škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastikler hakkinda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drayildiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesut35;617884
merhaba
Bir tanıdık aracılığı ile giderek 2100TL ye 4 lastiğimi de değiştirttim.Şimdiden Sizin için hayırlısı olsun.

Eski aracimda 4 lastigi 1000 liraya degistirmisken simdi 2100 hatta 2500 liralar konuşuluyor arac sinifi buyudukce masraflar da büyüyor

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç sınıfı değil ebatlarla alakalı bir durum.
 benim 19 inçler için geçen tüm lastikler "spor" sınıf. bu yüzden de pahalı.
 michelin seçersem pilot sport gibi önceki aracım olan e39 m5 ile aynı sınıf lastik almak zorundayım. tanesi 900 tl.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Lastik hava basınç değerlerini kaçta tutuyorsunuz arkadaşlar 18inç? Sehirici benim 7,5 10lt arası değişiyor duruma göre yakıt.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;621344
Lastik hava basınç değerlerini kaçta tutuyorsunuz arkadaşlar 18inç? Sehirici benim 7,5 10lt arası değişiyor duruma göre yakıt.

Abi 7.5 normalde 10 lt ye yakınsa baya baya fazla bence.Bizim araç 19 jant ben rödaj döneminde bile 8.5 ten fazla şehir içi görmedim tüketimi.Ya da aracı performanslı kullanıyorsunuz.Şu an sadece 1 kere 100 km şehirler arası yol yaptık kalan 1100 km komple şehir içi 1200 km ortalaması 6.8 ve sürekli kısa mesafe dur kalk şeklinde bu bahsettiğim tüketim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Pazartesi tüm lastik ve Jantlara % 30 vergiden dolayı zam geliyormuş.Almak isteyenler acele edebilirler..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oh oh ne güzel. lastiklere ne vergisi koymuşlar?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;621389
Abi 7.5 normalde 10 lt ye yakınsa baya baya fazla bence.Bizim araç 19 jant ben rödaj döneminde bile 8.5 ten fazla şehir içi görmedim tüketimi.Ya da aracı performanslı kullanıyorsunuz.Şu an sadece 1 kere 100 km şehirler arası yol yaptık kalan 1100 km komple şehir içi 1200 km ortalaması 6.8 ve sürekli kısa mesafe dur kalk şeklinde bu bahsettiğim tüketim

Güzel ortalamalarmış maşallah 10lt yi toplasam 3km yolda birazda dik yokusluydu ondan görmüş olabilirim. Ayrıca arabayı eko da degil normalde kullanıyorum bundan sonra eko deneyeceğim biraz. Bir de lastik hava basıncım düşük mü diye baktim da 3ü 38 birisi 37ydi 38e çıkarttım onu da.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;621405
Güzel ortalamalarmış maşallah 10lt yi toplasam 3km yolda birazda dik yokusluydu ondan görmüş olabilirim. Ayrıca arabayı eko da degil normalde kullanıyorum bundan sonra eko deneyeceğim biraz. Bir de lastik hava basıncım düşük mü diye baktim da 3ü 38 birisi 37ydi 38e çıkarttım onu da.

Abi zaten araç çalışır çalışmaz yüksek litreden aşağı doğru çekiyor senin dediğin olay Superb değil polo da bile olur :) Mühim olan benim için şehir içinde bi 20 km yaparsın sonra kaç gösterir yoksa dediğin şekilde benzinli araçta 20 litre bile görürsün her dizelde de 10 görürsün kısa mesafe dik rampada :)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;621507
Abi zaten araç çalışır çalışmaz yüksek litreden aşağı doğru çekiyor senin dediğin olay Superb değil polo da bile olur :) Mühim olan benim için şehir içinde bi 20 km yaparsın sonra kaç gösterir yoksa dediğin şekilde benzinli araçta 20 litre bile görürsün her dizelde de 10 görürsün kısa mesafe dik rampada :)

Anlaşıldı tamam sağolasın :) Dün 40km istanbul içi bir yere gittim iyiydi ortalamam