škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kilo vermek hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;567610
Bu iste doktor kontrolu cidden onemli. Saglikli kilo vermede o emli olan vucudun yaglardan kurtulmasidir.

Maalesef bilincsiz yapilan diyetlerde kilo kaybi daha cok su ve kas olabiliyor. Bu durumda zaten cabuk verilen kilo sonrasinda geri aliniyor.

Bir de atkins, ketojen vb diyetler var ki insani tek yonlu beslenmeye itiyor. Bu tur diyetler uzun sure yapilmamasi gereken tehlikeli diyetler. Kilo verirken saglik da gidebilir. O nedenle lutfen niyetliysenuz bir uzmana basvurun

yağ kaybının kontrolü de özel bir tartı sistemi vasıtasıyla yapılıyor tüm kas su ve yağ oranlarını açıkça ortaya koyan bir cihaz.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kilo alıp vermek hakkında bende kendi düşüncelerimi söylemek isterim. Üniversiteye gideceğim zamanlar spor yapıp hırslanıp (gaza gelip:)) 85 kg dan 65 kg a düşmüştüm. Ama diyet ve spor ile beraber idi. Üniversiteye gidince sporu bırakınca geri almıştım. Üniversite bitince meslek hayatına atıldım ve hem yemek yemekten hem de hareketsiz işimden dolayı 144 kg civarına kadar çıkmıştım. Daha sonra kendi diyetimle ve ilaç yardımı ile 115 kg a kadar indim. Düğün yapmadan önce gene spor ve diyet ile beraber 90 kg a kadar düştüm ve düğünden sonra tabikide geri aldım hepsini ve bundan sonra bir diyetisyen ile tanıştım.Gel zaman git zaman baya da samimi birer arkadaş olduk ve bana söylediği tek şey şuydu. yediğin haricinde spor ile kilo verirsen ömrünün sonuna akdar aynı sporu yapmak zorunda kalırsın ki dediğini gördüm geçmişime bakarak. şu anda spor yapmıyorum diyetisyene başladığımda  115 kg civarındaydım yavaş ve emin adımlarla 108 kg civarındayım. sadece belli şeylerden uzak duruyorum yediğimden de az yemeye çalışıp çok yersem bir gün sonra telafi etmeye çalışıyorum. Hem herşeyi yiyebiliyorum hem de diyet gibi olmuyor:)

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda en az 15kg fazlası olan biri olarak ben de mağdurum. Benim belirteceğim önemli hususlardan biri de şu: akşam saat 19 hadi bilemedin 20'den sonra kesinlikle hiçbirşey yememek ve ekmeği kahvaltıda 1-2 dilim hariç hayatımızdan çıkarmamız gerek. İnşaallah bunu uygulayacak iradeyi gösterir ve yaş ilerlemeden kilo verebilirim. Yoksa ileri yaşlarda bu kilolar başımıza çook iş açabilir Allah muhafaza...

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evim Yokuş üzerinde oyüzden işten dönerken büyük zorluk çekiyordum Şimdiyse koşakoşa :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diyet spor iliskisi dogru ama bizim hatamiz surda, guzel ve fit gorunmek icin veya kilo vermek icin degil saglikli bir yasam icin mutlaka spor yapilmali.

Siz ne kadar saglikli beslenseniz de yas itibari ile vucudunuz sagliksiz yaglanmaya baslayacaktir. Ama spor bunu oldukca geciktirecektir

İlla gidip salonlarda havuzlarda vs saatlerinizi gecirin demiyorum ama en azindan hafif tempo bir yuruyus haftada birkac kez olmak kaydi ile i san hayatinda olmali.

Yeme saati isi aslinda kesin degil. Ozellikle aksam yemegi icin.

Saglikli kilo kaybi icin yemeyi uyku saatinizden 3 saat once kesmeniz gerekiyor. Bu durumda sabaha karsi 3 de yatan birisi icin son yemek gece 24 de iken uyku saati 24 olan biri icin ise 21 olmali.

Tabii acil kilo verilmesi gerekiyorsa son yemek ile uyku arasindaki sure acilabilir.

Ek olarak eger imkaniniz varsa sabah kahvalti etmeden min 30dk yapacaginiz her hangi bir kardiyo egzersizi yag yakiminda inanilmaz faydali olacaktir
« Son Düzenleme: 29 Mart 2016, 01:20:30 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kilo vermekte en önemli etken boğazına hakim olmak ve gece aşırıya kaçılan yemek, benim yemekle pek aram yok o yüzden 75 kilo civarı yım, sabah 9-10 gibi yaptığım kahvaltı beni akşam 5-6 ya kadar idare ediyor bazen unutup akşam yemeği olarak geçiyor bayağı bir düzensiz beslenmem var o yüzden de pek kilo alamıyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi iste bunye meselesi bunlar.

Mesela ben spor icin yaptigim diyeti buraktigimda diyete gore daha az ogun ve miktar yememe ragmen kilo almaya basliyorum :)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
az öğün aslında çok da verimli birşey değil. onun yerine günde asgari 6 yada 7 öğün ( en az 3ü ara öğün olmak üzere) daha verimli bir uygulama olacaktır.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
az öğün bir süre sonra vücudun kendi kendini korumasına neden olur. Eyvah aç kalıyorum sinyali vererek yağ depolarını korumaya alır. Bu duruumda yne istemediğimiz kas ve su kaybı olur

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tebrik ederim,  sağlıklı ve dengeli bir şekilde devam :)

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
10 kilo verip 2sini geri almış ve yakında bir 10 kiloluk daha konstantrasyona girecek biri olarak takip ediyorum konuyu :) sonra bir 10luk daha maraton yaparsam bu iş olacak :D

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sezaix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Günde 1 saat yürüyüp 2 lt su iç akşam yemeğini azalt büyük etkisini göreceksin bu şekilde ben kilomu koruyorum.

Çevrimdışı Sezaix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sezaix;615127
Günde 1 saat yürüyüp 2 lt su iç akşam yemeğini azalt büyük etkisini göreceksin bu şekilde ben kilomu koruyorum.

şu videoyuda izleyebilirsin kilo vermek için özel tarif.
[DM]https://www.dailymotion.com/video/x5ebyo3_gobek-eriten-ve-kabizlik-cozen-yogurt-kuru-tarifi-diyetisyen-ayse-tugba_lifestyle[/DM]