škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

E-Bay alışveriş rehberi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ebayden bir alışveriş yapmam gerekiyor.ben satıcıya fiyatı yüksek bu fiyata alamam dedim.satıcı da sağolsun bi indirim yaptı.ama paypal a direk mi yatır diyor anlamadım. ben size adamın bana atıığı mesajı bir kopyalayayım,umarım şimdi ne yapmam gerektiğini söylersiniz.
ben ürünü yanlışlıkla iki tane almışım onu yarım yamalak ingilizcemle ifade ettim.
Hi ugurcnplt,

As  you have purchased one of the units (Item number:xxxx) in error, I am willing to offer you the item you want(Item  number: yyyyy)for a reduced price of £85.00 plus postage &  packaging (£4.50).

I am also willing to overlook your mistake and  not demand full payment for the other item, however I will require  compensation for the item's original listing and re-listing ebay fees  that stand at £2.00.

Therefore, the total amount comes to £91.50p, to be payed into the paypal address charlie@gmail.com

As  this offer is not being conducted through ebay, our return and refund  policy will not apply but you will not be charged for the item you  purchased in mistake, nor will I open up a dispute against you.

I  hope this all makes sense, please don't hesitate to contact me if you  need more information, and as soon as your payment has been processed I  will ship the item to you.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;399503
Arkadaşlar ebayden bir alışveriş yapmam gerekiyor.ben satıcıya fiyatı yüksek bu fiyata alamam dedim.satıcı da sağolsun bi indirim yaptı.ama paypal a direk mi yatır diyor anlamadım. ben size adamın bana atıığı mesajı bir kopyalayayım,umarım şimdi ne yapmam gerektiğini söylersiniz.
ben ürünü yanlışlıkla iki tane almışım onu yarım yamalak ingilizcemle ifade ettim.
Hi ugurcnplt,

As  you have purchased one of the units (Item number:xxxx) in error, I am willing to offer you the item you want(Item  number: yyyyy)for a reduced price of £85.00 plus postage &  packaging (£4.50).

I am also willing to overlook your mistake and  not demand full payment for the other item, however I will require  compensation for the item's original listing and re-listing ebay fees  that stand at £2.00.

Therefore, the total amount comes to £91.50p, to be payed into the paypal address charlie@gmail.com

As  this offer is not being conducted through ebay, our return and refund  policy will not apply but you will not be charged for the item you  purchased in mistake, nor will I open up a dispute against you.

I  hope this all makes sense, please don't hesitate to contact me if you  need more information, and as soon as your payment has been processed I  will ship the item to you.
satıcı sana aldığın tek üründe indirim yapmış.85£. almadığın ürün için sadece listeleme bedeli olarak 2£ istiyor. kargo dahil toplam ücretin £91.50p oluyor. bu ödemeyide verdiği email adresine paypal üzerinden ödemeni istiyor. Alışverişin ebay üzerinden olmadığı için geri gönderme itiraz durumları ortadan kalkıyor ama satıcı da sana dispute açmıyor. yani ürün alıp ödeme yapmadığın için hak talep etmiyor.ödemen yapıldığı anda ürünleri gönderirim demiş

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki bu şekilde ödemeyi kabul ediyim mi?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi çok teşekkür ederim. dün üye oldum ebay'e de pay pall a da üye oldum. gökhan abi çok teşekkür ederim çok işe yaradı paylaşımın. bakalım 25-40 gün içerisinde gelecek diyor siparişime ama aynı siparişi arkadaşım vermişti 15-20 güne geldi bana diyor. gelince oyuncağın detaylarını sizinle de paylaşacağım :)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni konu açmak istemedim, ben eBay'den 10-20 $ arasında birşey bakıyorum, kargoyla fln.ortalama 50 civarı oluyor. Daha önce yurtdışından hiç alışveriş yapmadım. Bana önereceğiniz ne gibi şeyler olabilir? Bu aradapa PayPal kullanmak istemiyorum pek. Western Union fln.iş görür mü?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;498214
Yeni konu açmak istemedim, ben eBay'den 10-20 $ arasında birşey bakıyorum, kargoyla fln.ortalama 50 civarı oluyor. Daha önce yurtdışından hiç alışveriş yapmadım. Bana önereceğiniz ne gibi şeyler olabilir? Bu aradapa PayPal kullanmak istemiyorum pek. Western Union fln.iş görür mü?
Alperen, ebay'de ya paypal kullanman ya da kredi kartı ile alışveriş yapman gerek. Ben bu zamana kadar hep paypal ile alışveriş yaptım. Ne yazık ki Western Union kullanamazsın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı sahin260

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ebayden çok alışveriş yaptı ancak kurun yükselmesi artık fiyatları cazip yapmıyor Tr de bulamadığım ürünleri alıyorum sadece (en son ses izolasyon malzemeleri almıştım) paypal sistemini kullandım hiç bir sorun yaşamadım.alışverişte dikkat etmeniz gereken alacağınız satıcının yıldızı ve bu zamana kadar kaç ürün sattığı çok rahat 10.000 ve üzeri satış yapmış yapmış kişiler bulabilirsiniz.bugüne kadar aldığım her ürün sorunsuz bir şekilde geldi başımdan geçen bir olay  anahtarlık kabı almıştım ürün elime geç geldi ben bir sorun olduğunu düşündüm ve satıcıya msj attım ürünün gelmediğini bildirdim aynı gün ücretini geri ödedi.tabi ürün geldi :) bende tekrar ödemesini gerçekleştirdim.Açıkçası TR deki satıcılardan daha dürüstler.