škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Akaryakıt markasını kullanıyoruz?

Ziyaretçi · 293 · 149044

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat.ugur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:) Abarti degil 1.5 yillik Skoda Octavia benzin denemesi diyorlar buna. Bu test farkli benzin istasyonlarindan da denenmistir. En verimlisi Opet oldu.

PS : Bu arada arabayi ilk aldigim zamanlarda da sahlaniyordu ve o sevki tekrar opet 'te yasadim. Bana gore abarti degil.
-

Çevrimdışı 9336

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Shell kullanıyorum. Bp'den aldığım zamanlar 2 kez motor arıza ışığı yanmıştı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat.ugur;3524
:) Abarti degil 1.5 yillik Skoda Octavia benzin denemesi diyorlar buna. Bu test farkli benzin istasyonlarindan da denenmistir. En verimlisi Opet oldu.

PS : Bu arada arabayi ilk aldigim zamanlarda da sahlaniyordu ve o sevki tekrar opet 'te yasadim. Bana gore abarti degil.
ben BP ile başladım opet ile devam edip po da karar aşamasındayım ama hepsindede o malum ışık hep yandı zaman zaman söndü dün yine yandı.O bunu hep yapıyor ama ben sen kadar hissedemiyorum şahlanışını.shell den almadım şu ana kadar.Ama ben şu ana kadar bişi farkedemedim.:hih:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı ılk aldıgımızda shellden alıyoduk mubarek hemen bıtıyordu.sonra po ya donus yaptık buda hıc bıtmıcekmıs gıbı opetten bı kac defa aldım benım araca gelmıyor bpden hıc almadım

fabialife

• Ziyaretçi
burada dizel konusunda ilk tercih çoğunlukla shell, olmazsa bp.
diğer forumlarda da takip ediyorum shell den alınan euro dizelle daha çok km. yaptıklarını söylüyorlar. opel serviste shell tavsiye ediyor.

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende shell veya opet dısında baska bır fırmadan almamaya dıkkat edıyorum
ama aldıgınız yer gercekten cok etkılıyor gecen basıma bır olay geldı onu sızınle paylasayım madem konu acıldı
ankaradan elbıstana gıderken ıkı seferdede aracı fulleyıp cıktım yola bırısınde 600 km yolu depoda 1 ceyrek kalarak gıttım dıgerınde yarım depo kalarak gıttım
ıkıncı doldurdugum yer ankara kırıkkale yolu uzerındeku akar shell ıstasyonu yakıt 1 ceyrek depo farketmesı bana anormalmıs gıbı geldı ankaraya dondugumde yıne ordan alıp tekrar denıycem

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mesdi;3521
opet konusunu baya abartılı yazmışsın.bende shell den 100 oktan aldıgımda o söylediklerin oluyor ama pahalı geldiginden şimdi 97-98 oktan alıyorum 95 oktana göre motor daha rahat çalışıyor

bende fabia 1 varken hep 95 oktan kullandım, arada 97-98 oktan kulladığımda oldu ama sadece fazla para veriyoruz. çünkü hiç bir farkını göremedim. fabia 1 için (bu konu faorumda daha öncada çok tartışıldı ve araştırıldı.) depo kapağında da yazdığı gibi 95 oktan. çünkü bu motor 91-95 oktan benzine göre yapılmış. sadece 5-10 depoda bir içerisine WÜRT enjektör temizleyici ilave et 98 oktandan daha performanslı oluyor araç.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: fabialife;3585
bende fabia 1 varken hep 95 oktan kullandım, arada 97-98 oktan kulladığımda oldu ama sadece fazla para veriyoruz. çünkü hiç bir farkını göremedim. fabia 1 için (bu konu faorumda daha öncada çok tartışıldı ve araştırıldı.) depo kapağında da yazdığı gibi 95 oktan. çünkü bu motor 91-95 oktan benzine göre yapılmış. sadece 5-10 depoda bir içerisine WÜRT enjektör temizleyici ilave et 98 oktandan daha performanslı oluyor araç.
birincisi aradabir koymakla anlayamazsınız depodaki benzin tamamen yeni 98 oktan ile dolması gerkiyor ki farkı görebilesiniz.daha sessiz ve rahat çalıştıgını
ikincisi sizin aracınızı bilmem ama benim aracımın depo kapagında 95-98 oktan yazıyor.bunun anlamı ise 95 ile 98 oktan arası kullanabilirsiniz fakat 95 oktan ile tam verim alamazsınız 98 oktan ile tam verimli oluyor demek.bunu kafadan uydurmuyorum kitapçıgında bu açıklama yazıyor ve depo kapagında da 95-98 oktan yazıyor.
:)
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s_t67;3469
geçen ayın 10'un da sarı yanar yanmaz totalden 90 liralık aldım.Şuan bir ay dolmak üzere ve 320km de.henüz sarı yanmadı ama eli kulağındadır.çok ağım şahım bir sonuç değil belki ama ben yinede iyi bir düzey olarak görüyorum.Lakin sabahları ev iş arası 3-4 km arası.Motor ısınmadan bu yolu yapıyorum.Daha öncede dediğim gibi shell motoru ataklaştırıyor fakat götürdüğü km düşük.

Sende benim gibi Borcam aldın sanırım :kiki:

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mesdi;3599
birincisi aradabir koymakla anlayamazsınız depodaki benzin tamamen yeni 98 oktan ile dolması gerkiyor ki farkı görebilesiniz.daha sessiz ve rahat çalıştıgını
ikincisi sizin aracınızı bilmem ama benim aracımın depo kapagında 95-98 oktan yazıyor.bunun anlamı ise 95 ile 98 oktan arası kullanabilirsiniz fakat 95 oktan ile tam verim alamazsınız 98 oktan ile tam verimli oluyor demek.bunu kafadan uydurmuyorum kitapçıgında bu açıklama yazıyor ve depo kapagında da 95-98 oktan yazıyor.
:)

benim 2005 model choice de arada bir derken 1 yıldan fazla devamlı 98 oktan kullandım, sonra bir çok forumdaki tartışmalar sonunda 95 kullanmaya başladım. varsa aradaki farkı görmek için arada tam depo 98 de kullandım ama benim arabada ne çalışma, ne  performans nede km yönünden gözle görülür bir fark olmadı. sadece fazla para vermiş oldum. sen deneyip bu şekilde karar verdiysen bir problem yok.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
neyse uzatmayalım kişisel konuşmalar haline dönmesin.ben aracımın kitapçıgında ve depo kapagında yazan 98 kullanıyorum ve memnunum sende 95 kullanıp memnunsan problem yok demektir
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
arkadaşlar total ve shell diyorum kış aylarında özellikle total çünkü kış aylarında rahat çalışma için tüpraşta değil italyadan geliyor euro dıesel shel de performans iyi olur ama yakıt çok ince 70ile 90 km daha az yol  yapar araç çok yakıyor şikayeti olur.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;3665
arkadaşlar total ve shell diyorum kış aylarında özellikle total çünkü kış aylarında rahat çalışma için tüpraşta değil italyadan geliyor euro dıesel shel de performans iyi olur ama yakıt çok ince 70ile 90 km daha az yol yapar araç çok yakıyor şikayeti olur.
shellden kullanınca 98 oktanı olan farkı benden başka fark edebilen yok sanırım aracı iyi tanımak iyi takip etmek gerekli
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
mazotta Shell...

hepsini denedim, en iyi gaz tepkisi v-power diesel de gibi. yada bana psikolojik öle geliyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell %10 daha az gidiyomus ama Hakan, devir ekonomi devri