škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gaz pedalı titremesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20.000 km erken değil mi lastik değiştirmek için?
 ben aracımı 1 eylül 2015te teslim aldım. henüz 22000 kmye geldim. ses dışında şikayetimiz yok şimdilik.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce bahsettiğim gaz pedalı titremesi olayı hala devam etmekte. Özellikle 130 da başlayıp 150 ye kadar araç kabini komple titriyor 150 den sonra kesiliyor. Lastikleri ön arka yaptırdım ve balans yaptırdım sorun çözülmedi rot ayarına baktırmadım. Araç 29000 km de 30000 de bakımda servise ileticem. Ayrıca sol ön lastiğin tarafından ara ara bozuk yollarda araç sallandıkça gıcır gıcır bir ses geliyor onuda ileticem. Umarım bir şekilde çözebiliriz arabayı uzun yolda kullanıyoruz sürekli ve yüksek süratlerde ki bu olayı sürüş zevkini cidden baltalıyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En sağlıklısı o evet daha öncede yaptırmıştım aracın balansı bozuktu yaptırdıktan sonra şuanda balansla ilgili bir sıkıntı yok direksiyonda titreme yok titreme kabin içinde ve gaz pedalında oluyor

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Son olarak servise başvurdum konuyla ilgili. Aracın lastik dişlerinin içten bitmiş olduğunu ve bu titremenin de lastiklerden olduğunu, değişmesi gerektiğini söylediler. ön taraftan gelen sesin de salıncak burçlarından geldiğini yağlandıklarını ve gerekli vidaların sıkıldığını söylediler gerçektende araç sesi kesti ve sıkı hissettiriyor. Son olarakta start stop engine tuşu zor basıyordu onuda garantiden değiştirdiler hemen ben bile söylemedim aracı teslim alan servis görevlisi kontağı açarken fark etti durumu. Tuşunuz zor basıyorsa garantisi dolmadan değiştirin tavsiyem. Lastik değiştikten sonra durumunu buraya yazacağım tekrar. Başına gelen olursa aklında bulunsun