škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tsi 125 bg active ile aranızdayım mutluyum

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ben 24bin im yapmışım, 2015 Kasım ayından beri. Bu sürede araç 3 defa 99:59 saati doldurdu ve yol bilgisayarı uzun sureli kullanımı her defasında sıfırladı. Son Karışık ortalamam 6.2. Lt/100km.
Ortalama hız 52km.
Uzun  yolda kullandım genelde ve 110-150 km hız aralığı.

Genel değerlendirmede ise şehir ici 8 lt yakıyor, şehir dışı ben hic 5.6 lt üstüne çıkmadım ne kadar basarsam basayım.  Yakıt yönünden bir sıkıntı yok. Tabii bir dizel degil, kendi adıma dizel olsa şehir ici ve dışı ortalamalarım 2 lt düşer, ama yılda yapılan km hız önüne alınırsa 16bin lira fazla vermenin bir anlamı yok .

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
multimedia da bi ayarı var onun yerini tam hatırlamıyorum bulursanız kurcalayın belki düzelir .

Çevrimdışı yılmazyılmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar birde fotoğraf ekleyeceğim ama yapamadım,nasıl oluyor acaba ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yılmazyılmaz;623945
arkadaşlar birde fotoğraf ekleyeceğim ama yapamadım,nasıl oluyor acaba ?

Aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi yükleyebilirsiniz:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32245
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15885]yılmazyılmaz[/MENTION]  benim aracimda da ara ara cam otomatigi gidiyor.sofor kapisimdan 4 camin dugmesine birden once acma yonunde 10sn basili tutup sonradada tam tersi kapatma yonune basili tutunca resetlenip duzeliyor. Bir deneyin servise gitmeden isterseniz.

Çevrimdışı yılmazyılmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;623955
[MENTION=15885]yılmazyılmaz[/MENTION]  benim aracimda da ara ara cam otomatigi gidiyor.sofor kapisimdan 4 camin dugmesine birden once acma yonunde 10sn basili tutup sonradada tam tersi kapatma yonune basili tutunca resetlenip duzeliyor. Bir deneyin servise gitmeden isterseniz.

yorumunuz için teşekkür ederim Ercan bey,servise gidip cam düğmelerini gösterdim,tuş arızası çıktı,değişim yapılacak....hayırlısı bakalım :koro:

Çevrimdışı yılmazyılmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar
bugün aracımı aldığım günden beri 500 tl lik yakıt ile 1250km gidip benzin ibresini dibe getirmiş bulunmaktayım,kısa ve öz bir hesap yapmak gerekirse
benzinin litresi 5.20 kuruştan 96 litre yapmakta
1250 km yi  gidersem (1250/96=13) 1 litre ile 13 km gitmiş olurum 100/13 = 100 km de 7.6 litre ortalama benzin harcarım
5.20 kuruş /13 km=40 kuruş yakarım (1km)
benzinli 125 bg tsi motor aracım rodajda klima açık ve en az 1000 km si şehir içinde kullandım..
Merak eden arkadaşlarıma selamlar :)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: yılmazyılmaz;624604
merhaba arkadaşlar
bugün aracımı aldığım günden beri 500 tl lik yakıt ile 1250km gidip benzin ibresini dibe getirmiş bulunmaktayım,kısa ve öz bir hesap yapmak gerekirse
benzinin litresi 5.20 kuruştan 96 litre yapmakta
1250 km yi  gidersem (1250/96=13) 1 litre ile 13 km gitmiş olurum 100/13 = 100 km de 7.6 litre ortalama benzin harcarım
5.20 kuruş /13 km=40 kuruş yakarım (1km)
benzinli 125 bg tsi motor aracım rodajda klima açık ve en az 1000 km si şehir içinde kullandım..
Merak eden arkadaşlarıma selamlar :)

Dizelle aradaki yakıt farkı  % 45...Bende test etmiştim.Çıkan sonuş 5.3 lt mazot yakmıştı.Buda gösteriyorki kağıt üzerindeki değerlerle güncel kullanım örtüşmüyor.Ayrıyeten Mersin şehiriçi trafikle İstanbul trafiğide kıyaslanamaz...

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın.
Benim ilk aracım da skoda fabia 1.0 TSI DSG style paket oldu.
araç gayet güzel sürmesi keyifli, atik, şehir dışı yakıt tüketimi 5.3lt

aracımı alalı 20 gün oldu ve 3000KM ye geldim.

tek sıkıntı lanet olasıca istanbul trafiğindeki yüksek yakıt tüketimi.  6.5lt/100km :)

Çevrimdışı yılmazyılmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;624644
Dizelle aradaki yakıt farkı  % 45...Bende test etmiştim.Çıkan sonuş 5.3 lt mazot yakmıştı.Buda gösteriyorki kağıt üzerindeki değerlerle güncel kullanım örtüşmüyor.Ayrıyeten Mersin şehiriçi trafikle İstanbul trafiğide kıyaslanamaz...

Ali bey merhaba ;ben kağıt üstündeki cevabınızı anlamadım, ben diyorumki benim yaktığım budur tecrübemi anlattım, ayrıca mersin trafiği ile İstanbul trafiğini kıyasladığımı nasıl anladınız o kıyasıda İstanbulda yaşayan arkadaşlar yapsın, amac yaşadığımız hadiselerin paylaşılması, herkes yazsın insanlar bilgilensin, mesela Kayseride yaşayanların yoruma katılmasını isterim hem kışları acayip soğuk hemde trafik yoğun yakıtı nasıl arttırıyor bekliyorum

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: yılmazyılmaz;624646
Ali bey merhaba ;ben kağıt üstündeki cevabınızı anlamadım, ben diyorumki benim yaktığım budur tecrübemi anlattım, ayrıca mersin trafiği ile İstanbul trafiğini kıyasladığımı nasıl anladınız o kıyasıda İstanbulda yaşayan arkadaşlar yapsın, amac yaşadığımız hadiselerin paylaşılması, herkes yazsın insanlar bilgilensin, mesela Kayseride yaşayanların yoruma katılmasını isterim hem kışları acayip soğuk hemde trafik yoğun yakıtı nasıl arttırıyor bekliyorum

Paylaşımlar çok faydalı oluyor.Çünkü yeni araç alacak arkadaşlar aracların yakıt değerlerini Ülkemizin farklı yerlerinde kullanım değerlerini görerek karar vermelerine yardımcı oluyor diye düşünüyorum.Çünkü hepimiz kocaman SKODA ailesiyiz.Duygu ve düşüncelere saygımız sonsuz..:)