škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gece farlarım, sis farım ve havalandırma fanlarım çalışmıyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mokur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Geçen cuma aracımı park etmeden önce klimamı kapattıktan sonra akşam iftar sonrası eve geçmek üzere arabama bindiğimde klima fanı, gece farları, sis farlarının çalışmadığını farkettim.
Sigortalarında sıkıntı olabilir düşüncesiyle sigortalarını kontrol etsem de nafile bir değişiklik olmadı.
Cumartesi oto elektrikçiye gittim kısadevre yaparak çalıştırdı fakat onlar da çözüm bulamadı.
Sanırım servise götürmekten başka çarem kalmadı.
Daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu?
iyi günler.

Çevrimdışı mokur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Far anahtarından kedi gözleri olan ikinci kademe ve 3. kademe kısımlarının hepsine kısaca gece farları dedim.
Buna mı takıldınız?

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı olay bende de olmuştu servis kontağı veya kontağın ordan garanti kapsamında parça değiştirdi sorun ortadan kalktı

Çevrimdışı smandaci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mokur;617218
Merhabalar,
Geçen cuma aracımı park etmeden önce klimamı kapattıktan sonra akşam iftar sonrası eve geçmek üzere arabama bindiğimde klima fanı, gece farları, sis farlarının çalışmadığını farkettim.
Sigortalarında sıkıntı olabilir düşüncesiyle sigortalarını kontrol etsem de nafile bir değişiklik olmadı.
Cumartesi oto elektrikçiye gittim kısadevre yaparak çalıştırdı fakat onlar da çözüm bulamadı.
Sanırım servise götürmekten başka çarem kalmadı.
Daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu?
iyi günler.

Merhabalar,
sorunun sebebini bulabildiniz mi?
Benzer bir sorunu ben de yaşadım bugün.
Klima fanı üflemiyor. Kontağı birkaç defa kapatıp açtıktan sonra üflemeye başlıyor. Tekrar aracı stop edip deneyince çalışmıyor. Kontağı açıp kapatıp deneme yapınca bazen çalışıp bazen çalışmıyor.
Akşam olunca farlarda da aynı durum oldu. Farlar çalışıyordu aracı stop edip su aldım. Çalıştırdım farlar çalışmıyor. Yine birkaç defa kapatıp açınca çalışmaya başladı.
Buna benzer sorun yaşayan oldu mu? Sebebi ve çözümü hakkında tecrübesi olan arkadaşların yorumları nedir?

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu kronik bi sorun bir çok rapidde olmaya başladı.. servis kontak şalterini değiştiriyor bu tip arıza veren araçlar için

Çevrimdışı smandaci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydra;620650
bu kronik bi sorun bir çok rapidde olmaya başladı.. servis kontak şalterini değiştiriyor bu tip arıza veren araçlar için

Teşekkürler cevabınız için.
Servis ücretsiz olarak mı değiştiriyor kontak şalterini? (Aracın garantisi ocak ayında bitti, bakımlarını yetkili serviste yaptırdım şimdiye kadar)

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smandaci;620681
Teşekkürler cevabınız için.
Servis ücretsiz olarak mı değiştiriyor kontak şalterini? (Aracın garantisi ocak ayında bitti, bakımlarını yetkili serviste yaptırdım şimdiye kadar)

Merhaba 1 hafta önce bende ayni sorundan aracımı yetkili servise götürdüm, tabiki ben problemi biliyordum ve servise direk bu aracın kontak termiği bozuk değişmesi gerekiyor diye gittim biraz ukalalık ettim tabiki ama kontroller yapilinca sorunun kontak termiği oldugunu kendileri de anladı ve değişimi yapıldı, aracınızın garantisi veya g plus garantisi var ise ucretsiz yok ise ve surekli yetkilide bakim yapildiysa iyi niyetten 150tl civarına degisim yapılıyor, bu sorun 2014 2015 modelllerde kronik olmus artık 2016 kasalarda henüz rastlanmamış durumdadır.

Çevrimdışı fenerliozann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta aynı dertten müzdariptim (uzun-kısa-sis-klima fanı ) servis yogunlugundan dolayı ancak bir hafta sonra götürebildim hallettiler sorun arkadaşların dediği gibi kontak şalteri... özellikle sordum buradaki yorumlardan esinlenerek rapidlerde kronik mi sıksık karşılaştıgınız bir arızamı diye kronik olmadığını çok nadirende olsa olabileceğini soyledi yapan usta... Garantinin bitmesine 1-2 ay kala iyi denk geldi herhangi bir ücret ödemedim...