škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dönüşlerde metal sürtme sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracimla giderken donuslerde sanki asfalta metal surtuyormus gibi bir ses geliyor. Fren yaparken ses gelmiyor. Park ederken manevra esnasinda da bu ses yok. Aracim 1.2 tsi dsg 45 binde balatalar hic degismedi bundan kaynakli bir sikinti olabilir mi? Aracin frenlemesinde guc kaybi yok bunu da belirteyim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balata ile diskin arasına taş parçası gibi bir şey sıkışmış olabilir mi?

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;604109
Balata ile diskin arasına taş parçası gibi bir şey sıkışmış olabilir mi?
Oyle olsa normal frenlemede de ses yapmaz mi?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aks mafsalından kaynaklanıyor olabilir, aks körüğünü gözle kontrol edin yırtılma yada yağ kaçağı var mı diye. Ses hızlı giderken mi yoksa yavaş giderken de geliyor mu.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;604141
Aks mafsalından kaynaklanıyor olabilir, aks körüğünü gözle kontrol edin yırtılma yada yağ kaçağı var mı diye. Ses hızlı giderken mi yoksa yavaş giderken de geliyor mu.
Ara sokaklarda donuslerde ses geliyor. Duz yolda 50-60 km li hizlarda ses yok

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5727]Furkann[/MENTION]

Aslında bu işlerden pek anlamam arkadaşım. Eski arabamda olmuştu; bazen hızlı bazen yavaş giderken, bazen fren yapınca, bazen manevralarda metale sürtünen bir cismin sesi geliyordu. Teker söküldü ve fail bulundu: balatayla disk arasına sıkışmış ufacık bir taş! Sürtüne sürtüne diski berbat şekilde çizmişti. Diski tıraşlatmak zorunda kalmıştım.

Araç 45.000'de ve balatalar hiç değiştirilmediğine göre, balatalarınız bitmek üzere hatta bitmiş de olabilir.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımın balatalarını değiştirdim. Disklerde herhangi bir sorun yok. Balatalarım bitmek üzereydi büyük ihtimal sesi yapan balatalardı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkann;604858
Aracımın balatalarını değiştirdim. Disklerde herhangi bir sorun yok. Balatalarım bitmek üzereydi büyük ihtimal sesi yapan balatalardı.

İnşallah sorun çözülmüştür, balatalar yetkili serviste mi değişti fiyat ve marka belirtirseniz iyi olur.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5727]Furkann[/MENTION]

Hadi gözünaydın :dede:

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;604865
İnşallah sorun çözülmüştür, balatalar yetkili serviste mi değişti fiyat ve marka belirtirseniz iyi olur.
Degisimden sonra 100 km kadar yol yaptim suanlik hersey yolunda gorunuyor. Balatalari ferodo premier serisi aldim on arka toplamda 125 tl verdim. Yetkili serviste degistirmedim tanidik ozel serviste yaptirdim. Motor yagi olarak mobil1 esp formula 5w-30 aldim. Bujilerim de bosch marka. Motor yagi buji filtreler balatalara toplamda 400 tl verdim. Iscilik 100 lira tuttu. 500 tl ye hallettim hepsini.