škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 HTP direksiyon wag com ayarı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eby78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize selamlar..
2011 model 1.2 htp aracım var.benden onceki sahibi de meraklı bir arkadaşmış ve direksiyon yumuşaklık ayarını wag com ile bağlanarak en yumuşak seviyeye getirtmiş..ben bunu fabrika ayarlarına geri çevirmek istiyorum,cünkü en ufak bir direkiyon hamlesinde çok ses yapıyor pompa,hemde uzun yolda hüzksek hızlarda direksiyon tepkisi cok yumusak oldugu için stabilite neredeyse yok derecede..yardımcı olabilecek bir arkadaş cıkarsa cok sevinirim.bunu wag ile baglanarak nasıl eski ayarına getirebiliriz,kodları bilen paylaşabilecek biri varmıdır?
balıkesir ayvalık ta yasıyorum ve buralarda bu işi yapabilecek servis vs yok..izmir yetkili servise gittiğimde bu konuda sorumluluk almak istemediler ve önceden yapıyorduk fakat şu an biz yapmıyoruz dediler..yardımlarınız için şimdiden tesekkur ederım.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2017, 21:04:32 Gönderen: eby78 »

Çevrimdışı Expelled

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İşten anlayan biriymiş gerçekten, çünkü onu servisler dahi bilmez...bu konuda uzmanlaşmış birini bulmanız lazım...yoksa zor..

Çevrimdışı eby78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Expelled;604179
İşten anlayan biriymiş gerçekten, çünkü onu servisler dahi bilmez...bu konuda uzmanlaşmış birini bulmanız lazım...yoksa zor..

cevap için teşekkür ederim..daha önce bir forumda direksiyon yumuşaklık ayarını bulmuştum kodlarını ama doğru ayar mı bilmiyorum.uygulatırsam sorun olabilir diye düşündüm.belki bu kodları bilen biri cıkar forumdan

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende ilk defa duydum hemde bizim araçlarda. .. Valla arkadaşı tebrik etmek lazim ☺

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı eby78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

buradan 44 no lu steering assist seçiliyor..bu bizim direksiyon ayarımız.

coding -07 girmemiz gereken değerlerin olduğu sekme.

bu da son değerleri yani yumuşaklık ayarını girmemiz gereken kod değerleri..
benim aracımda bu değerler ile oynama yapılmış ve şu an direksiyonum serçe parmağım ile bile durduğu yerde çok rahat dönmekte..pompa sesi çok rahatsız ediyor ve yüksek süratte direksiyonu sağlam kavramak gerekiyor :) çünkü dokunduğum anda yön değiştiriyor araç..bana bu değerlerin fabrikasyon değerleri lazım.ki ona göre orjinale çevirebileyim

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hmmm. servis yolu görünüyor gibi. yabancı kaynaklı sitelere baktınızmı?

yada fabrika ayarları gibi birşey varmı acaba beyni resetleme vs gibi. benim ustam. akü başlarını sökünce araç bir süre sonra kendini resetliyor demişti. ama neleri resetliyor. o kadarını bilmem. sorarım ona bilgisi varmı diye.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 14:28:37 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı eby78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;604256
hmmm. servis yolu görünüyor gibi. yabancı kaynaklı sitelere baktınızmı?

yada fabrika ayarları gibi birşey varmı acaba beyni resetleme vs gibi. benim ustam. akü başlarını sökünce araç bir süre sonra kendini resetliyor demişti. ama neleri resetliyor. o kadarını bilmem. sorarım ona bilgisi varmı diye.
akü ile resetleme olmuyor onu denedim :) sadece wag com ile bağlantı kurup resetleniyormuş

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı firozat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eby78;604271
akü ile resetleme olmuyor onu denedim :) sadece wag com ile bağlantı kurup resetleniyormuş

Biraz geç bir cevap oluyor bilmem okurmusunuz ama vag-com ile girilecek orjinal kodları bilmiyorsanız servise gidip aracın orjinal yazılımının tekrardan yüklenmesini talep edin. Bütün yapılan değişiklikler orjinal haline dönecektir.