škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Peugeot 3008 Denemem ve Sonuç

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Bugün bulduğum bir boşlukta çok merak ettiğim 3008'in test sürüşünü yapabilmek umuduyla bayiye gittim. Kısaca aracı özetleyeyim; 3008 Gt-Line 1.6 Hdi otomatik vites, yani satılan en üst donanım. Yalnız araç ellerinde kalmamış, teslim için en erken 2017 Mart ayı diyorlar. Şu an gelen partilerde Allure + Elegance Pack var, ki bu da Gt-Line donanıma çok yaklaşıyor. Aracın fiyatı 133.000 civarı. Donanım olarak sorarsanız Allah ne verdiyse koymuşlar tabiri yeterli olur sanırım.

Sürüşe geçersek; oturma pozisyonu ve kokpit ergonomisi çok güzel. Full dijital gösterge çok ama çok başarılı ve fonksiyonel. Arka cam dar ama çok sıkıntı çekmedim. Motor-şanzıman uyumu çok başarılı, benim aracın şanzımanından daha iyi olduğunu bir kez daha tasdikledim. Yerden 22 cm yüksekliğine rağmen viraj performansı bence başarılı, araç salmıyor kendini. SUV sıfatıyla yenilenen aracın ülkemizin harika çukurlarla dolu yollarında şansı nedir acaba deyip çukurun bol olduğu güzergahı rica edip daldım ara caddelere. Süspansiyon hareketleri güzel, araç sert karakterli ama darbe sönümlemesi başarılı. Amortisörün son anına gelişi ve duruşu bazen hissettiriyor derin çukurlarda ama taaaaakkk tuuuukkk diye değil, gayet yumuşakça dannn diye (umarım anlatabilmişimdir). Yani çok sıkıntılı bir çukura düştüğünüzde gelen ses "aha arabanın bir yerini kırdım" hissiyatı değil de "çukur da derinmiş" hissiyatı yaratıyor sadece. Kısacası dinamiğe doğru bir sürüş tarzınız varsa bu araç kesinlikle sürücüsünü memnun edecektir.

İç malzeme kalitesi olarak da çok sevdim, ön bölümün hemen hemen her yeri yumuşak plastik. Öyle pufidik bir yumuşaklık değil ama kalas gibi bir sertlik yok, elinizi bastırınca yumuşaklığı hissediyorsunuz. Özellikle kapılardaki kumaş ve yumuşağımsı plastik kombinasyonunu çok sevdiğimi söyleyebilirim.

Şimdi de başlayalım olumsuz gözlemlediğim yerlere; bir kere çok ama çok net bir şekilde tam 110 km/s hızdan sonra A sütunlarından rüzgar senfonisi başlıyor. Şöför için ortam ne kadar ferahsa ön yolcu için o kadar dar. Orta konsol şöför tarafındaki kadar cömert değil ön yolcu tarafında, uzun yolculuklarda biraz yorucu olabilir. Bazı yerlerde küçük işçilik hataları gördüm, belki çoğu insan farketmez bile ama benim gözüme çarptı. Misal koltuklardaki dikişler bazı yerlerde kumaşı bükmüş. Ön kapıların A sütunu ile birleştikleri bölümlerde kapı döşemesinin üst tarafı ön göğüsle aynı hizada kalamıyor, biraz daha yukarda kalıyor. Ayrıca kapı ayarları da bozuk, misal dışardan baktığınızda omuz çizgisi kapı ve çamurlukta düz bir çizgi oluşturamıyor, 1-2 mm kaymalar var aşağı yada yukarı (ince ayarla düzelir muhakkak). Ön çamurluklardaki plastik kaplamaların aşağı taraftaki uçları havaya bakıyor, tam öpmüyor çamurluğu. Hani nasıl desem, sanki hemen banttan indirip satmaya başlayalım demişçesine acele etmekten olmuş gibi bir özensizlik var detaylarda. Belki ilerleyen üretimlerde biraz daha rayına oturur.

Bu testi esasen babamlar için yaptım. Superb'imizin yaşı ilerlediğinden ve olası Ötv zammı yüzünden yıl sonundan önce değişelim diye arayışlara düştük. Biraz ben aklına girdim babamın, 3008'e bir bakalım diye. Test sonrası aradım ve araçla ilgili bilgi verdim. Geçen diyalog şöyle;

-Ben: 3008'i test ettim, gördüğüm artıları şu şu şu, eksileri bu bu bu
*Babam: Demek öyle (Sessizlik)
-Ben: Bana öyle geliyor ki sanki bu arabayı almayacaksın
*Babam: Bana da öyle geliyor (Bir kahkaha dizisi :D )
-Ben: Sanki seni 3. nesil Superb sahibi yapacakmışız gibi düşünüyorum
*Babam: Sanki bende öyle düşünüyorum :D

Ordan çıkınca ailemizin 1 numaralı Skoda satış temsilcisi İnanç abinin yanına gittim. Superb 3 için fiyat anlamında görüşmeler yaptık, olanı biteni gerekli mercilere ilettim, top artık onlarda. Bir kaç güne netleşir sanırım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuk ısıtma yooooohhh istersen 12 melyarcuğa koyarız didiler. Yorum yapmeyrum. Bol oyuncaklarınız ve puglarınız ile mıtlılıklar.
Edit: ellerine sağlık abim çok güzel yazmışsın [MENTION=6878]schumici[/MENTION]

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;596426
Koltuk ısıtma yooooohhh istersen 12 melyarcuğa koyarız didiler. Yorum yapmeyrum. Bol oyuncaklarınız ve puglarınız ile mıtlılıklar.
Edit: ellerine sağlık abim çok güzel yazmışsın [MENTION=6878]schumici[/MENTION]

Eyvallah kardeşim ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;596426
Edit: ellerine sağlık abim çok güzel yazmışsın  [MENTION=6878]schumici[/MENTION]
[MENTION=6878]schumici[/MENTION] navara verelim abi [MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] test etti onayladı :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;596435
[MENTION=6878]schumici[/MENTION] navara verelim abi [MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] test etti onayladı :)

Aslında bi 1 ton atsak arabadan hissiyatlar benzer[emoji23]

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;596436
Aslında bi 1 ton atsak arabadan hissiyatlar benzer[emoji23]
Klasman farkı var kardeşim bugün arabada seninde sasirdigin seyler oldu seni bile memnun ettiyse bu araba harbiden oldu dedim ben zaten :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;596435

Beni biliyon, ama hiç babamlık değil :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ELine sağlık güzel inceleme olmuş.

Rüzgar sesi, 308'in de tek önemli sorunu bence. 115 kmh gibi başlıyor. 130-140 giderken bugün sela mı okunuyor, ezan vakti değil diye baya sağa sola bakındım. Camı araladım falan ezan yok :D Sonra devam ama ileride ciddi ciddi tekrar baktım dışarıya derinden bi sela mı geliyor darbe oldu lan :rm: derken "yık cnm rizgir sisiymiş, şit!" deyip devam ettim :)

Karabüke geldikten hemen sonra arkadaşın Golf 1.2 tsi'ı ile birlikte lastik almaya gittik. Benimki 2700km'de, Golf de 4000 küsür km'de henüz. Özellikle kaymak asfalt ve düzlük olan bir yola doğru gittim, 100'e kadar hızlanıp bir süre ilerledim. 308 lastik sesi açısından daha başarılı. Rüzgar sesinde ise Golf daha başarılı. Ceed ise lastik sesinde en kötü, rüzgar sesinde bariz en iyi (daha iyisini görmedim henüz).

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;596468
ELine sağlık güzel inceleme olmuş.

Rüzgar sesi, 308'in de tek önemli sorunu bence. 115 kmh gibi başlıyor. 130-140 giderken bugün sela mı okunuyor, ezan vakti değil diye baya sağa sola bakındım. Camı araladım falan ezan yok :D Sonra devam ama ileride ciddi ciddi tekrar baktım dışarıya derinden bi sela mı geliyor darbe oldu lan :rm: derken "yık cnm rizgir sisiymiş, şit!" deyip devam ettim :)

Karabüke geldikten hemen sonra arkadaşın Golf 1.2 tsi'ı ile birlikte lastik almaya gittik. Benimki 2700km'de, Golf de 4000 küsür km'de henüz. Özellikle kaymak asfalt ve düzlük olan bir yola doğru gittim, 100'e kadar hızlanıp bir süre ilerledim. 308 lastik sesi açısından daha başarılı. Rüzgar sesinde ise Golf daha başarılı. Ceed ise lastik sesinde en kötü, rüzgar sesinde bariz en iyi (daha iyisini görmedim henüz).

aynı şeyi düşünüyorum abi, yol sesi anlamında başarılı ancak rüzgar ve yüksek devir motor sesi hususunda eksik kalmış. sanırım genel anlamda tüm modelleri böyle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dis ve ic gorunumunu cok basarili buldum, ne yalan soyliim tasarimi i tiguan dan daha cok hosuma.gitti.

Hele inci beyazi cok cok.guzel

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İmkanı olanlar yarın bursada başlayacak oto show fuarına gitmelerini tavsiye ederim.Tüm suvları birarada görmek mümkün..

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ön far tasarımları daha güzel olsaydı bence çok daha başka güzel olurdu.taarımı genel olarak güzel ama ön farlar olmamış.eski superb i bozan arka farlarıydı,bunu da bozan ön farları bence.kokpit dizaynı ve kullanılan malzeme kalitesi çok başarılı.soz söz olarakta bu fiyatlarla çok fazla satacağını sanmıyorum.araç çok yeni henüz şu an olmaz ama 2017 sonlarında ciddi indirimler yapacaklarını düşünüyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla burada mi kpanya var bilmiyorum ama Canakkale de unanulmaz sayida 3008 oldu