škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

On konsol trim sesi

Onurr · 12 · 5831

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar. Konsolda ekranin etrafindaki pianiblack kisim zirilti seklinde ses yapiyor. Elimle bastirsigimda kesiliyor ses. Buna sokmeden bir cozum var mi ya da serviste cozebiliyorlar mi sorunu?

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da çakıl oranı yüksek asfaltlarda geliyor o ses. Elimle bastırınca gidiyor. Çerçevenin sesi. Servise götürmedim. Ülkemizde bu yollar oldukça bu sesleri kesemeyiz. Güzel asfaltta ses yapmıyor. Servis de çerçeveyi sökmeden bir şey yapamaz gibime geliyor.

Çevrimdışı Haradrim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13815]Onurr[/MENTION]

Tam aynı yerde olmasa da benzeri yerlerde; trim sesleri geliyordu. Servis oralara silikon falan çekip tekrardan yalıtım yapıyorlar ama tam sonuç vermiyor.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkeste var o tür sesler. Sebebleri önkonsolun tam biribirine geçmemesi ve ne yazıkki kalitesiz malzeme. Özellikle göstergedeki kullanılan plastik vs. çok ses yapıyor. Servise götürürseniz bir güzel söker ön konsolu çevresine silikon basar tekrar yapıştırır. Nasılki proplem yaratan kapı çıtalarına silikon basıp yapıştırdılarsa. İşin özü bir yerde çıtırtımı var bas silikonu bas silikonu bizimkilerinin çözümü bu. Sonrasında diyelim silikon bastıkları yerde problem oldu götürdün servise. Diyecekleri abi iki yıllık garanti süresi geçmiş birde silikon basmış buraya kimileri çıkmaz bu parça komple değiştirmemiz lazım.

Bu nedenlerle çıtırtı mıtırtı var diye aman servise aracınızı götürmeyin sonrasında daha çok proplemlerle karşılaşırsınız.

Çevrimdışı emre0589

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
S.a arkadaslar yeni superb aldim 1.4 tsi active alali 5 gun oldu 1000 km de aracin gogsunun sag ve sol tarafindan mucurlu asfalta girdigimde tikirti sesleri geliyo duzgun asvaltta sorun yok ama mucurlu asfaltta sinirim bozuldu cozum bulabilen var mi

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da benzer bir sorun var. Özellikle hızlanırken 2000 - 3000 devir arası ön konsoldan trim sesi geliyor. Tam olarak nereden geldiğini de çözemedim.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boleronun çerçevesini üst ve alt köşelerden tutarak sağa sola ve içeri doğru biraz esnetin, tekrar yerine oturuyor, titreşim tam olarak çerçevenin altında klima ünitesinin arasından gelebiliyor. Ben bu şekilde çözdüm o sesi.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Onurr;611275
Merhaba arkadaslar. Konsolda ekranin etrafindaki pianiblack kisim zirilti seklinde ses yapiyor. Elimle bastirsigimda kesiliyor ses. Buna sokmeden bir cozum var mi ya da serviste cozebiliyorlar mi sorunu?

Serviste çözüyorlar. Aynı ses bende de geldi. Servise gittim çözdüler.

Çevrimdışı xanderhn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
demekki kronik bir problem. aynı problem benim aracımda da var. düne kadar nereden geliyor bu ses diye kızıyordum kendi kendime. dün ekranın etrafındaki piano black kısma basınca kesildiğini gördüm. bu fiyata alınan arabadan böyle abidik gubudik sesler gelmesi hiç iyi değil. irite oluyorum ben - kalitesiz hissettiriyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o sesler üzerinde daha da çalışılmış hali audi oluyor :)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abiler bunu üzülerek söylesem de premium marka araçlar dışında ki her d segment araçta böyle şeyler mevcut hatta onlarda daha fazlasıyla.Forumda okuduğum yazılan şikayetler hep basit şeyler.Passat İnsignia Talisman Mondeo gibi araçlarda zaten pejo yu felan saymıyorum, bu araçların forumlarında tirim sesi yol sesi rüzgar sesi elektronik sıkıntılarla ilgili birçok şikayet mevcut.Biz superbte bu sesi duymaya sinir olurken diğer markalarda buna şükredecek araçlar var.Olmaması lazım ancak bu fiyata kendi fiyatından fazla d segmentlerden bile daha sessiz ve sorunsuz.Keşke hiç olmasa bizim aracımızda mevcut değil 2016 aralık çıkışlı ancak hiç ses çıkarmaz diyeceğiniz araçların Türkiyede ki birçok dandik yolda tabiri caizse tangırdayacağından emin olun :))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sen sanki multimedyadan değil de, ön konsolda motora yakın bir yerden geliyor. Araçta Canton ses sistemi var, konsoldaki hoparlör ses yapıyor olabilir mi? Var mı başına gelen kimse?