škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb active yol tutus ve berbat michelin performansi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;598695
[MENTION=13384]Forever[/MENTION] jantların resmîni istiyorum

[url=https://postimage.org]

Skoda octavia jantı ve jantlar benimkiler kadar temiz.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 14:25:31 Gönderen: Forever »

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikle ilgili ilk izlenimlerim lastik Türkiyede çok satılmamış ve hiç yorum yok. Yorumlar genelde Rusya'dan. Çünkü lastik çivi takılabilir özellikte ve duruşu çok kaba, kamyon lastiği gibi. Daha önce gittiğim lastikçiler jantları almadı, üzerindeki michelin lastiklerede 200tl gibi komik rakam teklif etmişlerdi. Üstelik starmaxx lastikleri piyasadan daha yüksek fiyata iteleme şartıyla. Çöpe atmayı düşündüğüm lastikleri 1150tl ye verince kumho'ya razı oldum.
Lastiğin yanakları çok kalın, jant koruması var kışın su birikintilerinin içinde çukur varmı lastik balon yaparmı diye düşünmeme gerek yok. Lastiğin ses değeri 71dB olmasına rağmen kış lastiğinin yavaşlarken çıkardığı uğultu dışında ses yok.
En önemli konu olan performansa gelirsek. Artık aracım 2. viteste patinaj çekemiyor. 1. viteste sert kalkışta ses çıkarmadan patiye düşüyor ama 4000 devir civarında yere tutunup patinajı kesiyor. Araç biraz daha sert ve rijit oldu, direksiyon ağırlaştı. Jant çapının büyümeside buna neden olmuş olabilir.  
Normal şartlar altında lastiklerimi almasalardı bu lastiğin tanesine 300tl vermezdim. Daha önce kışlık Hankook kullandım, 2 yılda sertleşmişti. Birde Kumho lastiği deneyelim.

Çevrimdışı sera.2002

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nalçacı devamı, eneryanın ilerisi gibi geldi.Özlemişim Konya'yı .8 yıl aralıksız 5 arabamda Kumho kullandım ve hiç bir şikayetim olmadı.İnşallah memnun kalırsınız.(2 Golf,2 Leon, 1 Captiva'da kullandım)
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2016, 01:19:14 Gönderen: sera.2002 »

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet nalcacida degistirdim. Lastigi bugun islak zeminde kullanma firsatim oldu ve kuru zeminde panter gibi olan lastik iki damla yagmurda oldukca kotu. ABS hemen devreye giriyor virajlarda kayiyor. Bakalim iki yil idare edecez, en fazla iki kis kullanirim zaten.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracıma yeni taktığım brıdgestone turanza 215 55 16 lastikten çok memnun kaldım.60 yanak yüksek oldugundan yol tutuş ve frenlemede güven vermiyordu.Ayrıca marka olarakta tavsiye edilmiyordu.Lastik denklik tablosuna baktım makul ölçülerde..