škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rolanti deviri düşmüyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berkantusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,3 aylık dizel otomatik aracımda çok nadir bir durum oluşuyor.Start-Stop devre dışıyken fark ediliyor,ışıklarda veya herhangi bir sebepten durduğumuzda araç deviri 1000'de kalıyor.Normal çalışırken 800'lerde çalışıyor.Bu olay nadir oluyor tabi stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor.Bu durum ile karşılaşan,fikri veya tavsiyesi olan var mı?

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız dizel partikul filtresi temizligi yapiyor olabilir. Temizlik sirasinda devir yukselir motor daha gurultulu calisir ve radyator fanida devreye giriyor. Hatta arabanin disindan yanik kokusu alabilirsiniz.

Çevrimdışı metematikci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı olay bugün benimde başıma gelmişti, motoru kapatıncada fan  çalışmaya devam etti. açıklama için teşk ederim

metematikci

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Soğuk havalarda motorun ısınması için motor ısınana kadar 1000 devirde çalışıyor olabilir. Kendi aracımada az önce baktım hava +4-5 derece ve mesafe 4 km idi.(Star stop motor ısınmadığından devre dışıydı) ve ışıklarda durduğumda araç rölantide devir 1000 i gösteriyordu. Park ettiğimde de fan çalıştı. Ayrıca partikül filtresi temizliği esnasında uyarı lambası yanıyor diye biliyorum yanılıyorsam diğer arkadaşlar düzeltebilir.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 20:59:52 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fan çalışıyorsa kesin dpf temizliği ancak benim aracım 5 derecenin altında dijital klimayı 21 in üstüne aldığım zaman devir yükseltiyor.böylece araç içi çok kısa sürede ısınıyor hatta 6-7 saat uyuduğum vardır araçta dışarda hava eksilerdeyken

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;607395
Soğuk havalarda motorun ısınması için motor ısınana kadar 1000 devirde çalışıyor olabilir. Kendi aracımada az önce baktım hava +4-5 derece ve mesafe 4 km idi.(Star stop motor ısınmadığından devre dışıydı) ve ışıklarda durduğumda araç rölantide devir 1000 i gösteriyordu. Park ettiğimde de fan çalıştı. Ayrıca partikül filtresi temizliği esnasında uyarı lambası yanıyor diye biliyorum yanılıyorsam diğer arkadaşlar düzeltebilir.

Dpf temizleme zamanında gostergede herhangi bir uyari lambası yanmiyor hatta bi cok kez konusuldu keske yansada temizlendigini anlasak diye. Yanlis hatirlamiyorsam temizlenemeyip belli bir doluluga ulastiginda dediginiz uyari lambasi yaniyor

Çevrimdışı berkantusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.Yaşadığımız olay problem değil demektir.Servise gitmeye gerek yok.