škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geri görüş kamerası montajı

orkodem · 84 · 126612

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vethakan;605396
selamün aleyküm. kardeş çok güzel olmuş. eline sağlık.
bu parçaları takmadan önce araca yazılım olarak bir şey yapılıyor mu.
yoksa direkt senin resimlerdekini yapsak yeterli mi

2014 model aracım ilk nesil bolero sistem var. Yaptığım araştırmada bazı seriler direk çalışıyormuş. Ancak benim ki çalışmadı kodlama yapılması gerekiyormuş.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel uygulama olmuş emeğinize sağlık.

Kodlama içinde çinden kaliteli bir vag-com kablosu getirtilip yapılabilir.Çok zor bir işlem değil modüle bağlanıp bu özelliği aktif etme kutucuğunu işaretliyorsunuz olay bitiyor.

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eline saglik super bi paylaşım olmuş masaAllah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık. Ayrıntılı paylaşım için teşekkürler.
Fotoğraflar Sizin çekiminiz mi? Sanırım Türkiye'de değilsiniz şu anda....

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;605766
Elinize sağlık. Ayrıntılı paylaşım için teşekkürler.
Fotoğraflar Sizin çekiminiz mi? Sanırım Türkiye'de değilsiniz şu anda....

Merhaba; Bazları benim bazıları referans aldığım görseller. Türkiye'deyim uygulamaya başlamadan önce yurtdışı forumlarından bulduğum resimler oldu montaj aşamasında çekmeyi unuttuğum resimler oldu onların yerine bulduğum resimlerden kullanmam gerekti.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar elinize sağlık güzel paylaşım. Geçenlerde mesajla aklıma takılan hususta soru sormuştum ama buradan sormam belki benim gibi aklında soru işareti olanlara yol gösterebilir.
Gördüğüm kadarı ile kablosuz vericilerin rga girişi var bunu mavi sokete takmak için nasıl bir yöntem kullandınız?

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tuny;605900
Merhabalar elinize sağlık güzel paylaşım. Geçenlerde mesajla aklıma takılan hususta soru sormuştum ama buradan sormam belki benim gibi aklında soru işareti olanlara yol gösterebilir.
Gördüğüm kadarı ile kablosuz vericilerin rga girişi var bunu mavi sokete takmak için nasıl bir yöntem kullandınız?

Kablosuz alıcı için gücü torpido içindeki ampul soketinden aldım. Tabi torpido kapalıyken güç almak için devreyi kesen anahtardan önce almak gerekiyor. Alıcının AV çıkışını kestim ve Mavi sokete uygun aldığım pinleri çaktım uçlarına sonrasında 6 ve 12 ci pin yuvalarına yerleştirdim. Soket için uygun pinler aliexpresste mevcut linki montaj aşamalarında yer alıyor.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orkodem;606261
Kablosuz alıcı için gücü torpido içindeki ampul soketinden aldım. Tabi torpido kapalıyken güç almak için devreyi kesen anahtardan önce almak gerekiyor. Alıcının AV çıkışını kestim ve Mavi sokete uygun aldığım pinleri çaktım uçlarına sonrasında 6 ve 12 ci pin yuvalarına yerleştirdim. Soket için uygun pinler aliexpresste mevcut linki montaj aşamalarında yer alıyor.

Çok teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler ve fikirler için. Ben de sipariş verdim beklenedeyim. Rölenin de nasıl bağlanacağını öğrenirsem bu işi yaparım diye düşünüyorum.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Orkodem kardeş
Kamera sizin aracın bagaj açma yerine boyut olarak tam uydumu. Zira 2015 model octavia için boyutu biraz büyük olan satılıyorda. Ekteki kamera dahamı uygundur A7 lere

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32759117977.html#autostay

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memleketim;607643
Orkodem kardeş
Kamera sizin aracın bagaj açma yerine boyut olarak tam uydumu. Zira 2015 model octavia için boyutu biraz büyük olan satılıyorda. Ekteki kamera dahamı uygundur A7 lere

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32759117977.html#autostay

benim eklediğim linkteki resimlerde ölçüler yazıyor. 2015 modeller için farklı ölçü olacağını düşünmüyorum. Bence ölçüler standarttır.

Çevrimdışı ibrahim.talas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı murat mert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9042]orkodem[/MENTION]

iyi günler
U şeklindeki kestiğiniz metal parçalar tamam da takarken başka bir işlem yapmadınızmı. Aynı kameradan bende de var orada öyle bir takılacak kısım göremedim?
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2017, 19:21:35 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrahim.talas;615879
s.a kamera role takmazsak goruntu alamazmiyiz

Merhaba görüntü alabilirsiniz ancak kamera sürekli devrede olacak. Sürekli çalışacağı için hem elektrik tüketimi artar hem de sürekli açık bir devre güvenli olmaz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı yapılan: murat mert;618749
[MENTION=9042]orkodem[/MENTION]

iyi günler
U şeklindeki kestiğiniz metal parçalar tamam da takarken başka bir işlem yapmadınızmı. Aynı kameradan bende de var orada öyle bir takılacak kısım göremedim?

Aslında tirnaklar var ama tam tutmuyor sağlam olsun diye u şeklinde ki parçaları  kullandım kamerada ki vidalara uygun somun ile üzerine u parçaları takıp sıktım.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı murat mert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Röleli devre için basit bir Şema çizebilirmisiniz.