaq prestige donanım , highline'dan çok daha fazla özelliği var. Highline'ın Prestige'e tek üstünlüğü dijital gösterge paneli.

Highline, Style üstünlüğü; Dijital gösterge paneli,  Alcantra koltuklar, Elektrikli bagaj kapağı

Style, Highline''a üstünlüğü: Elektrikli/hafızalı ön koltuklar,  Smartlink+, araç içi iletişim, köşe dönüş özellikle ön sis farları.

Tiguan Allspace icin 197bin para vereceğim ama kapıyı açar açmaz hayal kırıklığına uğrayacağım. Neden mi? 197bin tl ödeyip  bu teknoloji devrinde manuel ayarlı koltukları gördüğümde hayal kırıklığına uğrarım.  

Tiguan Allspace 1.4 tsi 4x2 dsg fiyatları
Comfortline: 177700 TL
Highline : 196300 TL

Kodiaq 1.4 tsi 4x2 dsg fiyatları
Style: 160000 TL
Prestige: 175000 TL
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2017, 23:29:57 Gönderen: drmoral78 »