škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü şarj göstergesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KEBUTER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım fabia 1 2004 model , 9 saatlık uzun yolda giderken 8 saat boyunca klima açık olarak yolculuğa devam ettim.Daha sonra aracın  akü şarj göstergesi çıktı. otomatik vites aracımın gazına yüklenmeme rağmen araç  hareket etmedi ve yarı yolda durdu.Tekrar çalıştırıp gittikten sonra belli aralıklara bir kaç defa daha aynı hatayı verdi.Son olarakta ayağım gaz pedalında sabit olmasına rağmen ,devir kendiliğinden düşüp artmaya devam ederken tekrar akü şarj göstergesi hata verdi. Ben de hemen  sanayiye götürdüm.Akü de bir sorun olmadığını fakat klimayı açtığında voltaj değeriinin 11,60 kadar düştüğünü ölçtü.normalde klimasız 14.30 ve 14.60 volt olarak  ölçtü.Klimayı kullanmadan yola devam etmemi istedi.Belki konjektör arızalı olabilir dedi. fakat işi yoğun olduğu için sökemeyeceğini söyledi.Ben de yoluma devam ederek klimayı açmadan  sorunsuz bir şekilde yoluma devam ettim.Dün de oto elektirkçiye götürdüm.Aküyü ölçtü klima ,farlar herşeyi açtı biraz 5 km yol gidip gelmemi istemesine rağmen araç bu seferde hata vermedi. Sizce ne yapmalıyım?
yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servise gidin, sanayideki yalan yanlış arıza tespiti arabanıza ve kesenize zarar verir

Çevrimdışı KEBUTER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;619710
Yetkili servise gidin, sanayideki yalan yanlış arıza tespiti arabanıza ve kesenize zarar verir
Şu an bir sıkıntı gözükmüyor

GT-I9060I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KEBUTER;619714
Şu an bir sıkıntı gözükmüyor

Klima motorunun rulmanı veya kayışı kastırıyordur.Bu da alternatörü zorluyordur.O yüzden gerilim değeri düşüyor ve akü şarj olamıyor klima açıkken.

Çevrimdışı KEBUTER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;619745
Klima motorunun rulmanı veya kayışı kastırıyordur.Bu da alternatörü zorluyordur.O yüzden gerilim değeri düşüyor ve akü şarj olamıyor klima açıkken.
Klimayı fazla actım sanırım 8 saat aralıksız açık kaldı