škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeticiler gündüz farlarımıza bi çözüm yok mu ?

Murat66 · 35 · 11720

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sis farı/gündüz farı ile ilgili olduğundan buradan sormak istedim.

2014 öncesi modellerdeki sis/gündüz farı çerçevesini TR'den temin etmek mümkün mü, yurtdışı da olsa temin eden var mı?

http://www.superskoda.com/Skoda/Yeti/Skoda-Yeti-STAINLESS-STEEL--fog-day-lights-chrome-frames-KI-R

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aliexpress den aldığım ampullerle gündüz farlarının ampullerini değiştirdim, gayet güzel oldu. Orjinalindeki P13W kodlu 7,5 Watt ampul hem diğer araçların gündüz farlarına göre az ışık vermekteydi, hem de sarımsı renkteydi. Bu ampuller 30 watt, 6000K beyaz. Daha yüksek watt'lılarda vardı karşı tarafı rahatsız eder diye 30 watt tercih ettim gayet güzel durdu. Dar yerde söküp takması uğraştırsa da sonunda bir şekilde hallettim.

https://tr.aliexpress.com/item/2pcs-Car-P13W-SH23W-6000K-White-30W-100199LED-Fog-Driving-Light-Projector-High-Power-Bulb/32714844530.html?spm=2114.13010608.0.0.nRbpk8

[/IMG]

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alttaki görselde sağ ampul değişmiş sol ampul arjinal haliyle sarımsı ve daha az ışık verecek şekilde.

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinali 7,5 w iken 30w ile mi değiştirdiniz? 5 kat yüksek yani???amaç?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;602244
Orijinali 7,5 w iken 30w ile mi değiştirdiniz? 5 kat yüksek yani???amaç?

Yetersiz olduğunu düşündüm. 7,5 W gerçekten sarı da olduğundan az ışık veriyor. Özellikle diğer marka/modellerdeki gündüz farlarına göre az olduğunu düşünüp tahminen 30 watt olanı seçtim (yanlış hatırlamıyorsam 50-80 watt olan modeller de vardı). Normalde farlar 55 watt ama yol yüzeyine doğru yönlendirmeden dolayı karşıdan geleni (ayarlı ise) rahatsız etmez.