škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 silecek suyu püskürtme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Fabia 3 2016 Style paket aracım var, jet püskürtme mevcut araçta fakat şöyle bir sıkıntı var. 1.si silecek suyu geç devereye giriyor (hadi o aracın kendi özelliği diyelim, forumda bununla ilgili şikayetleri gördüm) ama 2. sorun ise arabanın komplesini yıkıyor, yan aynalar üst kaput dahil aracı yağmurda bırakmışım gibi oluyor ve ön camı odaklamıyor. Bu silecek püskürtme yerinin odağı ayarlanabiliyor mu biliyormusunuz? Ben baktım püskürtme yeri komple kaputtan çıkıyor ama kafasının ayarını bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geç püskürtüyorsa, hatta bulunan check valve denilen hortum içi tek yön valfi geri kaçırıyor olabilir,
diğer konu ise fıskiye ucunun iğne ile ayarlanmasıyla hallolur.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede 2 saniye sonra su geliyor araç 2016 yeni. Başka bir mevzu olabilir kireç önleme gibi gibi yada ısıtma gibi.

Ucunu iğne ile yön verin ayarlayın.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su gelmeden kolu bırakmayın zaten kolu bırakınca silecekler çalışır. Benim püskürtmeler güzel daha taşa değil camın üstüne kadar yeterli püskürtüyor

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;595921
Su gelmeden kolu bırakmayın zaten kolu bırakınca silecekler çalışır. Benim püskürtmeler güzel daha taşa değil camın üstüne kadar yeterli püskürtüyor

Kolu çektiğin gibi gelmiyor hemen dimi ? 1-2 saniye sonra püskürtüyor ?

Servise bir sorucam normal de olabilir kireçde olabilir ama kireç düşük bir ihtimal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok hacılar aldigim ilk günden beri geç geliyor (1.5sn kadar) öyle kireç falan yok yani bildigin aracın normlari böyle. DSG mi kullandilar silecekte de onu anlamadim DSG de ilk harekette 1.5sn gecikiyor:)).  İğne ile yön verip deneyen var mi sonra deforme etmeyelim ucunu iyice kötulesmesin?. Deneyen arkadaşlar sorun olmaz boyle yapiliyor diyorsa yarin direk inip yapacam arkadaşlar. Yardimlariniz icin teşekkur ederim.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;596025
Yok hacılar aldigim ilk günden beri geç geliyor (1.5sn kadar) öyle kireç falan yok yani bildigin aracın normlari böyle. DSG mi kullandilar silecekte de onu anlamadim DSG de ilk harekette 1.5sn gecikiyor:)).  İğne ile yön verip deneyen var mi sonra deforme etmeyelim ucunu iyice kötulesmesin?. Deneyen arkadaşlar sorun olmaz boyle yapiliyor diyorsa yarin direk inip yapacam arkadaşlar. Yardimlariniz icin teşekkur ederim.

Düşündümde şundan olmasın? yanlışlıkla temizlik sırasında falan kol çekilirse hemen fışkırtmasın diye olabilir cam kirleneceği için.

Eminmisin diye 1.5 saniye bekliyor :D birde zaten motorun suyu çektiğini duyuyorsunuz yani suyun gelişi 1.5 saniye ::D:D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar sileceksuyu hortumlarindaki su belediyenin sebeke suyu gibi hemen fiskiyenin ucunda durmuyor yercekimi kuvveti ile depoya iniyor siz kolu cektiginizde pompacalisiyor once su hortumlarini dolduruyor buda bi kac saniye suruyor haliyle. Anormal bi durum yok yani. Ayricafiskiye ucu bi igne veya genis uclu fiskiyeler icin daha buyukce ince uclu saatci tornavidasi gibi biseyle ayarlanabilir

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bana güvenlik amaçlı geldi aslına bakarsanız 2 kış öncesi istanbulda sert geçti kar yağdığında 1-2 gün boyunca. aracımın silecek suyu püskürtme başları ve hortumların içindeki su dondu bir süre su fışkırtmadı (içinde shell antfrizli cam suyu olmasına rağmen). normalde yerçekiminin etkisi vs. ile geri gitmez bu hortumun içindeki sular. kesin bir sibop sistemi vardırdiye düşünüyorum (benim 99 model corollamda bile geri gitmediğine göre) ancak bu donmaların önüne geçmek için hortumdaki su bir şekilde tekrar depoya döndürülüyor olabilir bilinçli olarak.. mantıklı sebep ne olabilir diye düşündüğümüzde belkide cam suyu deposu motora yakın bir yerdedir ve motorun ısısı yardımı ile donmayacak şekilde konumlandırılmıştır. ancak hortumlar ve püskürtme başları donmasın diye geri boşaltım yoluna gidilmiş olabilir.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;595998
Kolu çektiğin gibi gelmiyor hemen dimi ? 1-2 saniye sonra püskürtüyor ?

Servise bir sorucam normal de olabilir kireçde olabilir ama kireç düşük bir ihtimal
 arabaya bindiğimde ilk kez püskürtürsem geç geliyor gayet normal bir durum. Daha sonraki püskürtmelerde ikk seferki gibi geç değil. Su gelene kadar kolu bırakma kafana takma :)

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;596058
arabaya bindiğimde ilk kez püskürtürsem geç geliyor gayet normal bir durum. Daha sonraki püskürtmelerde ikk seferki gibi geç değil. Su gelene kadar kolu bırakma kafana takma :)

Tamamdır :) aracın kaç km oldu ? varmı bakım falan yakınlarda ?

benim 15.000 olmadan 1. yıl doluyor bakım şart gibi gözüküyor AND mı götürüyüm efemi sence ?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;596039
Arkadaslar sileceksuyu hortumlarindaki su belediyenin sebeke suyu gibi hemen fiskiyenin ucunda durmuyor yercekimi kuvveti ile depoya iniyor siz kolu cektiginizde pompacalisiyor once su hortumlarini dolduruyor buda bi kac saniye suruyor haliyle. Anormal bi durum yok yani. Ayricafiskiye ucu bi igne veya genis uclu fiskiyeler icin daha buyukce ince uclu saatci tornavidasi gibi biseyle ayarlanabilir

+1

Dediğin tamamıyla doğru ama bu durum gerçekleşmesin diye bu sistemlerde (Şahin, R12 dahil) çekvalf var, yani su, depoya geri kaçamasın diye...
Bahsi geçen aksaklığın bu çekvalften kaynaklanması kuvvetle muhtemel...
Kullanıcıların geneli bu durumu yaşıyorsa Çekvalf arızalı olmayıp, çalışma karakteristiği böyle olablir tabii...
Çok sıkıntı çıkarırsa 2. bir çekvalf eklenebilir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok ya zaten konuyu açarken belirtmiştim bu bir problem değil Çekostavakyalılaştırdığımız abilerin vardır bir bildiği deyip geçtim. Sorunum sağa sola işeyen cam suyunu cama odaklamaktı:)). Arabada 3-4 tane anlamsız özellik var bunları artık sorgulamıyorum hala kendimi 6000TL daha verip Polo almazdım diyip avutuyorum yoksa gerçekten bazı sıkıntıları araçtan soğutacak seviyede ama yine de seviyorum oğlanı:)

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Silecek seviyesini ayarlarken çok aşağıya ayarlamayın bence. Yolda belli bir hızda giderken rüzgarın da etkisi ile daha aşağıya düşmesine neden olabilir.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu özellik  cam suyu cama temas etmeden sileceklerin çalışmaması üzerine düşünülmüş. Aksi takdirde silecek koluna dokunduğunuzda silecek süpürgeleri erken çalışıp camı kuru sileceğinden camda çizilmelere yol açabilir.