škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hararet göstergesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

resim yülke

Arkadaşlar merhaba dün sabah erkenden çıkmam gerekiyordu.Hava çok soğuk olduğundan galiba araç biraz geç çalıştı.Fakat motor hararet uyarısı yandı hemen bende daha ilk çalışmada bu soğukta ne harareti dedim biraz çalıştırdım sonra kontağı kapattım.Tekrar çalıştırınca arıza işareti gitti neden oldu acaba anlamadım.Bakım yeni yaptırdım. Motor Antifiriz  ölçümüde yaptırmıştım sorun yok(-27) dendi seviyeside normal.Neden böyle bir arıza gösterdi anlamadım.

Çevrimdışı kursat42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
3 sene önce bende de olmuştu. Su deposunu değiştirdiler sorun çözüldü.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi su deposu o?  

Ayrica sogukta arac her an sacmalayabilir sensorler vs hersey anormal calisabilir

Tapatakla gönderildi

Çevrimdışı kursat42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;601941
Hangi su deposu o?  

Ayrica sogukta arac her an sacmalayabilir sensorler vs hersey anormal calisabilir

Tapatakla gönderildi

Antifriz koyduğumuz su tankındaki sensör arızasından dolayı oluyormuş. Bende sürekli yapıyordu, oradaki sensör, ustanın söylediğine göre su seviyesi azaldığında da ikaz veriyormuş. Bu yüzden riske girmeyelim dedi. Değiştirdik. Sorun çözüldü.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün sadece kontağı çevirdim marşa basmadım yine yanıp öttü.Kapattım tekrar çevirdim yanmadı.O antifiriz deposunun sensörünü kontrol ettim sağlamdı bende ondan şüphelendim ama neden daha önce yapmadı şimdi çok soğuklarda yaptı anlamadım. kursat42 kardeş neden sende sadece sensörü değişmediler.Depoyu komple değiştiler?Fiyat ne oldu?Teşekkürler.

Çevrimdışı kursat42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;602009
Dün sadece kontağı çevirdim marşa basmadım yine yanıp öttü.Kapattım tekrar çevirdim yanmadı.O antifiriz deposunun sensörünü kontrol ettim sağlamdı bende ondan şüphelendim ama neden daha önce yapmadı şimdi çok soğuklarda yaptı anlamadım. kursat42 kardeş neden sende sadece sensörü değişmediler.Depoyu komple değiştiler?Fiyat ne oldu?Teşekkürler.

Parça olarak sensör değişimi yok dediler, komple değişmesi gerekiyormuş. 80 tl almışlardı. Şu an -15 leri görüyor Konya. 3 senedir herhangi bir sıkıntı olmadı. Abi ben şunu öğrendim, tüm arızalar soğukta oluyor :)

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Su azalmışsada o işaret yanabilir. Su seviyesini kontrol edin. Tabi su derken antifriz koyun eksilmişse

Çevrimdışı BahaEs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu aynı şekilde bende yaşadım 2 kere konuyu takipteyim.