škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba Stop ettikten sonra çıkan çıt çıt sesi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SelimSoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Araba stop ettiğinde araçtan çat çat sesleri geliyor. Arabayı nisanda almıştım. Özellikle son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladı. Birkaç gün önce arabanın altını kaldırıma vurdum. Ondan sonra devamlı arabayı takip ediyorum. Belki daha önce vardı ben dikkat etmemişimdir. Üç beş dakika sonra ses kesiliyor. Naden olabilir acaba?

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aluminyum alaşım radyatör hızlı soğuduğu için genleşen parçalar eski haline dönüyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet normal çıt çıt sesi araçlarda. Sonuçta tamamen makina. Isınan genleşen parçalar düzeliyor.

Çevrimdışı SelimSoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sağolun teşekkürler. Sıcak havalarda daha fazla hissediliyor sanırım.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soğuk havalarda daha çok duyarsiniz. Normal sestir. Forumda bunla ilgili bir konu mevcuttur.

Çevrimdışı as8366

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çıt çıt olarak duyduğunuz tırbonun soğutma pervanesinden geln sestir turbodan gelen sıcak hava ile genleşen pervanenin aracın motorunu soğutmadan stop etmesi kaynaklıdır motoru rölantide iken 15-30 gibi çalıştırıp palleri soğutur ve yağlamayı yapmış olarak motorun ve turbonuzun ömrünü uzatmış olacaksınız

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;619338
arabanın altında çekirdek çit liyorlar :P

Patlayan şeker gibi :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Patlayan misir tanelerini tencerenin kapagina çarpmasi sesi o bikere

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
TSI araçlarda motor sıcakken hiçbir şekilde aniden kapatmayın. 60 saniye dinlensin kendisi yağlamasını tamamlasın öyle kapatın. Bizim 1.5 Dizel turbo aracımızda turbomuz patladı değiştirdi servis 8.000 tl den fazla bir fatura vardı garantiden para ödemedik. Turbo bakımı önemlidir.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;619374
TSI araçlarda motor sıcakken hiçbir şekilde aniden kapatmayın. 60 saniye dinlensin kendisi yağlamasını tamamlasın öyle kapatın. Bizim 1.5 Dizel turbo aracımızda turbomuz patladı değiştirdi servis 8.000 tl den fazla bir fatura vardı garantiden para ödemedik. Turbo bakımı önemlidir.

Sen ben yapariz da haci hanimlar ona bakmiyor ya. Arabanin lastigi inmis arac uyari vermis diyorum ekranda uyari var ne zamandi bu lastik baktin mi?, haa uyari mi varmis diyor ne bilim ona mi bakacam diyor:)) simdi gel bu arkadasa TSİ motor anlat:)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de bir yoldan geliyorsanız, varacağınız yere yaklaştığınızda TSI motorda temponuzu iyice düşürün. Sonrasında da 30sn rölantide bekleyip motoru kapatın. Zaten kemeri söktüm, telefonu vs. topladım derken 1dk geçiyor bile.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;619394
TSI motor amma da nazlıymış hiç bilmiyordum bunları :D

Ben de alinca ogrendim valla:)