škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Park Sensörü Doblo Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Geri park sırasında arkası dönük doblo araçlara yaklaşırken 30cm'den sonra park sensörü engel yokmuş gibi gösteriyor. iki defa başıma geldi, ilkinde hafif dokundum. 2.'de plastik az içeri girdi.

Muhtemelen o araçlar biraz daha yüksek olduğu ve bizim sensörler de aşağıda oldukları için belirli mesafeden fazla yaklaşınca tekerlerini görmeye başlıyor. Doblo'nun arka tamponunun alt seviyesi bizim sensörlerin hizasının üstünde kalıyor.

Benzer durum kamyon vs yüksek araçlarda da olacaktır. Onlarda ister istemez daha temkinli oluyoruz. Ticari araçlar otomobillere daha yakın vasıtalar.

Böyle bir durumu tecrübe eden var mı?

Bu problem için servise başvursam sonuç alabilir miyim?

İyi Günler

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: telepinu;618691
Arkadaşlar merhaba,
Geri park sırasında arkası dönük doblo araçlara yaklaşırken 30cm'den sonra park sensörü engel yokmuş gibi gösteriyor. iki defa başıma geldi, ilkinde hafif dokundum. 2.'de plastik az içeri girdi.
Muhtemelen o araçlar biraz daha yüksek olduğu ve bizim sensörler de aşağıda oldukları için belirli mesafeden fazla yaklaşınca tekerlerini görmeye başlıyor. Doblo'nun arka tamponunun alt seviyesi bizim sensörlerin hizasının üstünde kalıyor.
Benzer durum kamyon vs yüksek araçlarda da olacaktır. Onlarda ister istemez daha temkinli oluyoruz. Ticari araçlar otomobillere daha yakın vasıtalar.
İyi Günler
Tecrübe etmedim ancak daha dikkatli olmakta fayda var. Evet, arka sensörler alçakta kalıyor, bundan dolayı görmüyordur.
Servise giderseniz de, tahminimce "bu sistemler böyle" diyeceklerdir.

Çevrimdışı malioner06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sensorun altta konumlanmasi guzel bence. Geri  geri yanasirken yuksek araci aynada gorebiliyoruz ama bagaj seviyesinin cok altindaki kuka, tas, demir cikinti vb seyler gorunmuyor. Sensor altta oldugu icin bunlari cok gzl algiliyor.

Bir de benden tavsiye doblo vb araclarin bagaj kapaklari cok genis aci ile acildigindan bu aciyi hesaplayarak yanasmakta fayda var. Cok yaklastiginizda karsi tarafin bagajinin acilmasina engel oluyoruz. Es kaza adam dikkat etmeden acarsa octi nin arka tarafa kaporta hasari verebilir

Serhatt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: telepinu;618691
Arkadaşlar merhaba,

İyi Günler

Aracınız kac model ve hangi donanım? 2013-14 optimal paketler orijinal park sensörü ile gelmez,yüce oto takip öyle piyasaya sürüyor. O sensörler de sorunlu çıkıyor. Ben servisten değiştirdim, yeni takılan daha berbat çıktı. Araca iyice yaklaşınca kırmızı uyarı verip kesintisiz ses vermesi gerekirken daha da uzak gosteriyor. Kaç kez dokundurdum.