škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

brigestone turanza lastik arızası hk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, üzerinde biregestone turanza er300 lastik (215 45 r16)  bulunan 28.000km'de ki aracımla 2 gün önce İstanbul'dan Sinop'a geldim. Yolda hızım 120'yi geçtiğinde araçta titreme fark ettim. Bugün balans için lastikçiye götürdüm aracı. Lastikçinin dediğine göre lastiklerin 4'ünde de taban arızası var. Lastiklerin omuz ve sırtları problemli. Bayans ayarını yaptık ama lastiklerin garanti kapsamında değişmesi gerektiğini, servise gittiğimde lastiklerde taban problemi olduğunu söylemem durumunda servisteki ustaların lastikleri alete takınca sorunu göreceklerini söyledi usta.  Resim sol ön tekere ait Çatlağın taban bağlantı noktasından kaynaklı olduğunu söyledi usta.  Ben de ilk iş Altur Skoda'ya götüreceğim İstanbula döner dönmez, zaten 30.000km bakımı geldi. Sizce servisin 'önemli bir şey yok' deme ihtimali varmı?  

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastigin km si degil yili onemli. 2 yili gectiyse zaten gecmis olsun. Hic bi sekilde garantiye sokmazlar. Yanlis gormuyorsam bu on lastik ve enlemesine bi cizgi seklinde lastikte yarilma var ic taraftada gorunuyor. Dikkat etmekte fayda var. Ayrica konu bir rapid konusu degil genel sohbet veya paylasim konusu. Bu lastigi kullanan herkesi ilgilendirebilir.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 14:03:40 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,  bahçelievler de bir bridgestone bayiine gittim (kendi aracımla gitmedim). Bana haftaya bölge sorumlusunun geleceğini, benimde o zman aracımı getirmemi,  çıkma lastik kullanmaya gerek kalmadan lastikleri inceleyip rapor tutabileceklerini, eğer kusur olduğu sonucuna varırlarsa toplamda 50.000km ömür öngörülen lastiğin şu anki km'sinin 30.000km olduğunu hesap ederek yeni takılacak lastiklerin fiyatının belirneceğini söylediler. Bu şekilde yine bridgestone'ye mahkum olacağım. Oysa ki bir sonraki lastiğim olarak hep conti hayalleri kurmuştum. Yeni lastiklerde yanak genişletme şansım varmı? Belli bir formüle göre sınır olduğunu biliyorum ama kullanıcı varsa yorumlarını merak ediyorum