škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam suyu ısıtıcısı hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba.
Aracımda cam suyu ısıtıcısı paketi bulunmakta fakat soğuk havada hep cam suyu donuyor bu ısıtıcı nasıl çalışıyor bilen varmı teşekkürler.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Isıtıcılı cam suyu püskürtücüleri, aracın silecek suyunun ilk donmaya başladığı yer olan püskürtme başlarını elektrik vasıtasıyla motor çalışırken ısıtır. Bu sistem sadece püskürtücülerde bulunur, su haznesinde ya da borularda ısıtıcı yoktur. Yani antifrizli su kullanmazsanız püskürtücüler çözülür ama, boru ve haznenin donma riski vardır.

Örneğin çok kar yağışı altında sürüş esnasında hazne ve borular motor bloğu ısısı etkisiyle donmayacaktır, ancak püskürtücüler donabilir, bu opsiyon buna önlem alıyor.

Velhasıl 220 TL en ucuz opsiyon olarak alacağınız işlevi 220 TL ilk antifirizli suyu taksit taksit alarak aynı kapıya çıkabilirsiniz. Ha buna rağmen ben de aldım. Ama kar altında ya da soğukta uzun sürüşler yapanlar için anlamlı, sonradan anladım.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 22:09:25 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cevap için teşekkür ederim. Fakat ben cam suyu donmasın diye antifirizde kullanıyorum. 2 gün önce istanbuldan samsuna seyahat ederken aracı 5 saat kullandıktan sonra camları silmem gerekti ve silecekler çalıştı fakat su gelmedi. 5 sattir aracı kullanıyorum motorun sıcaklığınıda düşünürsek nşye çalışmadı  merak ettim. Ama şunuda belirtim gava gündüz olmasına rağmen -10 dereceydi.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer kattığınız saf antifiriz ise böyle bir şey olması imkansız gibi
Benim aklıma antifirizli cam suları geldi eğer eklediğiniz bunlardan ise donma noktası çok düşebiliyor. Eksi 3-5 olabiliyor.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Koyduğum antifiriz -30 dayanıklı. Bu işi bende anlamadım.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki olasılık var;

1. Suyla seyrelterek donma derecesini yükseltmiş olabilirsiniz.
2. Antifrizli suyu koymadan önce borularda su kalmışsa ve koyduktan sonra püskürtücüleri çalıştırmadıysanız donmuş olabilir borular. Antifrizli suyu koyduktan sonra borularda eski sudan kalan şey tamamen boşalsın diye mavi suyun gelmesine kadar püskürtüleri çalıştırmak yararlı olabilir.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de su deposunun ön tamponda olduğunu düşünürsek motordan ısınamadağını aksine devamlı -10 dereceyi yediğini düşünün.