škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yıl sonu indirimlerinde: Octavia-Jetta Aynı fiyat.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Babama Octavia almaya niyetlendik, Optimal 1.0 DSG lakin bayiilerin ellerinde araba yok. 15-20 gün sonraya gün veriyorlar. Yıl sonu indirimi taş çatlasa 2.000-2.500 tl indirim yapıyorlar.
Jetta 1.2 Comford DSG sordum, ellerinde hazır, yıl sonu indirimi 7.000-7.500 tl Uygulanan kredi faizlerini de hesaba katarsak, indirimler sonrası iki araç hemen hemen aynı fiyata tekabül ediyor. Siz olsanız hangisini alırsınız?

Jettanın artıları; Ön park sensörü, Otomatik klima, otm.kararan dikiz aynası, metalik renk, yağmur sensörü, far sensörü, yarı deri koltuklar.  
Octavianın artıları; 115 bg yeni motor, (Jetta 105 bg)

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
zor bir karar bence. skoda süren biri olarak, jettadaki dediğiniz indirim varsa sanırım buna jetta diyebilirim.

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kullanım olarak her türlü octavia tercih ederim. Ancak şöyle bir durum var. 2015 aralık ta 85000 TL ye aldığım dsg style paket şu anda 2. elleri 70-75 bin TL bandında.2016 modelleri ise 80 bin TL civarı. Aynı paket ve yıl için karşılaştırıp satmaya kalksak Jetta değer kaybetmeden elden çıkabiliyor. Yani bizim octavia lara eşek muamelesi yapılıyor piyasada.
Amaç binip zevkini çıkarmak mı yoksa biraz kullanırım sonra satarım mı?

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süreli kullanılacaksa her türlü octavia derim bende. Donanımı fazla olabilir ama octavia daha kaliteli araç ve üstüne üstlük daha yeni motor daha performanslı motor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sutlage;595238
Kullanım olarak her türlü octavia tercih ederim. Ancak şöyle bir durum var. 2015 aralık ta 85000 TL ye aldığım dsg style paket şu anda 2. elleri 70-75 bin TL bandında.2016 modelleri ise 80 bin TL civarı. Aynı paket ve yıl için karşılaştırıp satmaya kalksak Jetta değer kaybetmeden elden çıkabiliyor. Yani bizim octavia lara eşek muamelesi yapılıyor piyasada.
Amaç binip zevkini çıkarmak mı yoksa biraz kullanırım sonra satarım mı?

Babam 4-5 sene kullanır en az.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta'nın sanırım seneye yeni kasası gelecek, indirim sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı gbektas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Jetta eski nesil platform ve dsg şanzıman, octavia da ise yeni nesil.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Görüşleriniz için teşekkürler Arkadaşlar, bir Octavia kullanıcısı olarak Babamın da Octavia sahibi olmasını isterdim. Lakin Skoda'nın düşük indirim tutarı ve yüksek kredi faizi karşısında, tercihimi Jetta'dan yana kullandım. 84.100-TL liste fiyatı olan 1.2 Comfort DSG Metalik Mavi 76.600-TL bıraktılar. Biraz önce kapora gönderip aracı bağlattım. Hayırlı uğurlu olsun, diyelim :)

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın. Önünde VW olunca çeyrek altın gibi piyasa işin gerçeği.
 İşin ilginci 105'lik TDİ olayından sonra dizeli gelmemeye başlamıştı da tsi'ının hala 105 olduğunu bilmiyordum. Garip memleket şu meksika

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun, makyajdan sonra baya iyileştirdiler Jettayı, kötü bir araba değil.