škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

E-Bay alışveriş rehberi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medcezir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de cep telefonu almak istiyorum. Bunun mümkün olup olmadığını bilmiyorum. Eğer mümkünse, nasıl olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Not: Almak istediğim telefonu daha ucuz olduğu için değil, Türkiye'de satılmadığı için almak istiyorum.

Telefon bu: http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Unlocked-HP-Palm-Veer-4G-8GB-Black-Cell-Phone-No-Contract-/280759717707?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4309237163260221612#ht_3728wt_1185

Tulgar

• Ziyaretçi
Cep telefonunun posta yoluyla satın alınması ve Türkiyeye ye sokulması mümkün değil. Kişi yurtdışından gelirken bir adet getirebiliyor ve girişte pasaporta işletiyor.Ebaydan aldığınız ürün büyük ihtimalle size ulaşmadan gümrükte takılır,başınız da ağrır.Çok küçük bir ihtimalde size ulaşsa bile kayıtlı olmayacağı için kullanamazsınız.
Verdiğiniz linkteki satıcı Türkiye için 50 dolar,posta demiş.Fakat açıklamada yazan standart postalama,benim tahminim kayıtsız airmail.Yani her türlü riskli bir alışveriş olur bence.
Okumadım ama,genellikle satıcılar açıklamaların bir yerinde,gönderdiği ülkedeki mevzuatla ilgili çıkabilecek sorunlarda mesuliyet kabul etmediğini yazar.Bunda da vardır diye tahmin ediyorum.
Sonuç olarak size tavsiyem bu tip ürünleri yurt içinden alıp kullanın.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bir abim var sizden iyi olmasın.:Dİstediğimi alıyor.:D
Şunu da istesem alır mı acep:D?2 dane :D

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;283052
Gümrük sınırı 75€ mu oldu?

Evet hükümetin aldığı kararlar doğrultusunda 150 den 75 euroya çekilmiş...

Çevrimdışı medcezir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Türkiye'de satılsa zaten buradan alırdım . Ama böyle bir şansım yok maalesef. Eğer elime geçeceğinden emin olsam almak isterim, çünkü pasaport kaydını bir şekilde hallederim diye düşünüyorum. Yoksa bir beş yıl daha emektar treo ile devam edeceğiz..

opel33

• Ziyaretçi
Arkadaşlar ebay dan hesap açarken girdiğimiz adrese mi geliyor ürünler yoksa paypal hesap adresine mi? Yada her hangibi bir adres kendimiz mi giriyoruz ürün alırken?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: opel33;284339
Arkadaşlar ebay dan hesap açarken girdiğimiz adrese mi geliyor ürünler yoksa paypal hesap adresine mi? Yada her hangibi bir adres kendimiz mi giriyoruz ürün alırken?

2 adres de görünüyor satıcıya, adresler farklıysa, şu adrese yolla diye not ekle

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;284393
2 adres de görünüyor satıcıya, adresler farklıysa, şu adrese yolla diye not ekle

Teşekkürleer.. :ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu şu kur farkını bir türlü aşamıyorum... Günlük kur 1.81 ise paypal 1.91-92 olarak hesaplıyor bunu nasıl düzeltirim? Yoksa herkeste durum böyle mi?

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;355273
Yahu şu kur farkını bir türlü aşamıyorum... Günlük kur 1.81 ise paypal 1.91-92 olarak hesaplıyor bunu nasıl düzeltirim? Yoksa herkeste durum böyle mi?

Kredi kartiyla oduyosun. O yuzden bankann kuru gecerli.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;355299
Kredi kartiyla oduyosun. O yuzden bankann kuru gecerli.

10kr bize monte olacak yani anlaşıldı :)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Eyvallah Gökhan abi güzel oldu bu bilgi fakat yurtdışından sürekli sipariş veren arkadaşlara soruyorum 2 ayda 1  sipariş hakkımız olduğunu söyledi bir arkadaşım ve ürün gümrüğe  takılırsa iyi bir vergi vermemiz gerekiyormuş. Bu konuda bilgisi olan  varsa paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;398666
Eyvallah Gökhan abi güzel oldu bu bilgi fakat yurtdışından sürekli sipariş veren arkadaşlara soruyorum 2 ayda 1  sipariş hakkımız olduğunu söyledi bir arkadaşım ve ürün gümrüğe  takılırsa iyi bir vergi vermemiz gerekiyormuş. Bu konuda bilgisi olan  varsa paylaşırsa sevinirim.

Ay içinde istediğin kadar sipariş verebilirsin önemli olan 75€+kargo olarak belirlenen limiti geçmemek eğer 2 adet 75€ luk ürün aynı anda gümrüğe girerse o zaman yandın işte :D

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Bilgilendirme için teşekkür ederim Kadir bey,

Sıkıntı yok çünkü benim hiç 75€ olmadı ki :uuu: