škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112090

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ek garanti de olsa alınan paralar için yüce otoyu arayın hemen vdf yi arayın çirkefe yatın boşuna mı para ödüyoruz. çok şükür ben bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım ama skodanın türkiye bayileri şahısların yanı özel servis o yüzden kurumsal kimlikleri yok frenchesing şeklinde çalışıyor koparabildiğinden koprıyor malesef

Çevrimdışı serkannt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracımda aynı model ve aynı sorun vardı, garntim bitmesine rağmen ankara aydoğanlar servisinde vites mekanizmasını iyi niyet garantisinden değiştirdiler. Parçanın %100 ünü işçiliğinde %70 ini servis karşıladı benim ödemem gerek rakam 250 tl civarında. Sadece 60.000 km bakımını yaptırmamı şart koştular ben dışarda yaptırmıştım ama mecburen tekrar yaptırdım.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkannt;625269
benim aracımda aynı model ve aynı sorun vardı, garntim bitmesine rağmen ankara aydoğanlar servisinde vites mekanizmasını iyi niyet garantisinden değiştirdiler. Parçanın %100 ünü işçiliğinde %70 ini servis karşıladı benim ödemem gerek rakam 250 tl civarında. Sadece 60.000 km bakımını yaptırmamı şart koştular ben dışarda yaptırmıştım ama mecburen tekrar yaptırdım.

aracınızın km si nedir hocam?

Çevrimdışı Mehmet demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun 2014 TDİ  aracımda da oldu. genel merkez iyi niyet garantsinden ücretsiz değişim onayı verdi. Konyadaki  servisten sorunun ücretsiz yapılacağını belirterek servis randevusu verdiler. Aracı teslim ettikten sonra servis telefonla arayıp parçanın ücretsiz olduğunu ancak işçilik almaları gerektiğini belirterek 354 T.L. işçilik istediler. İşçilik ücretini mecburen ödedim. aracın parçası değiştirilip  teslim aldıktan sonra servisten tekrar aradılar aldığınız hizmetten  memnun kaldınız mı diye! Hiiç memnun kalmadığımı ücretsiz değişim diye çağrıldığımı, araç tesliminden sonra ücret talep edildiğini belirttim. bu konuyu araştırıp düzelteceklerini söylediler. 1 ay geçti ses yok.

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
16.11.2017 tarih itibarı ile skoda octavia 2014 model aracımın vites mekanizması iyi niyet garantisinden Kayseri İncar Kenan bey tarafından değişimi yapılmıştır.parça fiyatı 2.660tl tamamı firma tarafından karşılandı işçiliğinin de %70 firma tarafından karşılandı bana düşen 101 tl işçilik ödemesi idi sonuç itibarı ile garantiden değişimm yapıldı bilginize

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün aynı değişimi bende yaptırdım. Uzatılmış garantim olmasına rağmen işlemleri o kanaldan yürütmeyip, iyi niyet garantisi ile bana fatura çıkarmaya çalıştılar. Garantimin devam ettiğimi söyleyince "zaten o pek bir işe yaramıyora" kadar getirdiler. Sonuç VDF'ye hiç başvurulmadığı kafadan işlem yapıldığı anlaşıldı. Çirkeflik yapıp hır gür ücreti ödemeden hallettik. VDF ve yüce ile telefonda görüştüm, biz size döneceğiz muhabbetleri sonrasında bir halt olmadı. Değişim sonrası araçta hiç fark hissetmedim aynı gidiyor, uyarı vermedi.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;626455
Bu gün aynı değişimi bende yaptırdım. Uzatılmış garantim olmasına rağmen işlemleri o kanaldan yürütmeyip, iyi niyet garantisi ile bana fatura çıkarmaya çalıştılar. Garantimin devam ettiğimi söyleyince "zaten o pek bir işe yaramıyora" kadar getirdiler. Sonuç VDF'ye hiç başvurulmadığı kafadan işlem yapıldığı anlaşıldı. Çirkeflik yapıp hır gür ücreti ödemeden hallettik. VDF ve yüce ile telefonda görüştüm, biz size döneceğiz muhabbetleri sonrasında bir halt olmadı. Değişim sonrası araçta hiç fark hissetmedim aynı gidiyor, uyarı vermedi.

Öncelikle geçmiş olsun ve yeni mekanizmanızı güle güle kullanın.
Arabanın gidişinde çekişinde duruşunda fark yaşamayacaksınız. Sadece hata vermiyor. 29 haziranda değiştirildi ve halen hata vermedi çok şükür. Ama uzatılmış garanti olmasına rağmen dediğiniz gibi garantiye girişmeden sizden para alacak girişim yapmaları enteresan olmuş. sizi arayıp anket yapacakları zaman kötü olarak değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba ... Bende 2015 model sıfır aldığım araçta bu sorunu yaşadım. Yaz sonuna doğru vermeye başladı. 1 - 2 sanaiye çıkıp kaybolan mesaj. Aracı p konumunda terkedin. :) aracım bana trip atıyor... Konya Konmar servisinden randevu talep ettim. İncelediler. Bilgisayar kayıtlarını gönderdiler. Bu hafta servise çağırdılar. Yarım günde garantiden ücretsiz olarak yapıp teslim ettiler. Vites kutusu yazıyordu yanlış görmediysem. AMa detaylarını tam bilmiyorum. İşlem döküm kağıdında bir sürü detay vardı. Bakalım test edeceğiz durum nedir. GÖrdüğüm kadarıyla çok çıkan bir arıza. Araçların toplatılması doğru olur. Ben yazılımsal bir hatadır diye düşünüyordum. Mekanik olsa herhangi bir belirti verirdi. Şuana kadar şehir içi yakıt tüketimi ( ortalama 7-7,5 litre) dışında bir memnuniyetsizliğim yok. kazasız belasız günler dilerim.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba aynı sorun bende de çıktı. Aracın 4 yıla uzatılmış garantisi var. 2017 bittiğinde 2. Yılı da dolmuş olacak. Avekten 4 ocaka randevu aldım. Altura da götürebilirim, evime yakın. Sizce hangisine gitmeliyim, parça değişimi olurmu? Olursa bu işlem garantiye mi giriyor.
Not: kronik hararet sorunu yüzünden daha 20000km de devir daim pompası değişmişti, 30.000km de bu çıktı. Mübarek hiç bir kronik sorunu boş geçmeyeceğiz galiba

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiden ücretsiz değişir. İşçilik isterlerse çirkefe yatın vermemeniz gerekli

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;634063
bu sorun maalesef tüm dsg şanzımanlarda var..

Tum dsg lerde boyle sorun olduğuna dair Elinizde kesin bir bilgi var mı? Varsa nereden aldınız bu bilgiyi, Skoda fabrikasından mı?

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;634124
Tum dsg lerde boyle sorun olduğuna dair Elinizde kesin bir bilgi var mı? Varsa nereden aldınız bu bilgiyi, Skoda fabrikasından mı?

benim aracım 1 senedir ara sıra "hata aracı p konumunda terk edin" uyarısı veriyor.  (bu uyarıyı genelde uzun yolda veriyor. şehir içinde işe gidip gelirken nadir denk geldim. )

en az 4 kere bu konuyla ilgili yetkili servise gittim. ama bir şey yok arıza göremedik dediler. normalde vites kutusunun garantiden değişmesi lazım.  

servis ile en son eylül 2017 de  konuştuğumda bu hata kronik, almanya genel merkez artık vites kutusu değiştirmiyor yazılım güncellemesi ile bu hatayı giderecekler cevabı aldım.

geçen hafta da 30.000 bakımı vardı altura götürdüm. yazılım güncellemesi yaptıklarını söylediler. düzelmiş mi bakalım göreceğiz.

mayıs 2018 de garantisi bitiyor. inşallah garanti bittikten sonra başıma bir iş gelmez.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;634127
benim aracım 1 senedir ara sıra "hata aracı p konumunda terk edin" uyarısı veriyor.  (bu uyarıyı genelde uzun yolda veriyor. şehir içinde işe gidip gelirken nadir denk geldim. )

en az 4 kere bu konuyla ilgili yetkili servise gittim. ama bir şey yok arıza göremedik dediler. normalde vites kutusunun garantiden değişmesi lazım.  

servis ile en son eylül 2017 de  konuştuğumda bu hata kronik, almanya genel merkez artık vites kutusu değiştirmiyor yazılım güncellemesi ile bu hatayı giderecekler cevabı aldım.

geçen hafta da 30.000 bakımı vardı altura götürdüm. yazılım güncellemesi yaptıklarını söylediler. düzelmiş mi bakalım göreceğiz.

mayıs 2018 de garantisi bitiyor. inşallah garanti bittikten sonra başıma bir iş gelmez.
İyi de bu yazdıklarınız, tüm DSG'lerde sorun olduğunu açıklamıyor ki !!??
Ben de zannetim ki elinizde gerçek bir istatistik var ve gerçeğe dayalı bir bilgi veriyor sunuz... neyse.....

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;634143
İyi de bu yazdıklarınız, tüm DSG'lerde sorun olduğunu açıklamıyor ki !!??
Ben de zannetim ki elinizde gerçek bir istatistik var ve gerçeğe dayalı bir bilgi veriyor sunuz... neyse.....

abi ben tam anlatamadım.

servisteki usta bana aynen şöyle dedi; bu arızadan çok şikayet gelmeye başladı. önceden vites kutusunu değiştirip gönderiyorduk. ama artık vites kutularını değiştirmeyeceğiz  bununla ilgili yazılım yapacağız ve araçları güncelleyeceğiz dedi. almanya genel merkezden böyle bilgi gelmiş.

ben de buna dayanarak bu cevabı verdim. ustanın söylediklerinden bu durumun kronik olduğunu anladım.

ha arabanın gitmesine engel bir durum mu? değil. sadece zırt pırt hata kodu ekranda çıkıyor ve mide bulandırıyor.

bu dsg biraz da şans meselesi. benim mesela 5000 km sonra kavramam değişti. ama bazılarında 100.000 km hiç sorun çıkmıyor.

saygılarımla