škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sibop Sesi ve Ayarı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;613670
[MENTION=9891]Erdinç30[/MENTION]    Sübap sesi tüm lifterlerden mi geliyor yoksa sadece bir kaç tanesinden mi çalışırken kendini belli ediyordur çünkü lifterlerin hepsi birden arıza yapmaz, eğer hepsi vuruyormuş gibi ses geliyorsa yağ basıncı ile ilgili olabilir yada 5-30 yerine 5-40 kullanın, birde yağ değişiminden önce motor iç temizleyici kullanın kanallarda biriken reçineleri temizler. Önceki aracımda Elf marka yağ kullanmıştım, yağ dolum kapağından eksantrik mili gözüküyordu ve parlak kısımlarının siyahlaştığını gördüm sanki bir şey kaplamış gibi sonra Petronas kullanmaya başladım ve belli bir süre sonra o siyahlık gitmişti tertemiz olmuş, kullanılan yağ çok önemli bence önceden yanlış yağ kullanılmış olabilir.

Mşah kardeş teşekkürler.Hangi liftten geldiğini bilmiyorum.Motor iç temizleyici kullanmadım bir daha ki bakımda yaparım.Ama sorun için motor kapağı sökülmeli diyolar kararsızım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9891]Erdinç30[/MENTION]      Diğer yağ değişiminde yukarıda tavsiye etmiş olduğum yağın 5-40 kullan ( 3000AV ) çünkü yıpranmış olan lifterler ince yağı sızdırmazlık sağlayamıyor olabilir o yüzden 5-40 dene.