škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI Green Tec DSG / 90 PS Ambition Aracı Olanlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar

1.2 TSI Green Tec DSG / 90 PS Ambition Rapid Spaceback model araçlarda 185/60 R15 jant ve lastik ölcüsü kullanıldığını gördüm.

Aracın yakıtına etkisini merak ettiğim için

Yakıt bilgisini paylaşır mısınız ? yol bilgisayarının resmini paylaşabilir seniz çok sevinirim.

185/60 R15 vs  215/45 R16 karşılaştırması yapmak istiyorum.

Teşekkürler.

Çevrimdışı TSIERCAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 90bg lik 185/60/15 aracı kullanıyorum. Ancak benzinli araçlarda karşılaştırma yapmak için lastikleri farklı diğer etkenlerin aynı olması gerek. Çünkü ben istanbul da açık trafikte 4.5 lt yakarken trafikte 7 lt ve daha yukarısı olabilirken. Soğuk kış havalarında motor ısınmayacak 1-2 km mesafelerde 10 litreleri görmek çok normal. Saygılarımla.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;603556
Merhaba arkadaşlar

1.2 TSI Green Tec DSG / 90 PS Ambition Rapid Spaceback model araçlarda 185/60 R15 jant ve lastik ölcüsü kullanıldığını gördüm.

Aracın yakıtına etkisini merak ettiğim için

Yakıt bilgisini paylaşır mısınız ? yol bilgisayarının resmini paylaşabilir seniz çok sevinirim.

185/60 R15 vs  215/45 R16 karşılaştırması yapmak istiyorum.

Teşekkürler.

Merhabalar 215 45 16 pahali oldugu icin kislik lastik olarak 185 60 15 taksak olur mu acaba?

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;623240
Merhabalar 215 45 16 pahali oldugu icin kislik lastik olarak 185 60 15 taksak olur mu acaba?

Tabi ki olur. Ben ikinci el vw polodan çıkma saç jant aldım. Kara jant da derler. 185/60/15 ebatında ki kışlık lastikleri bu jantlarla beraber kullanıyorum. 215/45/16 ebatında kışlık lastik almaktan çok daha ucuza geliyor.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tevfik Yüksel;623249
Tabi ki olur. Ben ikinci el vw polodan çıkma saç jant aldım. Kara jant da derler. 185/60/15 ebatında ki kışlık lastikleri bu jantlarla beraber kullanıyorum. 215/45/16 ebatında kışlık lastik almaktan çok daha ucuza geliyor.

Siz jantida değişirmişsiniz. Ben jant aynı olması halinde lastik ebadında değişiklik yapsak olur mu diye merak ediyorum aslında üstat :)

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;623390
Siz jantida değişirmişsiniz. Ben jant aynı olması halinde lastik ebadında değişiklik yapsak olur mu diye merak ediyorum aslında üstat :)

olmaz. diğer ölçüleri bir kenara bırakırsak çağı 15" olan jant için üretilmiş lastik 16" çap genişliğine sahip janta uymaz.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
lastik ebadı değişiminin, diğer bütün ölçülemeyen değişkenleri dikkate aldığımızda(yol, eğim, rüzgar, sıcaklık, havadaki oksijen oranı, fren, vites değişimleri, hızlanmalar, yavaşlamalar, hatta şerit değiştirmeler vb.) ölçülebilir bir değişiklik yaratacağını düşünmüyorum ve ölçümlerin yanıltıcı olacağını düşünüyorum.