škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım ücretleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba gelecek ay 1.4 tsi active aracım bakıma girecek.Şimdilik sadece bir bayiden fiyat aldım 670 lira dediler açıkçası bana çok geldi. Daha önce 1.6 tdi aracın bakımını 550 liraya yaptırmışken tsi ücreti çok daha fazla çıktı. Bakım yaptıran arkadaşlar yardımcı olmak adına nerede ve ne kadara yaptırdıklarını paylaşabilirlerse çok iy olur

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;612744
Arkadaşlar merhaba gelecek ay 1.4 tsi active aracım bakıma girecek.Şimdilik sadece bir bayiden fiyat aldım 670 lira dediler açıkçası bana çok geldi. Daha önce 1.6 tdi aracın bakımını 550 liraya yaptırmışken tsi ücreti çok daha fazla çıktı. Bakım yaptıran arkadaşlar yardımcı olmak adına nerede ve ne kadara yaptırdıklarını paylaşabilirlerse çok iy olur

Yağ değişiminde hangi motor yağını kullanıyorlar. Ben onu da merak ediyorum 2 ay içinde benim de bakıma sokmam lazım. Ama bu mevzu kafamı kurcalıyor. Servisin birinde aracıma pompalı bir sistemle yarım lt. yağ eklediler. Orjinal kendi yağı olduğuna beni ikna etseler de  motor suyunu şebeke suyuyla tamamlamaları güvenimi sarstı.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu cuma 15 bin bakimini sordum.150 act.dedikleri fiyat 745 tlcik.garanti dinlemeyecem disarda yaptircam indirim yapmazlarsa

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasinoplz;612821
Yağ değişiminde hangi motor yağını kullanıyorlar. Ben onu da merak ediyorum 2 ay içinde benim de bakıma sokmam lazım. Ama bu mevzu kafamı kurcalıyor. Servisin birinde aracıma pompalı bir sistemle yarım lt. yağ eklediler. Orjinal kendi yağı olduğuna beni ikna etseler de  motor suyunu şebeke suyuyla tamamlamaları güvenimi sarstı.

Valla hangi yağ kullanıyorsunuz dedim serviste elemana.petrol ofisinin yağını kullanıyoz dedi

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;613067
Bu cuma 15 bin bakimini sordum.150 act.dedikleri fiyat 745 tigaranservemeyecem disarda yaptircam indirim yapmazlarsa

Hocam Geçenlerde galerici bir arkadaş ilk bakımının serviste olması önemli dedi satılırken kilometre ile oynanmama açısından güven verir dedi. ilk bakımı Serviste olmayan araçta her türlü oyun dönebilir Bu açıdan alırken alıcıya güven verir dedi tam olarak kafama yatmasa da konuyu kulak arkası ettim.Bende servisi sevmesemde İlk bakımı bir iki servisten fiyat alıp uygun gelen serviste yaptırmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım ücretleri geçen yıldan bu yana yaklaşık %50 artmış.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dizellerin 800-900₺ arasında tutar muhtemelen. Yağın litresine 50₺ yazıyolardı en son. Skoda'nın VW'den pek farkı kalmadı artık.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;613080
Dizellerin 800-900₺ arasında tutar muhtemelen. Yağın litresine 50₺ yazıyolardı en son. Skoda'nın VW'den pek farkı kalmadı artık.

Araca uygun Yağın 4 litresi 100-120 civarında internette hesaplı olarak satılıyor daha önce bunla ilgili konu açılmıştı.  Birçok arkadaş yağı kendimiz getirirsek ne olur diye fiyat alıp bu şekilde yapmışlar. Lakin araç için yaklaşık 4.7 litre civarında yağ gerekiyor. Servisteki son kullanım tarihini bilmediğimiz koca varil yağdan daha iyi ve hesaplı olur diye düşünüyorum. Kullanım kitapcığındaki vw in tavsiye ettiği yağ koduyla aracınızın modeline uygun yağı götürebilirsiniz.Bakım fiyatları dediğiniz gibi abartılı artık ve bayiden bayiye farklı rakamlar.  Kampanya düzenler mi yada fiyatları tek tip yaparlar mı bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2017, 16:47:31 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;613092
Araca uygun Yağın 4 litresi 100-120 civarında internette hesaplı olarak satılıyor daha önce bunla ilgili konu açılmıştı.  Birçok arkadaş yağı kendimiz getirirsek ne olur diye fiyat alıp bu şekilde yapmışlar. Lakin araç için yaklaşık 4.7 litre civarında yağ gerekiyor. Servisteki son kullanım tarihini bilmediğimiz koca varil yağdan daha iyi ve hesaplı olur diye düşünüyorum. Kullanım kitapcığındaki vw in tavsiye ettiği yağ koduyla aracınızın modeline uygun yağı götürebilirsiniz.Bakım fiyatları dediğiniz gibi abartılı artık ve bayiden bayiye farklı rakamlar.  Kampanya düzenler mi yada fiyatları tek tip yaparlar mı bilmiyorum.

En son kampanyada indirim oranını %10'a çektiler hocam, daha önce %20 oluyordu. Sarf malzemelerini alıp sanayide yaptırmak en fazla 350₺ tutar.          1 trilyonluk Mercedes Travego'nun rutin bakımı bile serviste 1000₺ tutuyor. Skoda'nın yaptığı iş resmen insanları söğüşleme.
Bayiler satıştan değil servisten kazanır  diye bir laf  vardır ya, gerçekten çok doğru.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10066]Mr.Mister[/MENTION] Ahmet Bey travego bakımı konusunda bi hata olmasın. İş yerinde bi arkadaş mercedes b serisi aracının bakımı için 2 ay kadar önce 1600 Tl ödedi.
Benimde bakıma 2 ay kaldı. Kampanya olursa iyi olacak gerçekten.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nissan dizel 10.000'de bir bakıma giriyordu ve 30.000 bakımı en son 1100 TL civarındaydı. Skoda ona göre insaflı bence.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;613110
[MENTION=10066]Mr.Mister[/MENTION] Ahmet Bey travego bakımı konusunda bi hata olmasın. İş yerinde bi arkadaş mercedes b serisi aracının bakımı için 2 ay kadar önce 1600 Tl ödedi.
Benimde bakıma 2 ay kaldı. Kampanya olursa iyi olacak gerçekten.

Mercedes'in internet sitesinde yazıyor hocam fiyatlar.Emin olun bakım tutarının en az %50'si kar kalıyodur. Motor yağını toptan alıp fahiş fiyata satıyolar, filtreler deseniz tüm vw grubunda ortak kullanılıyor, maliyeti ne kadar olabilir ki? Skoda'nın Türkiye'deki tüm showroomları yakın zamanda yenilendi hatırlarsanız, yatırım bedeli de haliyle müşterilerin cebinden çıkacak.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;613080

yok hocam onu da sordum aynı fiyatlardaymış. Dedim satarken bakımı daha ucuz diye satıyorsunuz nasıl olacak böyle? Cevap veremedi tabi. zamlar içinde ötv falan saçmaladı baya görüştüğüm kişi

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım fiyatı aldım 930 TL Skodaözaydın dan pekde birşey soramadım makina gibi konuştu adam çok pahalı bu bakım yav

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
16.05.2017 tarihinde aracımın ilk bakımını yaptırdım. 709 tl ödedim. 1.6 dizel araç.