škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Webasto Dizel Harici Park Isıtıcı

macrostr · 114 · 31010

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baloglurecep;601679
Öncelikle hayırlı olsun. Ben de Konya' da aracıma webasto yaptırmayı düşünenlerdenim. Öncelikle taktırmış kişi olarak yaptırdığınıza değdi mi öğrenmek isterim. Kışı soğuk olan yerler için tavsiye eder misiniz? Bir de ses durumu rahatsız edecek şekilde mi? araç çalışmaz iken cihazın egzozundan gelen duman yoğun mu?

Benim beklentimi 100% karşıladı, soğuk bölgelerde yaşayıp soğuğa tahammülü olmayanlara tavsiye ederim. Ses sorun edilecek seviyede değil. Aracın içinden fark edilmiyor. En yüksek ses egzozdan araç dışına doğru olan ses. Çektiğim videoda var. Egzoz hiç duman yapmıyor. Yaşam şekline göre zamanlayıcı veya kumanda tercih edilebilir. Bir ön park sensörüne 1650 veya spoilere 300 400 verildiği bir günde bu tip bir uygulamaya 1750, fiyat olarak da bence makul.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı abc123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baloglurecep;601679
Öncelikle hayırlı olsun. Ben de Konya' da aracıma webasto yaptırmayı düşünenlerdenim. Öncelikle taktırmış kişi olarak yaptırdığınıza değdi mi öğrenmek isterim. Kışı soğuk olan yerler için tavsiye eder misiniz? Bir de ses durumu rahatsız edecek şekilde mi? araç çalışmaz iken cihazın egzozundan gelen duman yoğun mu?

Merhaba,

Ankarada karli kara kiş 2-3 hafta once tam anlamiyla basladi. Bu surecte hem sabahlari hem de aksamlari arabaya binmeden 45 dk once isiticiyi calistirdim. Avantajlari,

1- Ici 25 dereceye ulasmis arabaya binmek bence cok buyuk konfor. Koltuk isitma, direksiyon isitma vs opsiyonlarin hepsini alsaniz bu konforu elde edemezsiniz. Cocuk koltugunun dahi isimis olmasini saymiyorum bile.

2- Buz kazima derdi ortadan kalkiyor. Eller ayaklar donmuyor.

3- En onrmli ozelliklerinden biri de guvenligi arttirmasi. Şoyleki, buz kazidiktan sonra gorus aciniz tam acilmaz. Heryeri cok iyi kaziyamazsiniz. Ayrica sogukta titrerken ilk 10 dk insanin refleksleri dikkati yeterli seviyede olmayabiliyor. Bunda ise tertemiz camli arabaya kaban cikarip oturmak surus guvenligini arttiriyor.

Sonuc olarak ben de  son derece memnun kaldim.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gönül Isı 1000m menzil uzaktan kumanda için montaj dahil 1050 TL fiyat verdi, yurtdışı montaj hariç fiyatı 810 TL, ithalat giderleri + garanti + montaj düşününce çok istememişler gibi geldi.

Gönül zamanlayıcı için fiyat veremedi daha, izmirde bir satıcıda buldum,montaj hariç 310TL diyor. Montajlık birşey yok zaten, sokete takıp kullanılacak. Bugün yarın uğrayıp karar vereceğim.

Çevrimdışı abc123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;602769
Gönül Isı 1000m menzil uzaktan kumanda için montaj dahil 1050 TL fiyat verdi, yurtdışı montaj hariç fiyatı 810 TL, ithalat giderleri + garanti + montaj düşününce çok istememişler gibi geldi.

Gönül zamanlayıcı için fiyat veremedi daha, izmirde bir satıcıda buldum,montaj hariç 310TL diyor. Montajlık birşey yok zaten, sokete takıp kullanılacak. Bugün yarın uğrayıp karar vereceğim.

Hocam GSM modüllü olanı sordunuz mu? Bir kaç yüz tl fark varsa arada, düşünün derim.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abc123;602858
Hocam GSM modüllü olanı sordunuz mu? Bir kaç yüz tl fark varsa arada, düşünün derim.

Vallahi hocam firmanın işleri yoğun, zor iletişim kuruyoruz, saolsunlar geç meç dönüş yapıyorlar ama daha zamanlayıcının fiyatını alamadık, stoğunu bilmiyoruz, dükkana gidip didiklemek lazım bende de öyle bir zaman yok.

Zaten bu sene hem ısıtıcı hem kumanda maliyeti fazla gelecek. Bu kışı zamanlayıcı ile geçirmeyi düşünüyorum.  yazın avrupadan gelen akrabalarım oluyor onlar ile bir tane webasto thermo call tc4 getirtebilirim. yurtdışı fiyatı 250-310 euro arasında. Burada sadece kumanda taksam 250 euroya gelcek.

Çevrimdışı abc123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;602862
Vallahi hocam firmanın işleri yoğun, zor iletişim kuruyoruz, saolsunlar geç meç dönüş yapıyorlar ama daha zamanlayıcının fiyatını alamadık, stoğunu bilmiyoruz, dükkana gidip didiklemek lazım bende de öyle bir zaman yok.

Zaten bu sene hem ısıtıcı hem kumanda maliyeti fazla gelecek. Bu kışı zamanlayıcı ile geçirmeyi düşünüyorum.  yazın avrupadan gelen akrabalarım oluyor onlar ile bir tane webasto thermo call tc4 getirtebilirim. yurtdışı fiyatı 250-310 euro arasında. Burada sadece kumanda taksam 250 euroya gelcek.

Ben kendi cihazımı Ersin Ticaretten almışım. Hem webasto hem de eberspacher ürünleri satıyorlar. Gayet ilgili düzgün bir yerdi. Bir de onlara sorun isterseniz.

http://www.ersinticariaraclar.com/

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abc123;602864
Ben kendi cihazımı Ersin Ticaretten almışım. Hem webasto hem de eberspacher ürünleri satıyorlar. Gayet ilgili düzgün bir yerdi. Bir de onlara sorun isterseniz.

http://www.ersinticariaraclar.com/

Ersin Ticaret'e gittim, ellerinde eberspacher'de webasto'da vardı, benim alete kumanda edeceğinden emin olamadılar, benim aradığım multicontrol yoktu, gönül ısıdan cevap geldi zamanlayıcıyı 4 haftaya temin ediyorlar halen bir çözüm bulamadım yani.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 haftadır babamın passat ını kullanıyorum. Koltuk ısıtması var ve hemen devreye giriyor. Koltuk ısıtma kullanınca içerinin soğukluğuun hiç hissetmiyorsunuz.

Benim fikrim webasto vb kompleks bir sistem yerine koltuk ısıtma taktırılabilir.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;603003
2 haftadır babamın passat ını kullanıyorum. Koltuk ısıtması var ve hemen devreye giriyor. Koltuk ısıtma kullanınca içerinin soğukluğuun hiç hissetmiyorsunuz.

Benim fikrim webasto vb kompleks bir sistem yerine koltuk ısıtma taktırılabilir.

Bak o iyi olabilir gerçekten, arabada hiç oturmadım ama dedemin köy evinde elektrikli battaniyenin nasıl ısıttığını iyi bilirim. Koltuklar çok kirlendiği için deri kaplatmayı düşünüyordum, kaplama yapılırken altına koyulur belki.

Şimdi baktım GG'de ısıtmalı minderler 25TL çok uygun fiyat.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;600916
İlk sabah bir video çektim bugün hava çok soğuk değildi, acelem olduğu için araç kaç derece gösteriyor bakmak aklıma gelmedi -1 -3 arası diye tahmin ediyorum. Parktaki araçların camları buz tutmuş durumda, kazıyarak çıkarmak gerekiyor, silecek veya cam suyu fayda edecek derecede değildi. Camlar tamamen temizlenmiş, içerisi tam ideal sıcaklıktaydı. fakat zemin serindi, araç hareket edip hava sirkülasyonu olunca dengeyi buldu.

[YOUTUBEHD]2Z-1Cy9bjf4[/YOUTUBEHD]

Bu logoya o parayı veren bi benmiyim acaba diye düşünüyordum hep [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;603033
Bu logoya o parayı veren bi benmiyim acaba diye düşünüyordum hep [emoji23]

:ok::ok: arabayı beklerken skodadoptan sipariş vermiştim, ilk gün montajını yaptım, bence yakışıyor :gut: Bende bu hafta siyah dikiz kapağı yaptım, kırmızı baya iddaalıymış :gaz:

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abc123;602601
Merhaba,

Ankarada karli kara kiş 2-3 hafta once tam anlamiyla basladi. Bu surecte hem sabahlari hem de aksamlari arabaya binmeden 45 dk once isiticiyi calistirdim. Avantajlari,

Sonuc olarak ben de  son derece memnun kaldim.

Hocam dışarısı -3 -5 olduğunda 30 dakika yetmiyor, 40-45 dakika gerekiyor, 30 dakikada tabi ki içerisi ısınıyor ama o hamam gibi yüze vuran sıcak için 45 dakika gerekiyor gerçekten.

Benimki yakıtı depodan aldığı için ne kadar tükettiğini ölçemiyorum, Kış geldiği için tüketim bir miktar arttı zaten. Harici depo taktığınız için tüketimi daha rahat takip edebiliyorsunuz değil mi ? Ne kadar sürede ne kadar harcadı ? Ölçebildiniz mi ?

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;603036
:ok::ok: arabayı beklerken skodadoptan sipariş vermiştim, ilk gün montajını yaptım, bence yakışıyor :gut: Bende bu hafta siyah dikiz kapağı yaptım, kırmızı baya iddaalıymış :gaz:

Kırmızı ışıklarda yanımızda duran önce aynalara sonra L&K logosuna dalıp gidiyorlar [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;603028
Bak o iyi olabilir gerçekten, arabada hiç oturmadım ama dedemin köy evinde elektrikli battaniyenin nasıl ısıttığını iyi bilirim. Koltuklar çok kirlendiği için deri kaplatmayı düşünüyordum, kaplama yapılırken altına koyulur belki.

Şimdi baktım GG'de ısıtmalı minderler 25TL çok uygun fiyat.

10 küsür senedir nerdeyse her arabamızda koltuk ısıtmayı tercih ettik alırken ancak size şunu söykebilirim ki en hızlı ısıtanı octaviaydı ve bunun asıl sebebi kaliteli olması değil koltuğun kumaş olmasıydı. Bundan önceki kendi arabamda koltuk ısıtma yoktu ve 21 liraya çinden minder almıştım oda 2 dk içinde sıcacık oluyordu. Şuan 6 kademeli koltuk ısıtması olan audi a8im var o bile en az yarısı kadar geç ısınıyor koltuk. Aklınızda bulunsun

Çevrimdışı abc123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;603037
Hocam dışarısı -3 -5 olduğunda 30 dakika yetmiyor, 40-45 dakika gerekiyor, 30 dakikada tabi ki içerisi ısınıyor ama o hamam gibi yüze vuran sıcak için 45 dakika gerekiyor gerçekten.

Benimki yakıtı depodan aldığı için ne kadar tükettiğini ölçemiyorum, Kış geldiği için tüketim bir miktar arttı zaten. Harici depo taktığınız için tüketimi daha rahat takip edebiliyorsunuz değil mi ? Ne kadar sürede ne kadar harcadı ? Ölçebildiniz mi ?

Aynen öyle hocam, 45 dk anca yetiyor. Fabrika verisine göre airtronic d2 tam güçte çalıştığında 0.28 litre yakıyor. Sizinki de aşağı yukarı bu kadardır. Sabah çalıştırma yaklaşık 1 liraya maloluyor. Depoyu pek takip edemiyorum şeffaf olmadığı için.