škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kasisten geçerken gelen tak sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,
Dün yolda farketmedigim bir kasise hızlı girdim, tak diye bir ses geldi.Muhtemelen  arka taraftan geldi.Altina baktım ama birşey göremedim.Sizce aracın neresini vurmuş olabilirim.Bu tur durumlarda genelde aracin neresini vururuz.Biraz araştırdım konuyu ama net birşey bulamadım.Amortisor veya yaylar sona dayandiginda veya sona dayandiginda şaseye çarptığı için ses gelebilir diyenler var.Surtme sesi değilde sert bir vurma sesi gibi geldi bana.Yorumlarinizi rica ediyorum.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir gündür aracı kullanmıyorum bu sabah  1-2 km yol gidince sağ arka lastik basınç uyarısı verdi:( Kadisten dolayı ya  cant yamuldu yada lastik patladi.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konu konuyu açıyor ama, alel acele bir lastikci buldum.Baktirayim derken vida girmiş abi hemen yapayım dedi.Sonradan öğrendiğim fitil yöntemi ile tamir etti.Kafama takıldı biraz araştırdım ,pek tavsiye edilen bir yöntem değilmiş.Yama yapılması daha sağlıklıymış.Baskabir lastikciye sordum, içten dışa kadar kapattığı için daha iyi dedi. İlk defa başıma geldigi için tırsıyorum, lastiği degistirsen değişik ölçüleri nedeni ile bizim arabaların lastiği çok pahalı.Stepne ile mi degistirsem acep:(