škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid için Yağmur ve Far sensörü...

khalil · 283 · 98356

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Biz'de 4 arkadaştan ikimiz, 2015 ve 2014 model araçlara uyguladık. 2016 model'de ise far sensörü vardı, onu yağmur sensörüyle değiştirip uyguladık. Sonuçlar başarılı. 2014 ve 2015 olan modellerde, yağmur ve far sensörü adına hiçbirşey yoktu araçta bütün tesisatı sıfırdan kendimiz çektik. BCM'ye gerekli pinleri girdik, far anahtarlarını ilgili anahtar ile değiştik. Yağmur ve far sensörlerini sipariş ettik.

Bütün işlemleri başarıyla yaptıktan sonra, üzerinde hiçbir sensör olmayan araçlarımızı sensörlendirmiş olduk.

Çevrimdışı Cagdas_akgul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar benimde uzun zamandır takip ettigim bir konu bugün kolları sıvayıp giriştim işe :) 2015 model 1.4tdi rapid aracımda ne far sensörü ne yağmur sensörü var parça kodları belli fakat tedarik konusunda yardımcı olabilicek arkadaşlar var ise çok sevirinirim

Aracımdaki nem sensörü kodu(3 kablo girişli )
8u0 955 559

Far açma dügme kodu
5e0 941 431m

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagdas_akgul;627478
Arkadaşlar merhabalar benimde uzun zamandır takip ettigim bir konu bugün kolları sıvayıp giriştim işe :) 2015 model 1.4tdi rapid aracımda ne far sensörü ne yağmur sensörü var parça kodları belli fakat tedarik konusunda yardımcı olabilicek arkadaşlar var ise çok sevirinirim

Aracımdaki nem sensörü kodu(3 kablo girişli )
8u0 955 559

Far açma dügme kodu
5e0 941 431m
Yetkili servisten sordunuz mu? Ben toledoma hertürlü sonradan ekleme parçasını sipariş ile yetkili servisten aldım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ufukonemli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mert Bey merhaba yardımlarınız ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler bende sayenizde yağmur sensörünü altif hale getirebildim.

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcak;626670
çinden almak için arattığımda karşıma çıkan ürünler ile benim aracımdaki soket uyumsuz oluyor bendeki 17 pin li olan  ... Bu sorunu nasıl giderebilirim?

bu konuda yardimci olabilecek varmi?

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Far, ışık, yağmur sensörü için : 5Q0 955 547 A yada B
Far anahtarı için orijinal: 5E0 941 431 M
Far anahtarı çinden : 5ED 941 431 C

ARAMA YAPTIĞIM ÜRÜN KODLARIMI YANLIŞ ACABA?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcak;632951
Far, ışık, yağmur sensörü için : 5Q0 955 547 A yada B

ARAMA YAPTIĞIM ÜRÜN KODLARIMI YANLIŞ ACABA?

Yukarıdaki kodlar orjinal ve doğru kodlardır.
Çinden bulamazsınız. Boşuna aramayın.
Çıkmacılarda temiz bulabilirseniz alın.
Yada yurt dışı sitelerden Amazon, Ebay gibi orjinal olarak temin edebilirsiniz.
Konu içinde tüm bilgiler mevcut.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;626664
Merhaba,

Far, nem, yağmur sensörü için : 5Q0 955 547 A yada B

Merhaba, bu konuda çok soru gelmişti daha önce yanıtlamıştım.

Far/nem/yağmur sensörünü orijinalini bulmaya çalışın 5Q0 955 547 A yada B

Far anahtarı orijinalinin kodu 5E0 941 431 M
bulmazsanız çinden aynı özelliklere sahip 5ED 941 431 C kodlu anahtarı alabilirsiniz. Sorunsuz çalışıyor.

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;632982
Merhaba, bu konuda çok soru gelmişti daha önce yanıtlamıştım.

Far/nem/yağmur sensörünü orijinalini bulmaya çalışın 5Q0 955 547 A yada B

Far anahtarı orijinalinin kodu 5E0 941 431 M
bulmazsanız çinden aynı özelliklere sahip 5ED 941 431 C kodlu anahtarı alabilirsiniz. Sorunsuz çalışıyor.

Bu ürünler benim aracıma uyumlu degil 17 pinli ve arkası geniş 2013 elegans aracım

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba bende 2016 model rapid spaceback style var, aracımda far sensörü var ama yağmur sensörü yok. geçenlerde ön camı çatlaktan dolayı serviste değiştirdim. eve gelince farkettim ki faturada yağmur sensörü jeli yazıyordu. acaba yağmur sensörü var da aktifleştirmek mi gerekir.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;633400
merhaba bende 2016 model rapid spaceback style var, aracımda far sensörü var ama yağmur sensörü yok. geçenlerde ön camı çatlaktan dolayı serviste değiştirdim. eve gelince farkettim ki faturada yağmur sensörü jeli yazıyordu. acaba yağmur sensörü var da aktifleştirmek mi gerekir.

Merhaba. Normalde Rapidlerin hiçbir modelinde fabrika çıkışından yağmur sensörü olmaz. Yinede istisna olarak camı değiştirirken yalnışlıkla size takmış olabilirler. Aşağıdaki resimdeki gibi cama önden baktığınızda yağmur sensörü olup olmadığını görebilirsiniz.
http://i.hizliresim.com/nr0YmV.jpg

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;627097
Biz'de 4 arkadaştan ikimiz, 2015 ve 2014 model araçlara uyguladık. 2016 model'de ise far sensörü vardı, onu yağmur sensörüyle değiştirip uyguladık. Sonuçlar başarılı. 2014 ve 2015 olan modellerde, yağmur ve far sensörü adına hiçbirşey yoktu araçta bütün tesisatı sıfırdan kendimiz çektik. BCM'ye gerekli pinleri girdik, far anahtarlarını ilgili anahtar ile değiştik. Yağmur ve far sensörlerini sipariş ettik.

Bütün işlemleri başarıyla yaptıktan sonra, üzerinde hiçbir sensör olmayan araçlarımızı sensörlendirmiş olduk.

Herkese merhabalar. Uzun zamandır takip etmiyordum. Eşim 2013 model 1.2  TSI ambition rapid kullanıyor. Araç henüz 28000 de. Çok kullanılmamış, km si düşük bir araç olduğundan değiştirmek mantıklı gelmiyor. Bu nedenle aracın kendisinde değişikliklerle eşime süpriz yaomak istiyorum. Konu başlığındaki tüm mesajları satır satır okudum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben de araca far ve yağmur sensörü ile bolero teyp taktırmayı düşünüyorum.
Öncelikle yukarıdaki resimlerde gördüğüm kadarıyla dikiz aynanızın altında sensörler için kutu var. Bizimkinde yok düz dikiz aynası var. Aracıma sizdeki gibi ayna ve sensörler taktırarak far ve yağmur sensörüne kavuşmam mümkün mü? Bu işlemin maliyeti yüksek midir? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;633400

Merhaba, klima otomatikse yaptıkları işlem doğru. Çünkü aynanın altın nem sensörü var. Nem sensörü jel ile cama yapışık.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;634484
Merhaba, klima otomatikse yaptıkları işlem doğru. Çünkü aynanın altın nem sensörü var. Nem sensörü jel ile cama yapışık.

Evet klima otomatik teşekkür ederim cevap için.

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2014 rapid sb aracım var acaba hangi kodda almalıyım?  TC4 5JA941531F J1F-1 kodlu şuan üzerindeki