škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

4 Ağustosta Gelen Anormal Zam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;621069
bayi o indirimi yaparsa vergiden indirim yapmasına gerek yok ki. vergi zaten düşük dilimden tahakkuk eder.

Şöyle bir şey var. Bayi indirimi nasıl yapıyor, net fiyat üzerinden mi yoksa vergili fiyat üzerinden mi? Net fiyata dokunamıyorsa sıkıntı. Ama ona dokunabiliyorsa her türlü %50'lik dilime indirebilir.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;621031
ÖTV dilimi değiştiğinden vergisi artmış aracın.Bayi indirim yapar ama 10bin liralık farkın tamamını karşılamaz sanmıyorum.Zaten 134lük araç eylüle kadar 137 civarına gelir.

ALINtı yapmayı unutmuşum bu cümleye cevaben yazmıştım. aslında bayi dediğiniz gibi vergisiz çıplak fiyat üzerinde oynuyor zaten. devlete ileteceği vergiden indirim yapmaz. ben olsam yapmam yani. çünkü o rakam değişmeyecek.
faturayı keserken 69.999 tl +ötv+kdv keser işi bitirir.
 bu arada merak ettim araştırdım. ötv ilk %27 olarak çıkmış :)
 1.6 -2.0 arası da %46 imiş. şimdi başını aldı gitti vergiler.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2017, 17:28:05 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;621073
ALINtı yapmayı unutmuşum bu cümleye cevaben yazmıştım. aslında bayi dediğiniz gibi vergisiz çıplak fiyat üzerinde oynuyor zaten. devlete ileteceği vergiden indirim yapmaz. ben olsam yapmam yani. çünkü o rakam değişmeyecek.
faturayı keserken 69.999 tl +ötv+kdv keser işi bitirir.
 bu arada merak ettim araştırdım. ötv ilk %27 olarak çıkmış :)
 1.6 -2.0 arası da %46 imiş. şimdi başını aldı gitti vergiler.

99 yılında depremden sonra çıkmıştı sanırım. Ondan önce bunun muadili bir vergi yoktu diye hatırlıyorum.  Yani bu aracı 99 yılında alsak 70 * 0.6 = 42.000 TL + ÖTV'nin KDV'sinden dolayı da yaklaşık 8.000 TL düşüğe alacaktık. Yazıklar olsun. Tabi bu hesap net fiyatı 70.000 TL olan bir araç için geçerli.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün Arkadaşla görüştüm size söz verdiğimiz için konuştuğumuz rakamda mutabık kalacağız dedi son gelen onbin tl lik zam sizi etkilemeyecek dedi en fazla araç gelene kadar son zammın üstüne gelirse eğer kur farkını  bin ikibin tl lik onu talep ederim sizden dedi. bakalım hayırlısı inşallah geldiği gün yeni bir sürprizle karşılaşmayız..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözünüz aydın diyelim o zaman. Hayırlı olsun aracınız.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;621118
Gözünüz aydın diyelim o zaman. Hayırlı olsun aracınız.

Teşekkür ederim :) hevesim kaçmıştı açıkçası tekrar bi kıpırdanma oldu :) tabi araç geldiğinde bu söylenileni biz bilmiyorduk demezlerse...

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fyatlar iyice saçmalamış
2.0 tdi için örnek vermek gerekirse 4X4 olmayan style paket araçla 4X4 ve prestige olan araç arasında 6500TL fiyat farkı var nasıl bir fiyatlandırma anlamak mümkün değil.
1.6 tdi versiyon aynı donanım paketlerinde fiyat farkı 17000 TL(vergi dilimleri aynı)

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;621170
Fyatlar iyice saçmalamış
2.0 tdi için örnek vermek gerekirse 4X4 olmayan style paket araçla 4X4 ve prestige olan araç arasında 6500TL fiyat farkı var nasıl bir fiyatlandırma anlamak mümkün değil.
1.6 tdi versiyon aynı donanım paketlerinde fiyat farkı 17000 TL(vergi dilimleri aynı)
Dizel 2.0lt 4*2 ile 4*4 farkı 6500tl. Donanım her ikisi için de prestige. 2lt style yok zaten.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Listede comfort diye bir donanım var. Bilgisi olan var mı bununla alakalı

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;621184
Listede comfort diye bir donanım var. Bilgisi olan var mı bununla alakalı

Yeni çıkmış sadece dizel otomatik active pakete ek olarak xenon far var bugün sordum opsiyonda eklenemiyormuş. Sanırım kiralama şirketlerine özel bi araç olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;621183
Dizel 2.0lt 4*2 ile 4*4 farkı 6500tl. Donanım her ikisi için de prestige. 2lt style yok zaten.

2.0 4x2 style paket 208900 tl listeye göre 4x2 2.0 prestige yok 4x4 prestige var o da 215400 tl
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2017, 08:16:51 Gönderen: volkan.e »

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;621209
2.0 4x2 style paket 208900 tl listeye göre 4x2 2.0 prestige yok 4x4 prestige var o da 215400 tl

Orda tipografig hata yapılarak yanlış girilmiş. Doğrusu bu:
http://www.skoda.com.tr/SiteCollectionDocuments/4Agustos%202017TavsiyeEdilenMY2017AnahtarTeslimFiyatDetayListesi.pdf

Çevrimdışı Antalyalogy

• Antalya Aşığı
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.citliyo.com
1.6 tdi style manuel ile 1.6 tdi style dsg arasında şanzıman hariç  donanımda ne fark var acaba? Muazzam TL farkı var.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Antalyalogy;621402
1.6 tdi style manuel ile 1.6 tdi style dsg arasında şanzıman hariç  donanımda ne fark var acaba? Muazzam TL farkı var.

Bildiğim kadarıyla hiç fark yok. Fiyat farkının sebebi ise biri %50 , diğeri %60 ÖTV diliminde.