škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor arıza ışığı ve EPC yanıyor.

KEBUTER · 20 · 28546

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İmperio_o

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Motor Arıza Lambanız kırmızı yanıyorsa hemen ustaya götürün. Sarı ışık telafi edilebilir ancak kırmızı acil müdehale gerektirir.

Çevrimdışı Kubilay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bilgisayara bağlayıp baktılar, selenoid valfi, oksijen sensörü, biride Egr olabilir 3 tane hata vardı, hepsini malum LPG'ye bağladılar. Hataları sildiler ama tekrar yandı tabiki. Benim tuhafıma giden lambanın renginin kırmızı olması. Orada sormak aklıma gelmedi ama internetten hatta arabanın kitapçığında bile uyarı lambasının renginden bahsetmiyor hiç. linkte videosunu çektim https://youtu.be/0Ha0xgrVcO0 buradan görebilirsiniz.

Çevrimdışı Kubilay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Video daki arıza lambası bugün kendiliğinden söndü, bende balata spreyi falan almıştım pazar günü boğaz kelebeği ve egr valfini temizleyecektim, neyse niyetlendim artık söküp temizleyim bari, sonuçta gene yanacak bu lamba zaten motor ısınınca rolanti düşüyo baya, bakalım performansta bi değişiklik olacakmı paylaşırım gene sizinle.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bogaz kelebegini sokunce kalibrasyon gerekli bende yeni temizledim vagcom ile yeniden kalibrasyon yaptim..

Çevrimdışı Kubilay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Akuyu söküp yaptim temizliği, ayrica vag com kablosunu nereden temin ettiniz, tavsiye edebileceğiniz bir yer varmi çoğu kablo adaptasyon yapamiyormus internette arastiriyorum kafam çok karıştı her yerde bi sey yaziyo,.