škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Webasto Dizel Harici Park Isıtıcı

macrostr · 114 · 30868

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;600920
Arabanın torpidosunun, pandizotunun delinmesi dışında güzel...

ama motorun en geç 10 dakikada sıcak hava verdiğini düşünürsek, ''olmasa da olur'' türünden bir alet....

Angaranin ayazinda 1.4 tdi bnv yi kullanmasam inanicam abi su soylediklerine

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;603313
Angaranin ayazinda 1.4 tdi bnv yi kullanmasam inanicam abi su soylediklerine

Karton teknolojisi kullanmadığını anlıyorum bu yorumdan...eng garage ye gel, ücretsiz promosyon karton donanımı ekleyelim angry e... arabanın rengine veya siyah plastiDip de yaparım sana. Skodadop ta deli paralar yazmışlar,  düşün...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;603314
Karton teknolojisi kullanmadığını anlıyorum bu yorumdan...eng garage ye gel, ücretsiz promosyon karton donanımı ekleyelim angry e... arabanın rengine veya siyah plastiDip de yaparım sana. Skodadop ta deli paralar yazmışlar,  düşün...

6 yildir bu araci kullanan birisi olarak karton teknolojisini cok eskiden beri kullandigimi belirtmek isterim.

Soguk motora fazla gaz vermeceler ilerde cok uzer ;)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
Tabi ki kartonlu diye gaz verme durumu yok...ben de alıştım artık...

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;603335
6 yildir bu araci kullanan birisi olarak karton teknolojisini cok eskiden beri kullandigimi belirtmek isterim.

Soguk motora fazla gaz vermeceler ilerde cok uzer ;)

Geçen kış yine bu ısınma konuları konuşulurken bu dizellerde motor ısınana kadar devir daim olmadığı, o yüzden kartonun pek bir etkisi olmadığı söylenmişti sanki. Motor bölümünü soğuk havadan korumak yinede bir miktar etki ediyor galiba.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;603486
Geçen kış yine bu ısınma konuları konuşulurken bu dizellerde motor ısınana kadar devir daim olmadığı, o yüzden kartonun pek bir etkisi olmadığı söylenmişti sanki. Motor bölümünü soğuk havadan korumak yinede bir miktar etki ediyor galiba.
Motor ısınana kadar devir daim var, ama uzun devrede değil;
 yani radyatör devresinden değil, motor iç devresinde dönüyor antifriz...
soğutma sıvısı ısınınca termostat, uzun devreyi açıyor...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;603486

Aslinda haklisiniz, termostat kapali oldugu icin radyatorun icindeki suyun hicbir onemi yok. Ancak birazcik termostatiniz kaciriyorsa ise yarayacaktir. Ya da belirli bir sicaklikta ufak ufak termostat acilmaya basladiginda cok soguk su motora girmiyor. Isiyi muhafaza etmis oluyor.

Cayir cayir faydasi olmasa da bir tik faydasi oluyor ;)

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;603592
Aslinda haklisiniz, termostat kapali oldugu icin radyatorun icindeki suyun hicbir onemi yok. Ancak birazcik termostatiniz kaciriyorsa ise yarayacaktir. Ya da belirli bir sicaklikta ufak ufak termostat acilmaya basladiginda cok soguk su motora girmiyor. Isiyi muhafaza etmis oluyor.

Cayir cayir faydasi olmasa da bir tik faydasi oluyor ;)

Şuan ben -10ları görmeye başladım, bir tıkı bırak yarım tıkı bile arıyor insan :)

Aslında elde imkan olacak ön panjuru vakum kalıp makinasına koyacaksın kolayca tertemiz bir kapak üretilebilir. Karton teknolojisine alternatif.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;603629
Şuan ben -10ları görmeye başladım, bir tıkı bırak yarım tıkı bile arıyor insan :)

Aslında elde imkan olacak ön panjuru vakum kalıp makinasına koyacaksın kolayca tertemiz bir kapak üretilebilir. Karton teknolojisine alternatif.

Bende ankaradayim su an hava -11 :)

Hatta mercedeslerin yenilerinde on panjur hareketli izgaralari. Motor isinana kadar izgaralar kapali duruyor. Isininca aciliyor ;)

Superskoda da sanirim bahsettiginiz kapaklardan mevcut. Ancak euronun 3.7 oldugu gunlerde karton daha sexy bir alternatif olarak goze carpiyor :)

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8463]DDŞ[/MENTION] aslında superskoda dan bırtane pleksiglass olandan alsak sen burda seri üretime başlarsın

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;603631
[MENTION=8463]DDŞ[/MENTION] aslında superskoda dan bırtane pleksiglass olandan alsak sen burda seri üretime başlarsın

Bi tane almamiza da gerek yok da
yatirim maliyeti > satis fiyati X surum
Durumu soz konusu :)

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Telefon ile kumanda edilen orjinal kit için son verilen fiyat 1600 TL, çok yüksek geldi, "staff-02 smart" diye bir GSM kontrollü modül buldum, cumartesi alıp montajını yapmayı planlıyorum. Modül 2 cihazı açıp kapatabiliyor 2 analog girişten cihazların çalışıp çalışmadığını bildirebiliyor, 2 adet ek girişten de farklı amaçlar için faydalanabiliyorsunuz, sıcaklık ve nem sensörü bağlamak mümkün. Modül programlanabiliyor, hangi mesajı atınca hangi röleyi çalıştıracağı veya kapatacağı, veya cihaz çalıştığında hangi mesajı göndereceği belirlenebiliyor. Zamanlı olarak çalışma özelliği de var. Mesajlarını webastonun kendi mobil uygulamasındaki mesajlar ile programlayıp, orjinal programı kullanmayı düşünüyorum. Modülün maliyeti yaklaşık olarak 540TL. Montajı tamamlayınca fotolarını ve videosunu ekleyeceğim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuclari merakla bekliyoruz. Bubarada bahsettiginiz sys immobilizer i devreden cikartacak mi ?

Çevrimdışı abc123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;603955
Telefon ile kumanda edilen orjinal kit için son verilen fiyat 1600 TL, çok yüksek geldi, "staff-02 smart" diye bir GSM kontrollü modül buldum, cumartesi alıp montajını yapmayı planlıyorum. Modül 2 cihazı açıp kapatabiliyor 2 analog girişten cihazların çalışıp çalışmadığını bildirebiliyor, 2 adet ek girişten de farklı amaçlar için faydalanabiliyorsunuz, sıcaklık ve nem sensörü bağlamak mümkün. Modül programlanabiliyor, hangi mesajı atınca hangi röleyi çalıştıracağı veya kapatacağı, veya cihaz çalıştığında hangi mesajı göndereceği belirlenebiliyor. Zamanlı olarak çalışma özelliği de var. Mesajlarını webastonun kendi mobil uygulamasındaki mesajlar ile programlayıp, orjinal programı kullanmayı düşünüyorum. Modülün maliyeti yaklaşık olarak 540TL. Montajı tamamlayınca fotolarını ve videosunu ekleyeceğim.

Hocam güzel uygun fiyatlı bir çözüm. Ancak bu modüllerde bazen IMEI konusu atlanabiliyor. Alacağınız yere IMEI kaydı olup olmadığını mutlaka sorun. Aldıktan sonra da e-devletten kontrol edebilirsiniz. Aksi halde sizin pasaportla kayıt yaptırmanız gerekiyor ya da modül kullanılamaz hale geliyor.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;603963
Sonuclari merakla bekliyoruz. Bubarada bahsettiginiz sys immobilizer i devreden cikartacak mi ?

:ok: Sadece ısıtıcıya monte edeceğim, aracı çalıştırmayacak o yüzden immobilizera etkisi yok.

Alıntı yapılan: abc123;603979
Hocam güzel uygun fiyatlı bir çözüm. Ancak bu modüllerde bazen IMEI konusu atlanabiliyor. Alacağınız yere IMEI kaydı olup olmadığını mutlaka sorun. Aldıktan sonra da e-devletten kontrol edebilirsiniz. Aksi halde sizin pasaportla kayıt yaptırmanız gerekiyor ya da modül kullanılamaz hale geliyor.

Evet önemli bir nokta gerçekten,  ali expressdekilere bakınca aklıma gelmişti, bu ürünü getiren firma kaydını yaptırmıştır diye düşünüyorum, cumartesi teslim alırken sorgulayayım :ok: