škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trafik Elektronik Kamera Denetlemenin iptal edilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Levcho · 24 · 20787

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 km/saat sınırı olan yolda söylenerek de olsa solda sakin sakin giderken önümde duran otobüsün soluna geçeyim derken freni bırakmamla 62 km/saat ile 149 TL ödeyen bir mağdur olarak gerektiği yerde kameranın olması gerekir. Çünkü o sadece sizi değil yolu kullanan diğerlerini de koruma amaçlıdır! Ama 50 km/saat ile tuzak kurarak değil! Alt yapı; bölünmüş şehirler arası yol ise 90 km/saat hızı sağlayacak şekilde olmalıdır. Hadi bilemedin arizi durumlarda 70 km/saat olsun. 50 ne?!

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de trafikte en sinirlendiğim emniyet şeridi ihlalleri kırmızı ışık ihlalleri  bunun dışında hız kameraları olması ve ceza yazılmasını doğru bulmuyorum. Teknoloji ilerledi kullandığımız araçlar çok daha güvenli ve hızlı bu yüzden de bırakın hızlı gitmek isteyen gitsin önemli olan hızlı gitmek değil trafiği ve diğer kullanıcıları tehlikeye atmadan trafikte saygılı olmaktır. Sol şeridi hızlı gitmek isteyenler için sürekli işgal etmemeli geçiş üstünlüğü olan araçlar için boş bırakmalıdır. Herşeyden önce eğitimli doğaya insan haklarına ve çevreye saygılı olmalıyız araçlar ve yollarda bakımlı olursa kaza hiç olmayacak oranlarda düşer. Otoban ve bölünmüş yollardaki şu anki hız limitlerini çok düşük buluyorum bu limitler daha da düşüktü son düzenleme ile hız sınırları arttırıldı ama yinede yetersiz buluyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burada olay su. Sehirler araso yol yapiliyor. Duble bolunmus yol. Ama bizim sivri zekali vatandas rant ic8n yolun yanina yerlesim yeri kuruyor. Devlet de buna izin veriyor. Sonra normalde s.arasi olan bu yolun hiz limiti oluyor sana 50. 110 la giderken pat bi tabela 50 isarrti 2m sonrasindada elekt radar. O mesafede 110 dan 50 ye dusmen icin tek cozum panik fren

Bir de Ist-T.dag arasi gibi yollar var. S.ici ve s.arasi yollar paralel ama baglanti noktasi bir basta bir sonda var. Buna ragmen duble bolunmus yolda hiz siniri 80.

Son oalark duble bolunmus yolda hiz siniri %10 luk pay ile 120. Para verip kullandigim otobanda da 120 :)

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;606211
Burada olay su. Sehirler araso yol yapiliyor. Duble bolunmus yol. Ama bizim sivri zekali vatandas rant ic8n yolun yanina yerlesim yeri kuruyor. Devlet de buna izin veriyor. Sonra normalde s.arasi olan bu yolun hiz limiti oluyor sana 50. 110 la giderken pat bi tabela 50 isarrti 2m sonrasindada elekt radar. O mesafede 110 dan 50 ye dusmen icin tek cozum panik fren

Bir de Ist-T.dag arasi gibi yollar var. S.ici ve s.arasi yollar paralel ama baglanti noktasi bir basta bir sonda var. Buna ragmen duble bolunmus yolda hiz siniri 80.

Son oalark duble bolunmus yolda hiz siniri %10 luk pay ile 120. Para verip kullandigim otobanda da 120 :)

bas geç istanbul tekirdağ arasında olan yolda sadece göstermelik tabela var abi raaat ol :D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arada wkip.otosuyla yatiolar ama radara :)

Zaten bu tedesleri belediyelerin elindwn nicin alduklari belli oldu. Cikan haberlere gore sistemi ozellestirmek.istiyorlar.

Çevrimdışı dttmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Klasik iki kelime her zaman geçerli''Eğitim şart''

Ancak eğitim gelecek nesiller için uygulanabilir bir yöntem.

Mevcut nesiller için yani bizler için kural ihlalleri , caydırıcı şekilde cezalandırılmalı.

Mevcut nesilde ; trafik eğitimi yok , trafikte saygı yok  , hoşgörü yok , insanların otokontrol sistemi çalışmıyor . Bu nedenle şahsi fikrim ; cezalandırma yöntemiyle insanlara trafik kurallarını uygulatmak.
Tedes ve benzeri tespit sistemleri artırılmalı.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsanların insafa gelmesi, yapmacık da olsa birbirine saygı gösterme olayı zorla olmaz. Fakat kurallar zorla uygulatılabilir. Madem kurallar, herkesin asayışı, can güvenliği, toplumun daha huzurlu yaşantısını sürdürebilmesi için konulmuştur, kurallara uymamanın da bir yaptırımı olmalıdır.
Ayrıca şehirler arası ve bölünmüş yollarda 50 km/sa e düşen kısımların iyileştirilmesi de önem arzetmektedir.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dttmr;616676
Klasik iki kelime her zaman geçerli''Eğitim şart''
Ancak eğitim gelecek nesiller için uygulanabilir bir yöntem.
Mevcut nesiller için yani bizler için kural ihlalleri , caydırıcı şekilde cezalandırılmalı.
Mevcut nesilde ; trafik eğitimi yok , trafikte saygı yok  , hoşgörü yok , insanların otokontrol sistemi çalışmıyor . Bu nedenle şahsi fikrim ; cezalandırma yöntemiyle insanlara trafik kurallarını uygulatmak.
Tedes ve benzeri tespit sistemleri artırılmalı.
Hatta "Doğru eğitim şart" demek daha mantıklı artık bence.
Ülkemizde eğitim düzeyi epey yükselmiştir, üniversite sayısı çoğalmıştır, ancak bunlara rağmen, insanlarımızın ahlak seviyesi daha da düştü ve daha da arsızlaşıyoruz, karşılıklı saygı düzeyi çok daha kötü seviyede.