škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Akaryakıt markasını kullanıyoruz?

Ziyaretçi · 293 · 149149

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;3759
Shell %10 daha az gidiyomus ama Hakan, devir ekonomi devri

ozamn ne alacağız ben arabayı aldıgımdan ıtıbaren shell kullanıyorum.diğerlerinin imajı burda pek iyi değil. :(

aklımda bp var oda ışık yakıyo yazılmış yukarıda.
opet hiç aklımda değil çünkü burdaki tesislerdeki opet güven vermiyo.

:confused:

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;3585
bende fabia 1 varken hep 95 oktan kullandım, arada 97-98 oktan kulladığımda oldu ama sadece fazla para veriyoruz. çünkü hiç bir farkını göremedim. fabia 1 için (bu konu faorumda daha öncada çok tartışıldı ve araştırıldı.) depo kapağında da yazdığı gibi 95 oktan. çünkü bu motor 91-95 oktan benzine göre yapılmış. sadece 5-10 depoda bir içerisine WÜRT enjektör temizleyici ilave et 98 oktandan daha performanslı oluyor araç.

arkadaşım bu ürünü kullanmanın herhangibir zararı yokmu?
carbon clean ı düşünmüştüm bosh servis dışında pekçok yer hiç gerek yok o işe girme dediler.
tecrübeni paylaşırsan sevirinirim.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
hakan sana öyle gelmiyor. aynen öyle araç daha seri oluyor ancak yakıt fazlalaşıyor.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ben okadar fazlalaşmayı gözüm görmüyor.yeterki verimli çalışsın.zaten gözüme batsa 98 oktan yada 100 oktan almam.o zaman shell e devam
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

octaviaman

• Ziyaretçi
sanırım genel tercih shell den yana.Benim de öyle.Tabi bundan gurur duyuyor değilim.Kapanmadan önce türkpetrol kullanıyordum.Şu sıra diğerlerini kendime yakın bulmuyorum.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fmaka;3815
arkadaşım bu ürünü kullanmanın herhangibir zararı yokmu?
carbon clean ı düşünmüştüm bosh servis dışında pekçok yer hiç gerek yok o işe girme dediler.
tecrübeni paylaşırsan sevirinirim.

ben yaklaşık 10 yıladn fazladır bütün benzinli ve dizel arabalarımda  kullandım ve kullanmaya devam ediyoroum, her zaman faydasını gördüm. en son 40.000 km.de aldığım ve hala kullanmakta olduğum dizel corsa da 2 defa kullandım ve inanılmaz faydasını gördüm. aracın hızlanması, toparlaması, ivmelenmesi arttı.
carbon clean konusunda ben yaptırmadım ve son derece mecbur kalmadıkça yaptırmayı düşünmem. çünkü bence riskide var ve değişik forumlarda bundan dolayı mağdur olan birçok örnek gördüm. neticede ikiside aynı şey; carbon clean da  aynı kimyasalı koyup arabayı boşta 1 saat civarında çalıştırarak enjektör ve sistemlerinin temizliği yapılıyor.
diğerinde ise aynı kimyasalı bir depo yakıta boşaltıp depo bitinceya kadar sindire sindire yine aynı yerlari temizliyor. tabi tercih kullanıcıların.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Carbon clean yaptırdım şirketteki dobloya..Hiç memnun değilim.Değişen bişey olmadı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;3759
Shell %10 daha az gidiyomus ama Hakan, devir ekonomi devri

Alıntı yapılan: s.alkan;3826
hakan sana öyle gelmiyor. aynen öyle araç daha seri oluyor ancak yakıt fazlalaşıyor.

öhöm öhöm...

bkz. konu ''TDI tüketimimin paylaşımı'' 85 km şehir içi-dışı karma 3.6 litre :hih:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=312

demek Shell almasak 2 litre :lol: :lol:

şaka bir yanada uyuz ediyor beni öteki mazotlar. motor için ince mazot daha sağlıklıdır diye düşünüyorum? sizce öyle değil mi?

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen kişisel nefretimden dolayı yolda kalsam po'dan almam benzin. Bulunduğum bölgede en temizi Opet ve Total. Bu akaryakıt olayı malesef istasyona göre değişiyor yani sizin bulunduğunuz yerdeki BP istasyonu ile başka bir BP istasyonu kalite yönünden aynı olmayabiliyor.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
po po po dedim ama son aldığım yakıttan hiç memnun değilim , shell e yada bp ye geri dönüş başlıyor.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
shell iyidir ama sürekli aynı istasyondan almaya çalışmak gerekir
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;4223
Tamamen kişisel nefretimden dolayı yolda kalsam po'dan almam benzin. Bulunduğum bölgede en temizi Opet ve Total. Bu akaryakıt olayı malesef istasyona göre değişiyor yani sizin bulunduğunuz yerdeki BP istasyonu ile başka bir BP istasyonu kalite yönünden aynı olmayabiliyor.

:+1:kesinlikle katılıyorum, sahibine göre degişiyor.
dizel diye 10 numara yag satanların sonlarını cok merak ediyorum.

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;3463
Bp veya Shell ,

Hangisi promosyon veriyorsa ondan :D
:+1:tamamen duygusal...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan madem kampanya takip ediyorsun avantaj ve dezavantajlar şunlar
bp de kampanya bitiminde karttaki puanları sıfırlıyor.ama shellde sıfırlama yok biriktiriyorsun ve  puanına uygun o anda hangi hediye varsa onu alabiliyorsun.o açıdan shell avantajlı.birde shellde çok hediye seçenegi var.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

octaviaman

• Ziyaretçi
kampanyalar için şirket araçları olanlar yani ticariler daha şanslı.Ayda 1-1,5 depo benzin almakla bişey olmuyor Bizde:)